Premjeras Gediminas Kirkilas pareiškė, kad siūlymas paleisti Seimą tebuvo perspėjimas nutraukti „politinį chaosą“. Valdančioji mažuma mano, kad jų Vyriausybė galėtų išsiversti be niekieno paramos, ieškodama paramos Seime atskiriems projektams, rašo „Respublika“.
Vakar parlamentarai po pateikimo nepritarė socialdemokratų įregistruotam nutarimo projektui, kuriuo buvo siūloma paleisti Seimą ir rengti naujus rinkimus. Už tai, kad būtų siūlomi pirmalaikiai rinkimai, balsavo 35, prieš – 29, susilaikė 25 Seimo nariai. Pasiūlymu anksčiau nesižavėję konservatoriai jį parėmė gausiausiai, bet už jį balsavo tik trečdalis socialdemokratų, nors iniciatyvą palaimino partijos prezidiumas.
Premjeras Gediminas Kirkilas vakar pripažino, kad siūlymas paleisti Seimą tebuvęs perspėjimas parlamentarams nutraukti politinį chaosą. „Mūsų partija pareiškė poziciją Seimui, ir Seimas turi pagalvoti. Galbūt kažkas atvės nuo bereikalingų intrigų ir bereikalingo energijos švaistymo“, - sakė jis.
Valdančiosios mažumos perspektyvų aptarti vakar susirinkę socialdemokratų, liberalcentristų, valstiečių liaudininkų ir Pilietinės demokratijos frakcijų vadovai prakalbo, kad jų suformuota Vyriausybė galėtų išsiversti be niekieno paramos, teigia dienraštis.
Pasak G. Kirkilo, tokiu atveju Vyriausybė ieškotų atskirų frakcijų paramos konkretiems projektams. Premjero teigimu mažumos Vyriausybė gali veikti ir toliau, tardamasi su partijomis, pateikdama projektus, ir tikėtis, kad Seimas leis veikti jai efektyviai. „Toks yra mažuos Vyriausybės likimas, ji neturi tos daugumos, balsavimo mašinos, ir ieško konsensuso, tą ir darysime“, - sakė G. Kirkilas.
Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkė, žemės ūkio ministrė K. Prunskienė taip pat vylėsi, kad frakcijos vieną ar kitą projektą palaikys, nepaisant to, ar priklauso valdantiesiems, ar yra opozicinės.
Tuo tarpu Seime jau pradėti dėlioti naujos valdžios variantai. Darbo partijos pirmininkas K. Daukšys antradienį pranešė sudaręs derybų grupę, kuri dėl naujos Seimo daugumos sudarymo tarsis su visomis frakcijomis, išskyrus konservatorius ir socialdemokratus.
Pasak jo, konsultacijos su frakcijomis, pradedant valstiečiais, baigiant Liberalų sąjūdžiu pradėtos dėl to, kad senoji dauguma ar mažuma „šiek tiek iširo“, rašo „Respublika“