Reaguodamas į tai kultūros viceministras Gytis Andrulionis pareiškė, kad jeigu buvo nutekinta konfidenciali informacija apie konkursą, gali tekti atšaukti penktadienį numatytą atranką.
Incidentas nutiko trečiadienį Seimo Kultūros komitetui svarstant prasidėjusią Kultūros ministerijos pertvarką.
„Žmonėms neužkiši burnų, jie viską girdi ir mato. Kaip, pavyzdžiui, poryt vyksiantis konkursas į Lietuvos operos ir baleto teatro vadovus, kuris už devynių užraktų yra užrakintas, tokios informacijos viešai nėra. Bet aš turiu informaciją kažkodėl. Ir apie pretendentus, kuri nėra vieša“, – per komiteto posėdį pareiškė V. Juozapaitis.
Teisininko išsilavinimą turintis kultūros viceministras G. Andrulionis reagavo į šią parlamentaro repliką, teigdamas, jog ji kelia didelį nerimą.
„Didelį nerimą sukėlė Seimo nario V. Juozapaičio pasakymas. Mes praėjusią savaitę gavome jūsų užklausimą dėl galimybės dalyvauti konkurse atrenkant Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovą. Dabar ką aš išgirdau, kad jums yra žinomi kažkokie konfidencialūs duomenys apie tą konkursą. Konkurso organizavimo procedūros, deja, yra tokios, kad dalis informacijos turi būti išlaikyta konfidenciali, ir tai, ką įgarsinote, kelia labai didelį nerimą, ar nėra kokiu nors būdu paskleista informacija, kuri turi būti išlaikyta konfidenciali iki konkurso pabaigos ir kuri galėtų lemti konkurso gal atšaukimą“, – kalbėjo viceministras.
Ši jo pastaba savo ruožtu sukėlė Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio reakciją. Jis taip pat sunerimo dėl konkurso likimo.
„Kaip mums reaguoti kaip Seimui, nes penktadienį konkursas, šiandien – trečiadienis. Ta reakcija turi būti žaibiška. Koks kelias tada? (...) Jūs iškėlėte labai rimtą klausimą, aš prašau, gal galite padėti mums suprasti, kaip teisininkas, kaip mes turime dabar daryti. Yra abejonė, ar Seimo nariai šituo atveju nesikiša į tai, į ką kištis negali, kad turi informacijos, kurios negalėtų būti viešoje erdvėje“, – G. Andrulionio patarimo teiravosi Seimo komiteto vadovas.
V. Juozapaitis buvo prašomas atskleisti, kokių duomenų turi ir kas jo šaltiniai.
Kultūros ministrė Lina Ruokytė-Jonsson savo ruožtu tikino nežinanti pretendentų vadovauti LNOBT, išskyrus tų, kurie patys viešai prisipažino dalyvaujantys konkurse.
Seimo narys paneigė gavęs konfidencialios informacijos iš konkurso rengimo komisijos ar Kultūros ministerijos tarnautojų.
„Pavardes žinau tų žmonių, kurie man yra pasisakę. Visų kandidatų tikrai nežinau“, – tikino V. Juozapaitis.
„Tai, ką aš žinau, aš žinau, kaip ir anksčiau minėjau, iš liudininkų ar apsimetusių liudininkais, galbūt piktavalių žmonių, kurie nori paveikti tą konkursą. Aš tik paklausiau, ar tai negalėtų būti tiesa. Ministrė paneigė. Man pakako šito paneigimo. Aš savo informacijos niekur neviešinu“, – aiškino konservatorius.
Sulaukęs tokio paaiškino R. Karbauskis apibendrino, kad V. Juozapaitis neturi tikslių duomenų apie konkursą, jį tėra pasiekę gandai.
„Jeigu gandai, yra viena situacija, jeigu nutekėjusi konfidenciali informacija, yra kita. Bet kokiu atveju mes, matyt, ministerijos viduje turėsime atlikti tam tikras procedūras, kad įsitikintume, jog penktadienį per konkursą nebus bandoma daryti įtakų, nebuvo nutekinta informacija“, – teigė kultūros viceministras.
Kultūros ministerija konkursą į LNOBT vadovo postą paskelbė liepą. Teatrui šiuo metu laikinai vadovauja finansų vadybininkas Sigitas Žutautas. Jis postą perėmė iš Gintauto Kėvišo, šį po 15 metų vadovavimo teatrui kultūros ministrė atleido iš pareigų už nustatytus viešųjų ir privačių interesų pažeidimus.
Naujajam teatro vadovui keliamas reikalavimas turėti universitetinį arba jam prilygintą meno, humanitarinių arba socialinių mokslų magistro laipsnio išsilavinimą
LNOBT direktorius taip pat privalės turėti mažiausiai penkerius metus vadovaujamo darbo patirties, mokėti anglų, prancūzų arba vokiečių kalbą. Konkurso dalyviai turės pristatyti penkerių metų teatro programą, joje turės būti įvertinta teatro veikla ir pateikta ateities vizija.
Su konkursą laimėjusiu kandidatu bus sudaryta penkerių metų darbo sutartis.