Susitikimas truko apie dvidešimt minučių. Manoma, kad per jį premjerė galėjo pateikti siūlymą, ką daryti su tuščia švietimo, mokslo ir sporto ministro vieta. Šiuo metu laikinai šias pareigas eina socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Politikos užkulisiuose kalbama apie keletą galimybių. Vienas iš variantų būtų M. Navickienės delegavimas į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją iki kadencijos pabaigos nuolatinėms pareigoms, socialinės apsaugos ir darbo ministru paskiriant vieną iš dabartinių viceministrų.
Kitas variantas – skirti ministru ką nors iš dabartinės Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovybės, nors visa vadovybė nėra itin patyrusi politiškai. Kalbėta apie ministerijos kanclerį Julių Lukošių, bet abejota, ar tai tikrai pasiteisintų.
Neoficialiais duomenimis, kažkas konkretesnio turėtų paaiškėti trečiadienį.
Nuolatinio švietimo, mokslo ir sporto ministro Lietuva neturi nuo balandžio, kai iš šių pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas. Jis atsistatydino nesutardamas su premjerės komanda, kaip turėtų būti sprendžiamos vienuoliktokų tarpinių patikrinimų problemos.
Dėl tarpinių patikrinimų anksčiau pavasarį kilo moksleivių, jų tėvų ir dalies mokytojų nepasitenkinimas. Anot jų, dalis užduočių buvo nekorektiškos.
Prezidentas G. Nausėda LRT laidai „Dienos tema“ praėjusią savaitę teigė, jog rasti kandidatą į švietimo ministro kėdę, kuris dirbtų tik kelis mėnesius iki naujos Vyriausybės suformavimo rudenį po Seimo rinkimų, gali būti sudėtinga. Jis taip pat sakė, kad premjerė yra išreiškusi norą susitikti ir gali pateikti kandidatą į nuolatinius ministrus.
Be to, G. Nausėda tiek prieš prezidento rinkimus, tiek po jų minėjo, kad sieks atnaujinti I. Šimonytės vadovaujamą ministrų kabinetą, kai jis grąžins įgaliojimus prasidėjus jo antrajai kadencijai liepos mėnesį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!