Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie Lietuvos ambasados Minske pastarosiomis dienomis būriuojasi pulkai baltarusių, norinčių įsigyti mūsų šalies vizą, kainuojančią dar 5 eurus.

REKLAMA

Nuo penktadienio, kai Lietuva taps Šengeno erdvės nare, į mūsų valstybę ketinantiems vykti Baltarusijos piliečiams teks mokėti 12 kartų brangiau - 60 eurų, rašo "Lietuvos rytas".

Iki šiol į ambasadą per dieną kreipdavosi apie 500 žmonių, pastaruoju metu vizomis besirūpinančiųjų skaičius išaugo iki 800 per dieną.

Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Edminas Bagdonas linkęs tai sieti ir su artėjančiomis Kalėdomis bei Naujaisiais metais, tačiau diplomatas pripažino, kad įtakos turi ir Lietuvos narystė Šengeno erdvėje.

REKLAMA
REKLAMA

Spėjama, kad tai, jog Baltarusijos piliečiams pabrango vizos, iš pradžių pajus ir Lietuvos prekybininkai. Į Vilnių vykstantys baltarusiai į programą įtraukia ir apsipirkimą sostinės prekybos ir pramogų centre "Akropolis".

Jo atstovai apskaičiavo, kad vien sekmadieniais į "Akropolį" atvažiuoja 25-32 užsakyti autobusai iš Baltarusijos su maždaug 1500 žmonių.

Baltarusijos turizmo agentūrų.duomenimis, vienas lankytojas iš kaimyninės šalies "Akropolyje" išleidžia 300-700 dolerių (700-1680 litų).

Kylanti vizos kaina pasėjo nerimą tarp Lietuvos kurortų verslininkų. Tačiau Naujųjų metų šventėms baltarusių ir kaliningradiečių laukiantys Palangos viešbučiai svečių nepristigs.

Viešbučių atstovai teigė, kad pabrangus įvažiavimo vizai nė viena baltarusių turistų grupė užsakymo neatšaukė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų