Ketvirtadienį ryte blogeris Skirmantas Malinauskas pranešė, jog šaltinių duomenimis, buvo sulaikyta faktinė įmonės vadovė Lina Krasauskaitė, bei jos draugas Mantas.
„Mano žiniomis sulaikyta ne tik Lina Krasauskaitė, bet ir jos draugas Mantas. Abu šiuo metu areštinėje, vėliau teisme bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės skyrimo“, – savo Facebook paskyroje rašė S. Malinauskas.
„Mano šaltinių duomenimis, šiuo metu vykstą kratos ir sulaikymai. Netrukus pasirodys daugiau informacijos. Tai labai geras precedentas kovojant su tokiomis schemomis - surenki iš žmonių pinigus, prekių nepristatai ir siūlai kreiptis į teismą civiline tvarka“, – pridūrė S. Malinauskas.
Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, nors įmonės „Eimeta“ akcijos priklauso Violetai Krasauskienei, iš tiesų įmonei „Eimeta“ vadovavo jos dukra Lina Krasauskaitė. Tą patvirtino įmonei artimas šaltinis.
„Violeta pradžioje buvo kaip buhalterė, vėliau išėjo į pensiją. Visiškai viską tvarkė Lina – ji pasirašinėjo sutartis, užsakinėjo prekes, darė kitus darbus“, – pabrėžė tv3.lt šaltinis.
S. Malinausko duomenimis, nuo L. Krasauskaitės buvo nukentėję ne tik įmonės klientai, bet ir investuotojai. Ji potencialiems investuotojams pasakodavo apie pelningus verslus, siūlydavo jiems investuoti dešimtis tūkstančių eurų į jos įmonę.
Nepristatė prekių ir negražino pinigų
Įmonė „Eimeta“ teisėsaugos dėmesio susilaukė dėl laiku nepristatomų prekių. Nepatenkinti klientai tokiais atvejais bandydavo susigražinti pinigus, tačiau tai padaryti pavyko tik vienetams. Daugelis klientų liko apgauti – sumokėję pinigus jie mėnesius laiko laukė prekių, kurios taip ir nebuvo pristatytos.
Gruodžio mėnesio pradžioje su naujienų portalu tv3.lt buvo susisiekę keli pirkėjai, kurių prekės nebuvo pristatytos. Tv3.lt duomenimis, iki šiol nei vienam iš šių pirkėjų nebuvo pristatytos jų užsisakytos prekės.
Pirma savo istorija su naujienų portalu tv3.lt pasidalino skaitytoja Ramunė (vardas pakeistas). Moteris teigė, jog iš įmonės „Eimeta“ elektroninės parduotuvės įsigijo viryklę, kuri nebuvo pristatyta.
„Mes pirkome viryklę, sumokėjome pinigus, o jie kaip ir nieko. Prekių nepristatė, pinigų negrąžino. „Eimeta“ darbuotoja man sakė, kad grąžins pinigus, jei atsisakysiu viryklės, bet viskas tuo ir baigėsi. Jie mus apgavo, tiesiai šviesiai kalbant“, – pasakojo Ramunė.
Pasak skaitytojos, ji patyrė 279 eurų vertės nuostolius – tiek el. parduotuvėje kainavo užsakyta viryklė.
Panašiai buvo apgauti ir kiti klientai. Užsisakę prekes ir už jas sumokėję klientai jų negavo mėnesius laiko, o pinigų susigrąžinti jiems nepavyko. Savo istorija pasidalino ir daugiavaikės šeimos tėvas. Ši šeima buvo apgauta panašiu būdu, tiesa nuostoliai – kur kas didesni.
„Mūsų šeima taip pat nukentėjo. Užsakymą pateikėme rugsėjo 20 dieną ir pervedėme užsakymo sumą, siekiančią 2270 eurų. Užsakėme pas juos viską, nes pasiūlė geriausią kainą. Visą laiką maitino pažadais, mes naiviai tikėjome. Atrodė protu nesuvokiama, kaip gali tokio lygio machinacijos vykti, žmonės būti paliekami be nieko“, – pasakojo šeimos tėvas.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas
Gruodžio mėnesį prieš įmonę „Eimeta“ buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tai patvirtino LR generalinės prokuratūros komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.
Pasak jos, šiuo metų gruodžio 11 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamo sukčiavimo, pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 2 dalį.
Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus miesto 2 policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovauja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.
Pagal BK straipsnio 2 dalį, tas „kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės vertės turtinės prievolės arba ją panaikino“ gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.
Naujienų portalui tv3.lt anksčiau pranešus apie galimai neteisėtą įmonės „Eimeta“ veiklą, tuo metu Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) buvo gavusi 100 skundų, susijusių su nesąžininga įmonės veikla – daugeliui klientų nebuvo pristatytos prekės ir nors įmonė žadėjo grąžinti pinigus, to nepadarė. Tik nedidelė dalis situacijų buvo išspręstos taikiai – klientams grąžinti pinigai.
Šiandien VVTAT yra sulaukusi beveik 200 skundų. VVTAT Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Dalios Malinauskienės teigimu, VVTAT pradėjo tyrimą dėl nesąžiningos komercinės veiklos, šalia to nagrinėjami ir individualūs vartotojų skundai. Pasak jos, VVTAT skundus nagrinėja ne teismo tvarka, tačiau VVTAT sprendimus vykdyti įmonė privalės – jei sprendimai vykdomi nebus, VVTAT kreipsis į antstolį, dėl vykdymo užtikrinimo civilinio proceso tvarka.
Siūlė mažiausias rinkos kainas
Keli kalbinti klientai teigė, jog iš įmonės „Eimeta“ buitines technikos prekes užsisakė dėl mažiausios rinkoje kainos. Į tai dėmesį atkreipė ir blogeris Skirmantas Malinauskas.
Naudojantis svetainės waybackmachine pagalba galima aptikti, jog įmonė „Eimeta“ 2023 m. rugsėjį telefoną „Apple iPhone 14“ siūlė įsigyti mažiausia rinkos kaina – už 719 eurų. Palyginimui, telefonas daugelyje prekybos tinklų tuo metu kainavo virš 850 eurų – pavyzdžiui, „Topocentras“ telefoną siūlė įsigyti už 884 eurus, „Senukai“ – už 896 eurus, autorizuota „Apple“ prekių parduotuvė „iDeal“ – už 929 eurus. Pigiausiai telefonus "iPhone 14" siūlė elektroninės parduotuvės, pardavinėjusius ekspozicijoms ir demonstracijoms naudotus telefonus, tačiau "Eimeta" (jų teigimu) visiškai naujus telefonus siūlė įsigyti pigiau.
Didesnį patikimumą taip pat sukūrė įmonės amžius – rekvizitai.vz.lt duomenims, įmonė pirmą kartą buvo registruota 2000 metais, o 2022 m. liepos mėnesį buvo perpirkta.
Priimdavo daugiau užsakymų, nei galėjo pristatyti
Pasak įmonei artimo šaltinio, kuris sutiko pasidalinti savo turima informacija, įmonė prekių nepristatė ilgą laiką – bent nuo rugpjūčio mėnesio, nors įmonė žinojo, jog prekių pristatyti nepavyks.
„Rugpjūtį situacija buvo bloga, daugelis užsakymų nebuvo pristatomi. Pardavimų vadybininkai buvo skatinami siūlyti daugiau prekių, nors buvo žinoma, jog tų prekių žmonės negaus. Į dieną išveždavo iki 6 užsakymų, tuo tarpu naujų užsakymų priimdavo iki 20“, – pasakojo tv3.lt šaltinis.
Nors šiuo metu fizinė „Eimeta“ parduotuvė uždaryta, tuo metu ji dar veikė, nepaisant to, kad užsakymai nebuvo pristatomi.
„Fizinė parduotuvė tuo metu dar veikė, nors užsakymai buvo nepristatomi. Dar prieš porą mėnesių buvo daug nepatenkintų žmonių – man pasakojo, jog jie pikti atvažiuodavo aiškintis į parduotuvę, rėkdavo“, – teigė tv3.lt šaltinis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Kiek savivaldybės prisisukčiavio įdomu ar ką nubaudė?
Sukčius bausti visus vienodai.