Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija ketina patikrinti, kaip visos specialiosios tarnybos vykdo operatyvinę veiklą.
Trečiadienį jau antrame posėdyje nagrinėjusi apžvalgininko Kęstučio Girniaus atvejį komisija nutarė, jog reikia patikrinti visas operatyvinę veiklą vykdančias tarnybas. Jų vadovai bus kviečiami į komisijos posėdžius.
Pasak Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko Aleksandro Sacharuko, taip pat bus prašoma informacijos iš teismų apie suteiktas sankcijas klausytis ir naudoti kitas operatyvines priemones.
Anot jo, tik susipažinus su esama padėtimi ir išanalizavus situaciją, bus aišku, ar reikia kaip nors tobulinti teisės aktus, reglamentuojančius operatyvinę veiklą.
Seimo komisija kol kas nepriėmė jokio sprendimo ir dėl K. Girniaus atvejo. A. Sacharuko teigimu, Valstybės saugumo departamento (VSD) dar bus prašoma pateikti visus vidaus dokumentus, kurie reglamentuoja prevencinių pokalbių tvarką.
„Daugiau gal abejonių kyla ne dėl pačio pokalbio teisėtumo, o dėl jo atlikimo taktikos“, - sakė parlamentaras.
Buvęs Laisvosios Europos radijo Lietuvos tarnybos vadovas K. Girnius praėjusių metų pabaigoje internete paskelbė komentarą, kuriame teigia sulaukęs VSD pareigūnu prisistačiusiojo asmens skambučio ir vizito į namus. Iš pastarojo susitikimo bei vėliau susitikimų su VSD vadovu Povilu Malakausku apžvalgininkas teigia turįs įtarimų, kad užkliuvo ne dėl užsienio tarnybų susidomėjimo, o dėl kritinių straipsnių.
Su VSD vadovu P. Malakausku K. Girnius sakė susitikęs jau savo iniciatyva, nusprendęs išsiaiškinti, kodėl sulaukė saugumo dėmesio. Per tuos pokalbius, pasak K. Girniaus, jis teigia sulaukęs nusistebėjimų, kodėl taip dažnai kritikuojamas prezidentas, Konstitucinis Teismas, o, sakykime, švietimo ar kultūros reikalų ministrai kritikuojami kur kas mažiau.