REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Evaldo Rusio paieška (nuotr. tv3.lt)

Per vestuves dingusio vyro ieško visa Lietuva: bijoma blogiausio

Aukoja pinigus, pasitelkė specialų šunį

Gelbėjimo tarnybos jau kelintą parą ieško šeštadienį po draugų vestuvių dingusio 31-erių tetuiruočių meistro Evaldo Rusio. Vyras išėjo iš vakarėlio ir dingo be žinios, spėjama, kad jis galėjo įkristi į Danės upę ir nuskęsti. Tačiau paieškos vaisių kol kas nedavė – vyras dar neatsirado, jo upėje ieškojo narai, buvo pasitelkti šunys, policija telkiasi ir specialų vandens droną. Šeštadienį gyventojai buriasi į E. Rusio paiešką, planuojama, kad į ją turėtų atvykti žmonės iš įvairių Lietuvos miestų.

12

Gelbėjimo tarnybos jau kelintą parą ieško šeštadienį po draugų vestuvių dingusio 31-erių tetuiruočių meistro Evaldo Rusio. Vyras išėjo iš vakarėlio ir dingo be žinios, spėjama, kad jis galėjo įkristi į Danės upę ir nuskęsti. Tačiau paieškos vaisių kol kas nedavė – vyras dar neatsirado, jo upėje ieškojo narai, buvo pasitelkti šunys, policija telkiasi ir specialų vandens droną. Šeštadienį gyventojai buriasi į E. Rusio paiešką, planuojama, kad į ją turėtų atvykti žmonės iš įvairių Lietuvos miestų.

REKLAMA

Šeštadienį Klaipėdoje tuokėsi tatuiruočių meistrė Lorita Misos ir jos mylimasis Dmitrij Goriagin. Netrukus po ceremonijos pora ir svečiai išskubėjo švęsti. Tačiau po šventės paskelbta liūdna žinia – be žinios dingo anksčiau išėjęs poros draugas ir kolega E. Rusys.

Mano, kad galėjo nuskęsti

Socialiniuose tinkluose kaipmat ėmė kurtis E. Rusio paieškos grupės. Viena jų – „Evaldo paieška“ – jau vienija daugiau nei 10 tūkst. gyvenojų.

REKLAMA
REKLAMA

Vestuvėse šeštadienį dalyvavęs plaukų stilistas Vytenis Partikas pasakoja, kad prie paieškos prisijungę žmonės svarsto visas versijas, kas galėjo nutikti E. Rusiui. Vieni mano, kad vyras galėjo būti pagrobtas, kiti, kad nusižudė, treti, kad kur nors paslydo, susitrenkė galvą ir dar yra gyvas. Tačiau viena iš pagrindinių versijų – nuskendimas.

REKLAMA

Manoma, kad eidamas Danės krantine E. Rusys galėjo susvirduliuoti ir įkristi į upę bei ten nuskęsti.

Paiešką oficialiai vykdo Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas (VPK), tačiau E. Rusio paieškai telkiasi ir patys gyventojai. Jau buvo nusamdytas naras, specialus šuo. V. Patrikas sako, kad išbandyta viskas, iš nevilties žmonės kriepėsi ir į ekstrasensus bei būrėjus.

V. Partiko žiniomis, artimu metu taip pat turėtų būti keliami dronai. Manoma, kad E. Rusio kūnas galėtų būti nuneštas prie marių, mat naktį, kai jis dingo, pūtė stiprus vėjas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano nuomone, kadangi kameros paskutinį kartą jį fiksavo ties Danės upe link senosios perkėlos, o pro tas kameras atgal jis neparėjo, tikimybė, kad jis galimai galbūt netyčia ar tyčia nuskendo, yra kokie 95 proc.

Jis buvo tikrai gana neblaivus. Ką matėme per kameras, kaip jis praėjo, jam kojos gerokai pynėsi. Kadangi puikiai žinome, kad aplink Danės krantinę nesijuosia jokios apsaugos pertvartos, ten blaivus žmogus gali įkristi labai paprastai, ką kalbėti apie išgėrusį žmogų ir dar naktį. Galbūt atsirėmė, galbūt parūkyti sugalvojo, atsistojo pažiūrėti, galbūt atsisėdo ant suolelio, o tie suoleliai išklebę, išpuvę. Ten galėjo būti nelaimingas atsitikimas“, – tv3.lt komentuoja V. Partikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak V. Partiko, žmonės apieškojo visas aplinkines teritorijas, apleistus pastatus, apžiūrėjo Danės pakrantę bei žolynus.

Ieškojo su šunimi

Trečiadienį E. Rusio ieškojo specialus šuo, kuris praeityje yra padėjęs surasti dingusius asmenis. Pasak V. Partiko, paieška šunimi nedavė norimo rezultato.

„Atvažiavo žmogus su šunimi. Žmonių be galo daug – narai, policininkai, gaisrininkai. Tam šuniui, kad rastų pėdsakus, jo negali niekas blaškyti. Reikia užtverti teritoriją, turi dirbti tas žmogus ir šuo. Buvo bergždžias reikalas, dar lietus, vėjas, audra, žmonių, praeivių begalės“, – sako V. Partikas.

REKLAMA

Gyventojai patys aukojo pinigus šuns nusamdymui.

Jungiasi žmonės iš Kauno, Vilniaus

Portalas tv3.lt gavo laišką su informacija apie E. Rusio paiešką. Jame rašoma, kad vyro paieška bus vykdoma spalio 23 d., prisijungti yra kviečiami visi Lietuvos gyventojai. Vieta ir laikas dar bus patikslinti.

„Reikalinga bet kokia pagalba! Dronai, prožektoriai, apmokyti šunys! Apsirenkite šiltai ir atvykite su didžiule viltimi padėti rasti kažkieno artimą draugą, sūnų, anuką, vyrą!“ – rašoma laiške.

REKLAMA

V. Petrikas pastebi, kad iš 10 tūkst. prie grupės „Edvino paieška“ prisijungusių žmonių atsiranda ir daugybė pagalbininkų. Įvardinti tikslų skaičių, kiek prie paieškų gali prisidėti žmonių, sunku, mat dalis jų ieškoti E. Rusio eina niekam apie tai iš anksto nepranešę.

„Pats ėjau ieškoti į tam tikras zonas ir vietas, mes sutikome iš tikrųjų nemažai beieškančių žmonių. Kadangi jie mūsų veidus jau atpažįsta, prieina ir sako: va, nufotografavau. Tokia mergina sako: aš buvau ten, bet bijojau į pastatą įeiti, bet reikėtų į jį įeiti. Mes sakome, kad bet kokiu atveju tokiose vietose vaikščiotų ne vieni“, – sako V. Partikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyro žiniomis, į E. Rusio paiešką jungiasi ir gyventojai iš kitų miestų. Planuojami autobusai iš Kauno, Vilniaus ir kūtų šalies vietų. Gyventojai tariasi, planuoja jungtis į vieną didelę grupę ir vykdyti E. Rusio paiešką.

„Žinau, kad rytoj, penktadienį, planuojama vėl kooperuotis ir vėl ieškoti. Pasakysiu atvirai, ką mano nuojauta sako. Kalbėjau dar su vienu protingu žmogumi, kuris papasakojo tai, ką matė kamerų vaizdo įrašuose. Žinokite, ties viena vieta žmogus būna, kameros užfiskuoja ir paskui spragt ir dingsta. Kur jis gali dingti? Vienintelė vieta – jis gali įkristi, o jo niekas nematyti“, – kalba V. Partikas.

REKLAMA

V. Partikas sako atmetantis pagrobimo ar kitas versijas. Pasak jo, E. Rusys su savimi neturėjo telefono, tad negalėjo su niekuo susirašinėti, be to, buvo girtas, tad V. Partikui kyla klausimas, kam tokį žmogų reikėtų grobti. Jo nuomone, E. Rusys nuskendo Danės upėje.

Be to, prieš porą dienų buvo paskelbta, kad žvejys Danės upėje užfiksavo žmogaus siluetą.

„Atvažiavo policija su narais. Mes žinome, kad Danės upė yra viena iš tamsiausių ir giliausių upių Lietuvoje ir naras naktį visiškai nieko nemato“, – sako V. Partikas.

REKLAMA

Vis dėlto, pasak V. Partiko, E. Rusio paieška jau virsta savotišku šou, jo nuomone, reikėtų leisti paiešką vykdyti pareigūnams.

Policija: „Jeigu yra papildomos iniciatyvos – žinoma, tegul būna“

Klaipėdos miesto VPK atstovė Andromeda Grauslienė sako, kad ketvirtadienį prieš pietus policija galimai nuskendusio E. Rusio ieškos su povandeniniu dronu.

Policija sako stebinti tai, kas vyksta socialiniuose tinkluose.

„Visos iniciatyvos gali būti, jeigu tai duos galutinį tinkamą rezultatą. Be abejonės, tai yra nedraudžiama. Policija supranta ir artimųjų nerimą bei skausmą, iš tikrųjų jeigu tai tik padės, palengvins, be abejonės, tegul ieško, daro. Yra bendraujama su artimaisiais, mes turime savo veiklos planą, ką mes esame nusimatę dėl paieškos. Jeigu yra papildomos iniciatyvos – žinoma, tegul būna“, – tv3.lt komentuoja A. Grauslienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad E. Rusys dingo šeštadienį po draugų vestuvių, kuriose dalyvavo.

„Prašome visuomenės pagalbos – Klaipėdos m. PK  pareigūnai ieško be žinios dingusio Evaldo Rusio gimusio 1990 m. Vyras 2021-10-17 apie vidurnaktį išėjo iš renginio Naujojo Sodo g., Klaipėdoje. Jis yra apie 180 cm. ūgio, lieso kūno sudėjimo, ant kairės rankos dilbio turi tatuiruotę. Vilkėjo raudonais marškiniais, raudonomis kelnėmis, juoda medžiagine striuke, avėjo baltais sportiniais bateliais, galėjo būti užsidėjęs juodą kepurę.

Galinčių suteikti informacijos prašome  susisiekti telefonu: 8 700 60712 arba el. paštu: [email protected]

Dėkojame už bendradarbiavimą“, – nurodo policija.

@As Tai tu ir nesi visa Lt nesusireiksmink
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų