REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies teisėsauga praneša apie sėkmingą tarptautinę operaciją, kuri apėmė net kelias Europos šalis. Lietuvos policijos inicijuota tarptautinė operacija, kurios metu buvo išardytas keliose Europos valstybėse veikęs indėlinio sukčiavimo tinklas, vykdyta daugiau kaip savaitę.

Šalies teisėsauga praneša apie sėkmingą tarptautinę operaciją, kuri apėmė net kelias Europos šalis. Lietuvos policijos inicijuota tarptautinė operacija, kurios metu buvo išardytas keliose Europos valstybėse veikęs indėlinio sukčiavimo tinklas, vykdyta daugiau kaip savaitę.

REKLAMA

Intensyvūs veiksmai buvo atliekami nuo kovo 4 iki 12 dienos.

Plačiau apie šią operaciją ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje pasakoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas ir Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Arūnas Stankevičius.

Taikiniu tapo vokiečiai

„Įvykdyta stambi tarptautinė policijos operacija. Operacija vykdyta Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje. Iš viso sulaikyti 5 asmenys, visi jie – Lietuvos piliečiai. Nusikalstamu būdu įgyta apie 1,5 mln. eurų. Tyrimas pradėtas sulaukus informacijos iš vieno banko, kurio darbuotojai identifikavo stambias finansines operacijas. Pastarųjų schemoje galimai dalyvavo trys Lietuvoje registruotos uždarosios akcinės bendrovės. Per trumpą laiką pavyko išaiškinti nusikalstamą schemą. Ši sukčiavimo schema yra nauja ir pelninga. Tai mutavusi sukčiavimo forma.

REKLAMA
REKLAMA

Realizuota sukčiavimo schema nauja, išmani ir itin pelninga. Nustatyta, kad taikyta sukčiavimo schema yra nauja mutavusi investicinio sukčiavimo forma – indėlinis sukčiavimas, kurio esminis tikslas „užmigdyti“ klientų budrumą nuo pusės iki trejų metų, taip suteikiant galimybę dingti ne tik nusikalstamos veikos pėdsakams bet ir patiems organizatoriams. Nukentėję asmenys yra – Vokietijos piliečiai. Akademinės bendruomenės nariai. Turime 38 nukentėjusiuosius. Jų gali būti ir daugiau“, – per konferenciją sakė S. Gagas.

REKLAMA

Vyriausias įtariamasis yra gimęs 1951 m., o jauniausias – 1978 m. Vienas iš asmenų yra teistas Švedijoje už apgaulingos buhalterijos vedimą. Kitas Lietuvoje teistas dėl transporto priemonės vairavimo išgėrus.

Prokuroras A. Stankevičius papildė, kad trims įtariamiesiems paskirti suėmimai, o dar dviem – švelnesnės kardomosios priemonės. Vienas asmuo suimtas Švedijoje, prašysime jį perduoti Lietuvai.

Dalis pinigų įšaldyta

Tyrimo metu nustatyta, kad akademinės bendruomenės iš Vokietijos nariai internete ieškojo platformų, kuriose galėtų padėti ir saugiai laikyti savo gyvenimo santaupas. Asmenys buvo suinteresuoti savo lėšas laikyti užsienyje esančiose internetinėse indėlio padėjimo platformose.

REKLAMA
REKLAMA

Aptikę juos sudominusį pasiūlymą asmenys patys inicijuodavo indėlio padėjimą – užpildydavo paraiškas, jas pateikdavo el. paštu ir gaudavo atsakymus su pasiūlymais ir informacija apie jiems atidaromas individualias sąskaitas, į kurias jie turėjo pervesti pasirinktą indėlio sumą. Nurodytos sąskaitos, kurios neva priklausė indėlininkams, iš tiesų priklausydavo aukščiau minėtoms Lietuvos įmonėms.

Investicinių paslaugų sutartis indėlininkai sudarydavo su Jungtinėje Karalystėje veikiančia įmone, kuriai vadovavo Švedijos pilietis, įtariama, turintis ryšių su organizuotu nusikalstamumu. Beveik visas gautas lėšas įmonės pervesdavo Graikijos, Vengrijos, Turkijos, Airijos ir Ispanijos bendrovėms, o dalis gautų lėšų buvo išgryninta Švedijoje esančiuose bankomatuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siekiant užkardyti vykdomą nusikalstamą veiką, sulaikyti įtariamuosius ir nusikalstamos veikos organizatorius, Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato specializuoto padalinio pareigūnų ir Vilniaus apygardos prokuratūroje sudarytos prokurorų grupės iniciatyva buvo pradėtas glaudus bendradarbiavimas su Vokietijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės teisėsaugos institucijomis, koordinuojant Europolo ir Eurojusto pareigūnams.

Aktyvūs pareigūnų veiksmai lėmė, kad Lietuvoje daugiau nei 500 tūkst. eurų vertės įskaitymai iš privačių asmenų sąskaitų buvo laiku įšaldyti ir sukčiai neturėjo galimybės jais pasinaudoti ar pervesti jų į kitas sąskaitas. Daugiau nei 700 tūkst. eurų suma, glaudžiai bendradarbiaujant su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, buvo rasta Graikijoje, Vengrijoje, Ispanijoje esančiose sąskaitose, pinigai buvo įšaldyti ir išsiųsti dokumentai dėl šių pinigų sugrąžinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų