Per reidą Vilniuje įkliuvo devyni vairuotojai: kai kurie rizikuoja ir girti veža vaikus

Šeštadienį reidas Vilniuje prasidėjo gan anksti: nuo 18 val. valandos automobiliai buvo tikrinami Ateities gatvėje.

Fabijoniškėse vienas po kito įkliuvo trys girti vairuotojai. „Toyota Prius“ vairuotoja įpūtė 0,48 prom.

Girtumas nesmarkiai viršija leidžiamą, tačiau jau už tokį apsvaigimą teks sumokėti maždaug tūkstančio eurų baudą ir metus atsisakyti vairavimo.

Baudos už lengvą girtumą yra sugriežtintos, anksčiau pažymėjimas buvo atimamas tokiam pačiam laikui, tačiau tekdavo susimokėti tik apie 300 eurų. Ir daugiau kaip tris kartus padidėjusios baudos vairuotojų nesustabdo. Jie rizikuoja ir sėda prie vairo net kai reikia važiuoti su nepilnamečiais šeimos nariais. Du vaikus vežęs „Škoda“ vairuotojas įpūtė panašiai kaip ir prieš jį įkliuvusi vairuotoja, 0,52 prom. O štai su dviem vaikais važiavusi „Toyota Avensis“ vairuotoja įpūtė 0,78 prom.

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Policijos reidas Vilniuje

Apie vidurnaktį pareigūnai persikėlė į senamiestį. Neseniai čia pakeistas eismas – automobiliai per senamiestį važiuoja kilpomis. Permainos mažai ką pakeitė: automobilių bent jau savaitgaliais čia labai daug, visi braunasi į senamiestį linksmintis. Po vidurnakčio atsipalaidavę žmonės pradeda važiuoti namo, ne visi blaivūs.

Pirmasis įkliuvęs „VW Golf“ vairuotojas įpūtė 0,6 prom. Matyt, jautėsi blaivus, nusprendė surizikuoti ir sėsti vairuoti. Tačiau policija paliepia ieškoti blaivaus vairuotojo, kad atvažiuotų pasirūpinti automobiliu. Šeštadienio vakarą surasti  galintį padėti bičiulį sudėtinga, tačiau po valandos draugas atvažiuoja pagelbėti.

Pylimo gatvėje pasipylė lengvai apgirtę vairuotojai. Vienas „Mersedes-Benz“ jau tikrinamas antrą kartą. Įvedus kilpinį eismą niekas nepasikeitė. Neturintys ką veikti vyriškiai suka ratus per senamiestį po dešimt ir daugiau kartų. Ieško merginų, ar tiesiog taip pramogauja.

Pirmą kartą sustabdytas mersedeso vairuotojas buvo blaivus. Po antro rato vairuotojas įpūtė 0,44 prom. Užsienietis stebisi – jo šalyje tiek galima, o Lietuvoje bus baudžiamas.

Sužinojęs, kad teks pakloti tūkstantį eurų, vairuotojas labai susikremta, ima ginčytis su policija. Žinia, kad praras pažymėjimą, vairuotojo nesugraudino.

REKLAMA

O štai „Toyota“ vairuotojas bandė gudrauti – įpūtęs 0,57 prom. pakišo svetimą vairuotojo pažymėjimą. Pradėjus aiškėti klastai pažeidėjas prisipažino, jog policijai padavė brolio dokumentą. Abu labai panašūs, sunku atkirti. Išaiškėjus, kad vairuotojas neturi pažymėjimo nuspręsta automobilį uždaryti į policijos aikštelę.

Jei girtas vairuotojas neturi teisės vairuoti – automobilis įprastai yra konfiskuojamas. Taigi, vairuotojui labai brangiai kainuos pasilinksminimas Vilniaus senamiestyje.

Čia pat Pylimo gatvėje tą pačią naktį dar du girti vairuotojai. Stažo neturinčiai moteriai su BMW nustatytas nežymus, 0,4 promilės neviršijantis girtumas, už tai gresia tik bauda, pažymėjimas nebus atimtas. O štai 0,56 prom. įpūtęs VW vairuotojas pažymėjimą praras.

Dar vienas girtas vairuotojas naktį buvo sučiuptas Bajorų soduose, jis įpūtė daugiau nei pusantros promilės, todėl jam išgelta baudžiamoji byla.

Naktis Vilniuje buvo rami. Tačiau per gaisrą žuvo vienas žmogus. Apie 22-ą valandą buvo pranešta, kad Liepkalnio gatvėje dega sandėliukas.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje sudegė žmogus

Paaiškėjo, kad gaisras kilo gretimoje Jotvingių gatvėje. Prie didelių sandėlių kilus gaisrui buvo atsiųstos didžiulės ugniagesių pajėgos. Ugnis nespėjo išplisti, sudegė tik nedidelė medinė pašiūrė. Viduje aptiktas neatpažįstamai sudegęs žmogus, net neaišku, ar žuvo vyras, ar moteris. Spėliojama, kad žuvo benamis. Galbūt nelaimė įvyko jam rūkant guolyje. Tačiau aplinkybes dar aiškinasi ir ugniagesių, ir policijos tyrėjai.


Rašyti komentarą...
Šuo
2020-08-13 15:28:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Milicininkai su tokiu pasimėgavimu atiminėja teises vairuoti...Šiukšlės,parazitai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų