Pedagogų mitingas: jei Vyriausybė nevykdys pažadų – pasiryžę rudenį streikuoti

Šiandien Vilniuje vyko Lietuvos švietimo profesinės sąjungos organizuotas mitingas. Į jį rinkosi pedagogai iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių - Kauno, Panevežio, Zarasų, Šilutės ir kitų. Mitinge susirinko daugybė mokytojų, kurie vieningai stojo ginti savi interesų ir priminti vyriausybei jos dalintusbet neįvykdytus pažadus. 

Pedagogai siekia padidinti švietimui skiriamą bendrojo vidaus produkto dalį - ne mažiau 6 procentų iki 2020 metų, parengti ilgalaikę pedagogų atlyginimų kėlimo programą, kuri pradėtų veikti nuo 2015 metų. Taip pat mokytojai nori, kad būtų garantuotos saugios sąlygos švietimo įstaigose.

"Lietuvos konstitucijoje nustatyta, kad mokykla yra ugdymo ir auklėjimo įstaiga, o mokytojas - autoritetinga asmenybė, išmananti savo darbą ir reikalaujanti, kad mokiniai pasiektų deramo išsilavinimo ir brandos lygį, o ne paslaugų teikėjas ir aklas vykdytojas", - buvo sakoma oficialioje mitingo kalboje. 

Pedagogai taip pat nori priminti vyriausybei apie pažadus, kuriuos ji išdalino prieš 1,5 metų ir nevykdo iki šiol. 

"Vyriausybės programoje teigiama nuosekliai atsisakyti laisvosios rinkos mokinio krepšelio finansavimo. Praėjo daugiau nei 1,5 metų, o vyriausybė pamiršo, ką įsipareigojo Lietuvos gyventojams, nes su švietimu yra susijęs kiekvienas Lietuvos pilietis. Pernai ministras pirmininkas skelbė, kad didins lėšas finansavimui, bus keliami mokytojų atlyginimai, tačiau pašmėščiojo televizijų ekranuose ir viskas", - negailėta priekaištų ministrui pirmininkui.

Šiuo metu švietimo finansavimas siekia 4,3 procento. Pedagogai sako, kad jei nebus atsižvelgta į jų prašymus, nuo rudens teks imtis ryžtingesnių akcijų, pavyzdžiui, streikų.

"Aš jau labai pavargau dirbti už centus, būti žeminama ir nevertinama. Jei valdžia niekuo nepakeis - rudenį eisiu streikuoti ramia širdimi, nes padariau jau viską, kas įmanoma", - sakė matematikos mokytoja Alma.

Šalia stovėję pedagogai jai pritarė ir antrino, kad priėjo paskutinį tašką, kai daugiau dirbti tokiomis sąlygomis neįmanoma ir yra pasiryžę streikuoti, nes esą blogesnės padėties jau negali būti.


Rašyti komentarą...
A
Asta
2014-06-19 08:33:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eiti patruliais... Gal ir eisime... Bet kažin ar priima patruliais 50-čius ir vyresnius..., tokio amžiaus mokytojų daugiausia, tai manau, kad šis variantas atkrenta. O apie darbo pobūdį, tai mes ir apsaugos darbuotojai ir šokėjai ir daininkai, ir vaidinti turime mokėti, ir vakare dirbti, ir į išgėrusių tėvų skambučius turime atsiliepti, ir slaugėmis padirbame....O algos tai ir gauname 1200, na gal kiek ir daugiau kai kurie... O dar necenzūrinių žodžių turime paklausyti, neseniai bendradarbė mokykloje buvo iškirsta iš kojų ir tėškėsi ant mokyklos grindų... Jo manau Jūs ''teisūs'' užtenka mums to atlygio, gi ne gyvybes gelbstime... Tik gaila, kad jauni mokytojai į mokyklą nebeateina.
Atsakyti
0

W
Wica
2014-06-18 19:07:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokie visi pavydūs ir buki. Juk jei mokytojai gaus normalų (o ne kaip valytojų) atlyginimą, jie geriau dirbs - bus tik geriau mūsų vaikams
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų