• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienio rytą apie pusė šimto protestuotojų susirinko prie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ragindami labiau paisyti gyvūnų teisių.

16

Ketvirtadienio rytą apie pusė šimto protestuotojų susirinko prie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ragindami labiau paisyti gyvūnų teisių.

REKLAMA

Prie tarnybos Vilniuje atėję aktyvistai reiškė nepasitenkinimą VMVT su plakatais, skelbiančiais: „O kas, jei kentėtų tavo augintinis?“, „Mes prieš žiaurumą ir abejingumą žiaurumui“, „Kieno jūs pusėje: gyvūnų ar kankintojų?“, „Vemti Mane Verčianti Tarnyba“, „VMVT = impotencija“. Jie skandavo: „Mokestiniai pinigai panaudojami blogai, korumpuoti valdininkai šių baisybių kaltininkai“, „Ginkit gyvūnus, skriaudikams bizūnus“, „Verkia duonelė inspektoriaus valgoma“.

Viena iš piketo rengėjų, organizacijos „Tušti narvai“ aktyvistė Gabija Enciūtė žurnalistams sakė, kad šia akcija labiausiai norima atkreipti dėmesį į sąlygas, kaip fermose laikomos dėl kiaušinių auginamos vištos. Ši organizacija neseniai paviešino vaizdus, kurie, kaip teigiama, daryti Ausieniškių ir Kaušėnų kaimuose esančiuose paukštynuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Paukštynuose vištos yra sugrūstos narvuose, ir aš suprantu, kai tai yra Europos Sąjungos leidžiama, bet didelis klausimas – kodėl, nes tai, kaip tie narvai atrodo, yra baisu, nors inspektoriai sako, kad tai yra pagerinti narvai, aš nežinau, kas ten pagerinta, nes vištos ten yra labai sugrūstos, jos negali išskleisti sparnų, jos yra dažniausiai sužeistos, išsipešiojusios, nusilpusios, apsikapojusios, radome labai daug negyvų vištų, matoma daug parazitų fermose ir daugybė kitų problemų“, – vardijo G.Enciūtė.

REKLAMA

Jos teigimu, Lietuvoje narvuose laikoma 97 proc. kiaušiniams auginamų vištų.

„Mes tikimės, kad atitinkamos kontrolės tarnybos susidomės VMVT veikla, kad galbūt bus ir daugiau žurnalistinių tyrimų dėl to, kaip jie veikia, ar jie skaidrūs. Aš tikiuosi, kad jie gal ir patys susimąstys ir nuspręs patikrinti savo inspektorius ir pasižiūrėti, kurie yra gerai dirbantys, kurie ne“, – sakė G.Enciūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Protestuotojai ketvirtadienį buvo pakviesti pasikalbėti su tarnybos specialistais, tačiau tokios galimybės atsisakė.

„Mes su šita tarnyba esame bandę kalbėtis gražiai daug kartų. Iš tikrųjų jie mūsų nelabai klauso, tie pokalbiai nelabai sklandžiai vyksta. Kai jei sako – gal ateikite, pasikalbėkite su specialistais, dažniausiai jie turi omeny – mes jums paaiškinsime, kaip yra, nes jūs nieko nesuprantate, ir tikisi mus apgauti, kad viskas labai gražu fermose ir gerai. Mums tas nusibodo iš tikrųjų, mes dėl to čia esame. Atėjome ne kalbėtis, o protestuoti ir parodyti, kaip piliečiai jaučiasi dėl to, kas darosi fermose, ir dėl to, kaip dirba šita institucija“, – aiškino G.Enciūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į protesto akciją kai kurie aktyvistai atėjo su augintiniais. Pavyzdžiui, viešosios įstaigos „Savęs pažinimo ir saviraiškos studija“ bendraturtė Asta Ivaškevičiūtė ant rankų laikė gaidį.

„Vištos ir gaidžiai yra visiškai pilnavertės asmenybės, jie turi savo kalbą, net esu skaičiusi, kad vištų būrys savo globėjui duoda vardą, ir kadangi aš auginu vištas ir, kaip matote, gaidžius ne dėl kiaušinių, iš viso aš nevalgau kiaušinių, mėsos irgi nevalgau, ir aš esu linkusi sutikti, kad jie tikrai duoda vardą. Nežinau, koks mano vardas, tikiuosi, gražus“, – sakė ji.

REKLAMA

Protestuotojus pokalbiui nesėkmingai bandę pasikvieti VMVT atstovai teigė, kad vertins iš aktyvistų anksčiau raštu gautas pretenzijas.

VMVT atstovė Jurgita Savickaitė BNS anksčiau sakė, kad tarnyba – atvira pasiūlymams, kaip galėtų pagerinti veiklą.

„Esame pasiruošę išklausyti pretenzijas ir pasiruošę diskusijai, mes tikrai atviri ir nusiteikę bendradarbiauti ir gauti visą informaciją, kuri galėtų mums padėti pagerinti veiklą, mūsų tyrimus“, – protesto akcijos išvakarėse sakė J.Savickaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų