Vyriausioji rinkimų komisija penktadienį, kaip ir numato Seimo rinkimų įstatymas, patvirtino naujų rinkimų į Seimą vienmandatėje Danės rinkimų apygardoje Nr. 19 galutinius rezultatus.
Seimo nario mandatą laimėjo Naglis Puteikis, kandidatu iškeltas Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų. Jis surinko 58,97 proc. visų rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.
Aloyzas Každailevičius, kandidatu iškeltas Lietuvos socialdemokratų partijos, surinko 38,46 proc. balsų.
Rinkimuose dalyvavo 4477 rinkėjai, tai sudaro 10,5 proc. visų Danės rinkimų apygardos rinkėjų sąraše įrašytų rinkėjų. Negaliojančiais pripažinti 115 – 2,57 proc. – biuletenių.
Per liepos 3–iąją vykusį pirmąjį rinkimų turą Danės rinkimų apygardoje Seimo nario išrinkti nepavyko.
Seimo narys Danės rinkimų apygardoje buvo renkamas vietoj parlamentaro mandato atsisakiusio ir Klaipėdos meru tapusio Vytauto Grubliausko.
Išrinktasis Seimo narys N. Puteikis prisieks ir visas Tautos atstovo teises įgis, kai Seimas susirinks į rudens sesiją. Pagal Konstituciją Seimas į rudens sesiją renkasi rugsėjo 10 dieną.
O paaiškinimas irgi paprastas - konservatorių elektroratas yra pilietiškai aktyvus ir kol paeina, į rinkimus eis... tad jei kiti besiblaškantys mano, kad į rinkimus neverta eiti, tai turi žinoti, kad tai Lietuvoje reiškia „aš už konservatorius“
Dalis, matyt, vasaroja, dalis gal užsienyje dirba, tik gyvenamą vietą nurodo Lietuvoje (tą rodo ir surašymo duomenys, nors VRK ir tuso išvažiavėlius traktuoja kaip čia esančius). Dalis nusivylę LT valdžia ir visais politikais (ir ne be pagrindo) , didelė dalis - iki 30 proc. ir apklausose nurodo, kad nebalsuos, o Vakarų Europoje iki trečdalio taip pat nevaikšto į rinkimus.
Tai iš dalies paaiškintų mažą aktyvumą.
Bet kodėl tik 10 proc.O kodėl taip yra, nežinau, nes pvz. Marijampolėje analogiškuose rinkimuose 2011 vasario mėn. dalyvavo tik 15 proc.
Gal mokslininkai, sociologai galėtų paaiškinti.
Marijampolėje analogiškuose rinkimuose 2011 vasario mėn. pirmame ture dalyvavo 23 proc. , antrame, kuri sutapo su savivaldos rinkimais - 25 proc. (Klaipėdoje tuo metu - 30 proc. - mažiausias aktyvumas).
Dar vienas paaiškinimas - labai painu rinkėjams suvokti tą pakartotinį balsavimą, nes jame gali dalyvauti tik atsistatydinusį seimo narį rinkę rinkėjai. Šiuo atveju tik prieš 3 metus dalyvavę rinkimuose. O juk dalis jau pakeitę gyvenamą, vietą.