Pasmerkė „stebuklingą“ Uspaskicho vandenį nuo Covid-19: tai balansuoja tarp nusišnekėjimo ir nusikaltimo Papildyta 14.22 val.

Pasaulis beveik metus kovoja su Covid-19 viruso pandemija, vakcinos pamažu pasiekia valstybes, o Viktoras Uspaskichas siūlo savitą ir moksliškai nepatvirtintą tariamą gydymosi nuo koronaviruso būdą – mineralinį vandenį. Vis dėlto politikai ir medikai smerkia tokį šarlatanizmą, pabrėždami, kad „stebuklingu“ pristatomas vanduo neturi jokio mokslinio pagrindo.

Europarlamentaras, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas viešai paskatino žmones pirkti mineralinį vandenį, kuris, jo teigimu, apsaugo nuo Covid-19, o sergantiesiems palengvina ligos eigą.

„[Vanduo], kuris padėtų įgyti imunitetą nuo Covid-19, o sergančiam – lengviau pasveikti. Tai visiškai nauja receptūra“, – tvirtino V. Uspaskichas.

12 litrų šio vandens (24 buteliukai po 0,5 litro), kuris parduodamas gazuotas arba negazuotas, kainuoja 36 eurus, nors V. Uspaskichas tvirtina nenorintis iš to pelnytis. 

„Mes nesiruošiame uždirbinėti, mes nesiruošiame gelbėti. <...> Mes ne dėl pinigų šitą darome“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

„Imunitetas“ nuo Covid-19

Kaip tvirtina V. Uspaskichas, vandenį reikia gerti 28 dienas, „tada įsigyja imunitetas“. 

Šio „stebuklingo“, bet niekaip moksliškai nepatvirtinto vandens prekybą V. Uspaskichas išreklamavo viename iš savo tiesioginių pokalbių „Facebook“.

„Pakalbėsime apie galimybę, ypatingai tie, kurie nenori skiepytis, save apsaugoti vandeniu. Tai yra labai geras vanduo, aš kol kas nerodysiu pavadinimo, nes jūs pamatysite. Aš geriu, mano visa šeima geria. Geria apie tūkstantis žmonių jau Lietuvoje“, – tikino V. Uspaskichas.

Pats V. Uspaskichas taip pat teigia „11 metų nenaudojantis akademinės medicinos vaistų“, taip pat vaistų esą nenaudoja jo šeima.

Jo teigimu, vanduo sukurtas pagal Japonų technologiją, pasitelkus iš Kinijos neva gautą „viruso energetinį kodą“.

„Mes iš kinų gavome šio viruso energetinį kodą, turim pažįstamų todėl, kad seniai bendraujame. Ir sukuriame tokią eliminavimo Covid-19 programą, sukuriame tokį vandens struktūrizavimo aparatą, kuris struktūrizuoja vandenį. 

REKLAMA

Šitas vanduo praktiškai sukuria ląstelinį imunitetą ir paruošią organizmą kovai su Covid-19. Šiaip sau šitas vanduo jau dabar užprogramuotas nuo šešių atmainų šito viruso. Šešios atmainos šito koronaviruso, pas mus jau yra kodai“, – tikino V. Uspaskichas.

Virusas – ne šiaip sau

Be mistinio vandens reklamos, V. Uspaskichas leidosi į apmąstymus, kad Covid-19, kuris pasaulyje nusinešė jau 1,7 mln. gyvybių, pasaulyje atsirado ne šiaip sau, o norėdamas suteikti žmonijai pamoką.

„Šitas virusas atėjo, galiu pasakyti, atėjo ne šiaip sau. Kad atkreiptų visų mūsų dėmesį į antiekologinį mąstymą, bendravimą antiekologinį, antiekologinį veiksmą. Nieko atsitiktinio nebūna šitame pasaulyje“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Čia pat politikas priduria, kad pasaulis privalo ne virusą įveikti, o išmokti su juo gyventi.

„Mes turime išmokti su [virusu] gyventi, ne šiaip apsaugoti save ir kitus nuo šito viruso, bet apsaugoti taip, kad neatimti pamokos iš žmonių. Nes atimti pamoką yra didžiausia nuodėmė šitoje planetoje“, – sakė V. Uspaskichas.

Tarp nusišnekėjimo ir nusikaltimo

Ilgus metus mediku dirbęs ir Pasvalio rajono centrinei ligoninei vadovavęs Seimo narys Antanas Matulas baisisi V. Uspaskicho elgesiu, reklamuojant moksliškai visiškai nepatvirtintus produktus.

„Sunku suvokti, kad taip kalba tokias pareigas, tokį politinį postą užimantis žmogus. Gal tai yra kažkoks fake news (liet. netikra naujiena)“, – pamatęs V. Uspaskicho vaizdo įrašą kalbėjo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Vis dėlto A. Matului sunku patikėti, kad įrašas galėtų būti surežisuotas. Čia pat jis akcentuoja, kad Covid-19 gydymas ne vaistais ar vakcina yra neįmanomas.

„Tiesiog man sunkiai suvokiama, kad Europos Parlamento narys galėtų klaidinti, siūlyti tokius gydymo metodus, kaip padidinti imunitetą arba išgydyti koronavirusu sergančius žmones. Tai tiesiog mediciniškai neįmanoma paaiškinti. Aš manau, kad tai yra ant rimto nusikalbėjimo ribos“, – teigė A. Matulas.

REKLAMA

Anot Seimo nario, V. Uspaskicho skleidžiamos kalbos yra melagingos ir moksliškai nepasigrįstos.

„Bandymai vandenį įkraunant magnetu ar pašventinant, palaiminant laikyti kažkokiu gydomuoju, absoliučiai nėra pasitvirtinę. Tuo labiau, kad Uspaskicho komentare neaišku, kokiu būdu jis tą vandenį pagamina, kad jis tapo „gydomuoju ir stiprina imunitetą“.

Moksliškai pagrįsti to neįmanoma. Kolega Uspaskichas, manau, tiesiog nusišnekėjo. Žmogus turėtų prisiimti tam tikrą atsakomybę. <...> Šituo etapu klaidinti žmones, nurodant netgi platintojus, yra tiesiog... na, balansuoja tarp nusišnekėjimo ir nusikalstamos veikos“, – sakė A. Matulas.

Kito būdo be vakcinos nėra

V. Uspaskicho prekybą „stebuklingu“ vandeniu smerkia ir kiti Seimo nariai. Tarp jų – darbietis Antanas Guoga.

„Visada sveika gerti daug vandens ir tai visiems rekomenduoju daryti. Bet kad jis apsaugos nuo kovido, čia tik vieno žmogaus nuomonė. Aš tikiuosi, kad tie, kurie prisidės prie šio „stebuklingo“ vandens platinimo, pagalvos apie tokios „alternatyvios vakcinacijos“ pasekmes. Ir jie yra pasiruošę prisiimti atsakomybę bei sumokėti kompensacijas, jeigu tas vanduo nesuveiks“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė A. Guoga.

Jo manymu, skiepytis nuo Covid-19 ar ne yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas, tačiau „kol kas tai yra vienintelis, mokslu, faktais ir protu pagrįstas būdas apsisaugoti nuo viruso“.

„Tokiu jautriu momentu, kada esame netoli situacijos perlaužimo, ypatingai reikėtų susilaikyti nuo visuomenės kurstymo, faktais nepagrįstų versijų kėlimo ar protu nesuvokiamų akcijų organizavimo. Aš pasisakau už skiepus, kuriuos sukūrė aukščiausio lygio mokslo pajėgos. Ir kuo greičiau. Įveiksime tamsas, net jeigu ir labai stiprių prožektorių reikės“, – rašė A. Guoga.

Kad įveikti Covid-19 be vakcinos – neįmanoma, pažymi ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja profesorė Aurelija Žvirblienė.

REKLAMA

„Jeigu mes norime gyventi ne taip, kaip dabar gyvename, vadinasi, mes turime ieškoti ginklų kovoti su šiuo virusu. Efektyviausias ginklas yra vakcina. Tą mes žinome iš infekcinių ligų istorijos. Vakcina yra, deja, vienintelis būdas“, – akcentavo A. Žvirblienė.

Jos teigimu, kad visuomenėje susiformuotų imunitetas nuo koronaviruso, teoriškai turėtų būti paskiepyta 70 proc. Lietuvos gyventojų.

Medikai ir epidemiologai piktinasi

„Kiekvieną pasisakymą, kuris visiškai paneigia mokslą, mes vertiname vienareikšmiai neigiamai, ypač dabartinėj situacijoj, kai turime tokį didelį COVID-19 atvejų skaičių“, – BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė.

„Girdime iš medikų, mokslininkų pasisakymų, kad vakcina yra vienintelė galimybė išsivaduoti iš karantino režimo, ir mes tikimės ir visų prašome, kad būtų skelbiama ta informacija, kuri pagrįsta mokslu ir įrodymais“, – pažymėjo ji.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas Vytautas Kasiulevičius šį žingsnį pavadino „nesąmone, kuri neprisideda prie situacijos gerinimo“.

„Dalis žmonių yra veikiami viso šito ir daug žmonių patikės. Yra rinkėjai, gerbėjai, palaikytojai, natūralu, čia yra viešųjų ryšių akcija ir viskas“, – BNS sakė V. Kasiulevičius.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1773 nauji koronaviruso atvejai, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 132 tūkst. 369 asmenys, 68 tūkst. 370 – tebeserga, 62 tūkst. 98 – pasveiko. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1269 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 632 užsikrėtusieji. 


Rašyti komentarą...
A
A.Veryga
2020-12-28 12:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas vanduo jaigu ką. Su vodkės pagardais. Jis viską gydo :)
Atsakyti
-3

i
inkognito33
2020-12-28 12:04:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas čia per nesąmonių muziejus seimo narys tapo šamanas, kuo jo vanduo geresnis už kitų
Atsakyti
-4

S
Suris
2020-12-28 12:03:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turėtų susidomėti VSD..
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų