Paskelbė, koks bus rugpjūtis: atokvėpio nematyti

Tuoj prasidės paskutinysis vasaros mėnuo. Kol kas karščių tikrai netrūko, panašu, kad ir rugpjūtį neturėsime, kada atšalti. Sinoptikai praneša, kad ateinantis mėnuo bus šiltesnis už normą.

20

Rugpjūčio mėnesio vidutinė oro temperatūra numatoma apie 1,5 °C aukštesnė normą, kuri Lietuvoje siekia 17,1 laipsnį. Daugiau karštų dienų turėtume sulaukti pirmomis mėnesio savaitėmis, nors šilumos užteks visą rugpjūtį.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paganykite akis po gražiausias vasaros akimirkas
 

Prognozuojama, jog 2018 metų vasara Lietuvoje bus kur kas šiltesnė ir sausesnė, lyginant su standartine klimato norma. Vidutinė daugiametė vasaros oro temperatūra Lietuvoje siekia 16,8 laipsnių, kritulių kiekis 230 mm.

Beje, šiluma Lietuvą gali aplankyti ir rugsėjį. Tačiau reikia nepamiršti, kad dienos trumpėja ir artėja ruduo.

„Kartais taip nutinka, kad ir rugsėjo pirmomis dienomis temperatūra iki 30 laipsnių pakyla, visko dar gali būti”, – kalbėjo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Kritulių bus mažiau

Prognozuojamas kritulių kiekis iki 30% mažesnis, lyginant su norma (77 mm). Kritulių pobūdis primins liepos mėnesio situaciją: vyraus sausesni laikotarpiai, kuriuos keis trumpalaikiai lietūs ir vasaros laikui būdingos liūtys.

Prie jūros geriausia ilsėtis rugpjūtį

Jei šiemet dar neapsilankėte Lietuvos pajūryje, tuomet galite būti ramūs, nes geriausias laikas aplankyti pajūrį yra būtent paskutiniu vasaros mėnesiu, galima ir aukšta temperatūra ir pats šilčiausias vanduo.

„Baltijos jūros temperatūra tiesiogiai priklauso nuo metų laiko ir oro temperatūros. Ji stipriausiai įšyla rugpjūčio mėnesį. Taip pat yra pastebėta, jog Klaipėdos Melnaragės paplūdimyje vandens temperatūra būna aukštesnė, nei Smiltinės paplūdimyje. To priežastis yra iš Kuršių Marių ištekantis stipriau įšilęs vanduo, kuris susimaišo su Baltijos jūros vandeniu ties Melnrage.

Na, jei karštą dieną jūra atrodė vėsi, tai vakare, atvėsus oro temperatūrai, jūros vanduo bus šiltesnis, gal termometras ir neparodys ženklaus vandens temperatūros padidėjimo, bet jutiminė vandens temperatūra tikrai bus aukštesnė“, – pasidalino Klaipėdos Universiteto Jūrų mokslų ir technologijų centro vyresnioji mokslo darbuotoja, doc. Loreta Kelpšaitė-Rimkienė.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2018-07-31 17:38:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvai: Litai, Lietuviai, Lietus. Litai dingo, lietuviai dingsta, lietus mažėja. Kas liks LIETUVOJE ????
Atsakyti
-2

b
burejai
2018-08-01 11:00:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
liepos vidurį spėjot apie Liepos pabaigą: "Temperatūra Panašu, kad ir šiemet ši tendencija iš dalies pasitvirtins. Karščio bangų nesulauksime, bet temperatūra abi savaites viršys normą. Numatoma, kad bus maždaug vienu laipsniu šilčiau."
Man tai jau karšta tikrai netradicinė vasara, bet TV3 dar ne.
Atsakyti
0

A
Algiui
2018-07-31 22:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liksi tu, ir dar keli Algiai
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų