Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo nario Česlovo Olševskio patarėjui Zbignevui Jedinskiui pasidalinus siūlymu Lenkijai išstoti iš ES ir NATO bei atsigręžti į Rusiją, parlamentarai tokį pasisakymą vadina tiesiog šokiruojančiu. Parlamentarai reikalavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atsakymų, tačiau gavę komentarą liko nesupratę.

Seimo nario Česlovo Olševskio patarėjui Zbignevui Jedinskiui pasidalinus siūlymu Lenkijai išstoti iš ES ir NATO bei atsigręžti į Rusiją, parlamentarai tokį pasisakymą vadina tiesiog šokiruojančiu. Parlamentarai reikalavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atsakymų, tačiau gavę komentarą liko nesupratę.

REKLAMA

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narys Z. Jedinskis socialiniame tinkle „Facebook“ parašė komentarą, kuris užtraukė daugelio žmonių pasipiktinimą.

Buvęs Seimo narys viešai paskelbė manantis, kad Lenkijai būtų geriausia sudaryti sąjunga su Rusija. Primenama, kad ši šalis yra agresorė, ji sukėlė karą Ukrainoje, kuris tęsiasi daugiau nei 1 mėnesį.

„Lenkija turėtų kuo greičiau atsisakyti ES ir NATO narystės ir sudaryti sąjungą su Rusija. Tai būtų stipriausia slavų šalių sąjunga, grįsta tikromis krikščioniškomis ir šeimai palankiomis vertybėmis, kuri tarnautų Lenkijos piliečiams, o ne kažkam iš už vandenyno“, – taip skamba Z. Jedinskio įrašas feisbuke.

REKLAMA

Z. Jedinskis yra parlamentaro Česlovo Olševskio patarėjas.

Seimo salėje kilo pasipiktinimas

Tvirtinant Seimo ketvirtadienio posėdžio darbotvakę Liberalų atstovas Eugenijus Gentvilas atkreipė dėmesį į šį Z. Jedinskio pasisakymą.

„Šiuo metu vyksta tarppartinių susitarimų nacionalinio saugumo ir užsienio politikos klausimais rengimas. Tarp pasirašančių partijų turėtų būti ir LLRA-KŠS.

Šios partijos lyderis pastaruosiuose Seimo rinkimuose Z. Jedinskis vakar pareiškė, kad Rusija su Lenkija turėtų sudaryti bendrą valstybę, Lenkija turėtų išstoti iš ES ir NATO.

LLRA-KŠS yra parlamentinė partija, gauna valstybės biudžeto dotacijas. Z. Jedinskis yra mūsų gerbiamo kolegos Č. Olševskio patarėjas. Norėtųsi išgirsti LLRA-KŠS kolegų Seime ar partijos pirmininko poziciją dėl Z. Jedinskio pasisakymų“, – Seime kvietė E. Gentvilas.

Partijos poziciją išreikšti atėjo Rita Tamašunienė. Ji yra partijos deleguota į rengiamą nacionalinio saugumo ir gynybos darbo grupę. Parlamentarė pabrėžė, kad Lietuva yra visateisė ES ir NATO narė, stiprinanti savo poziciją šiose organizacijose.

REKLAMA
REKLAMA

„Viena iš strateginių partnerių mūsų regione yra Lenkija. Mes kartu su Lenkija bendradarbiaudami siekiame kitų valstybių efektyvesnio dalyvavimo šiose organizacijose, taip pat remiame Ukrainos siekius“, – kalbėjo R. Tamašunienė.

Ji teigė, kad jos iniciatyva buvo parengta rezoliucija, kurioje ši pozicija yra išsakyta.

„Noriu pasakyti, kad mes, parlamentarai, šios pozicijos laikomės. Mano pozicijos, atstovaujant partijos interesus yra labai aiškiai ir akivaizdžiai išsakomos darbo grupių darbe“, – teigė R. Tamašunienė.

Parlamentaras Kęstutis Masiulis sako dar trečiadienį pamatęs Z. Jedinskio „šokiruojantį pasisakymą“. Parlamentaras pabrėžė, kad Z, Jedinskis gauna atlyginimą kaip Seimo nario padėjėjas.

„Rita kažką bandė paaiškinti, aš nesupratau, ką ji paaiškino. Atsiribojo, ar neatsiribojo? Norėčiau, kad Č. Olševskis papasakotų, kaip jis elgsis. Ar toliau rašinės tokius tekstus, toliau jungsis su Rusija, siūlys Lenkijai jungtis su Rusija, gal ir Lietuvą pakvies jungtis į tą formatą. Gal Č. Olševskis tegul paaiškina – jūs esate vadovai“, – kalbėjo K. Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Pakomentuoti savo komentaro nesutiko

Portalas tv3.lt susisiekė su kontroversiško komentaro autoriumi Z. Jedinskiu ir prašė komentaro apie įrašą jo asmeninėje „Facebook“ paskyroje. Deja, Z. Jedinskis kategoriškai atsisakė kalbėtis su portalo tv3.lt žurnaliste. „Bendrauju tik su nepriklausoma žiniasklaida: „Respublika“, „l24.lt“. Su kitais nebendrauju, jūs nesate nepriklausanti. Atsiprašau, viso gero“, – sakė Z. Jedinskis ir numetė ragelį.

Tuo tarpu Seimo narys, bendrapartietis Č. Olševskis nepanoro komentuoti savo padėjėjo Z. Jedinskio pasisakymo „Facebook“. Portalo tv3.lt žurnalistei Č. Olševskis vis kartojo savo akimis nematęs originalaus Z. Jedinskio komentaro, todėl negalintis nieko apie jį pasakyti.

Kai Seimo nariui buvo pasiūlyta atsiųsti Z. Jedinskio komentarą el. paštu arba supažindinti komentaro turiniu, jį garsiai perskaitant, Č. Olševskis sakė šiuo metu esąs užsiėmęs ir negalintis kalbėti.

„Kaip aš galiu komentuoti, ką jis ten rašo? Ką jis ten rašo, tegu už save atsakinėja. Jo asmeninis, matyt, ten feisbukas, tegu jis ir komentuoja. Prie ko čia aš? Čia jo asmeninis reikalas“, – tv3.lt sakė Č. Olševskis.

Plačiau skaitykite tv3.lt straipsnyje.

Kur pasidėjo mūsų saugumo atstovai?
AKYS atsivere... seime tamosevskio lenku partija yra kremliaus rusu vienubes su rusija partija... ir dar regiono partija rusu sajunga ir tik dalis kurie garbina putina ir rusija.. Lenkija turi pasisakyti apie tamosevski kuris nori sajungos su rusija.
Seimo nariai turėtų pasistengti, kad lenkilos žiniasklaida ir parlementas sužinotų ko jai linki šis rusijai naudingas idiotas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų