Seimo narys Naglis Puteikis išstoja iš opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos.

 

Taip pat parlamentaras pranešė pasitraukiantis ir iš TS-LKD frakcijos Seime. Prie kitos partijos ar frakcijos parlamentaras sako nesijungsiantis.

Savo sprendimą trauktis Seimo narys aiškina tuo, kad negali pritarti konservatorių vadovybės "pastaruoju metu skelbiamam požiūriui į tautą, jos suverenias galias ir konstitucines piliečių teises".

"Tautos suverenumą ir piliečių politines laisves niekinantis (varžantis, negerbiantis) TS-LKD vadovybės požiūris, mano supratimu, prasilenkia su Lietuvos Respublikos Konstitucija", - prašyme dėl pasitraukimo iš partijos rašo N.Puteikis.

"Iš TSRS išbėgome, Nepriklausomybę iškovojome per savo tiesiogiai išrinktus atstovus, dabar, kai partija pasisako prieš referendumus, prieš bet kokią iniciatyvą, partijoje nebeįmanoma kalbėti apie demokratiją, partija pasidarė nebedemokratiška, partija pradėjo panašėti į Komunistų partiją 1986-aisiais. Nuomonės gniuždomos, kritika neleidžiama, globojami žmonės, kurie siekia asmeninio turtėjimo, sąžiningiausi, doriausi žmonės iš partijos buvo per pastaruosius penkerius metus išstumti", - penktadienį BNS sakė N.Puteikis.

REKLAMA

"Jeigu pradedi kalbėti apie viešąjį interesą, iš tavęs tyčiojasi, pirmiausia tie partijos veikėjai, kurie išleidžia visą Seimo nario parlamentinei veiklai skirtus pinigus prabangiausioms mašinoms. Susiformavo nauja nepriklausomos Lietuvos nomenklatūra, kuri susiliejo su senąja komunistine nomenklatūra, ir perėmė blogiausias nomenklatūros tradicijas. Partija sužlugo, sunomenklatūrėjo, neatlaikė išbandymo valdžia ir pinigais", - kalbėjo parlamentaras.

TS-LKD pirmininkas ir frakcijos seniūnas Andrius Kubilius BNS sakė N.Puteikio pareiškimo nematęs, tik skaitęs apie jį viešoje erdvėje. Jo vertinimu, pasitraukęs iš partijos. N.Puteikis turėtų iš viso trauktis iš Seimo.

"Toks pareiškimas nenustebino. Būdamas padoriu politiku, jis turėtų visai išeiti iš Seimo, nes į jį buvo išrinktas su partijos parama, nors ir vienmandatėje apygardoje", - teigė A.Kubilius.

Konservatorių lyderis neatmetė galimybės, kad toks N.Puteikio žingsnis susijęs su galimu jo kandidatavimu į prezidentus.

Pats N.Puteikis pripažino galvojantis apie kandidatavimą prezidento rinkimuose, tačiau sprendimo nepriėmęs.

"Galvoju apie tai, žmonės siūlo, bet aš kol kas nieko nenusprendžiau", - sakė N.Puteikis.

Pasitraukus N.Puteikiui, TS-LKD frakcija Seime turės 32 atstovus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
A
Asta
2014-02-14 16:28:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Qbiliaumjį išrinko rinkėjai
Atsakyti
0

J
Juozas iš Vilniaus
2014-02-20 21:37:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palaikau, šaunuolis! Priešiškumo Tautai, savanaudiškumo ir gobšumo "dėka" konservatorių partija greit išnyks.Beje, su konservatoriškosiomis idėjomis jie jau ne kažką bendro ir turi...
Atsakyti
0

P
Pikasas
2014-02-14 18:20:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naglis Puteikis pastaruoju metu gal ir pats stebėjosi bendrapartiečių pakantumu. Tekdavo ir man nustebus pripažinti, kad N.Puteikis "VIS DAR TS LKD narys". Nepamenu tokio atvejo, kada paskutinį kartą Seimo narys pritarė TS LKD frakcijos veiksmams, todėl jau senokai de facto Naglis buvo už partijos ribų. Kodėl jis tik dabar apiformino savo santykius? - nežinau. Ėjo jis ta kryptimi ilgokai ir gan nuosekliai. Šis N.Puteikio apsisprendimas gali jį ilgam nustumti į marginalų grupę, kuri dabar telkiasi kovai prieš kandidatę į Prezidento postą Dalią Grybauskaitę. Į tokią grupę patekus, ištrūkti iš jos gali būti sunku, net ir labai panorėjus. Priminsiu dar kai ką.

RETRO Pikasas
2013-11-30

Naglis Puteikis savo keliais šimtais išplatintų komentarų per dešimtį dienų atrodo labai keistai. Toks pasitikintis populistas, atmiešdamas savo komentarus dar ir nemaža doze demagogijos, turėtų suprasti, kad skaitytojų publika yra labai įvairi. Manau, kad tik nedidelė jos dalis mėgsta “bačkos” politiką. Labai skaudu yra tai, kad savo kalbose N.Puteikis išsako ir prasmingų pastebėjimų, kurie tuoj pat užverčiami neskaniu populizmu. Susidaro įspūdis, kad jis nederina savo pasisakymų su partija, kuriai priklauso. Gal jis mano esantis kur kas protingesnis už visus partinius kolegas? Jei taip, tai, manau, jis giliai klysta.

RETRO 2009 metų sausio mėnuo

.Nustebino Naglio Puteikio populizmas. Jei politikas praranda logiškas sąsajas su realybe, tai tokie siūlymai vadintini ” politikanstva” . Kiekviena partija turi ieškoti, kaip pakelti savo įvaizdį rinkėjų tarpe. Tačiau perdėtas populizmas turi tik momentinę sėkmės garantiją. Vėliau jis gali susilaukti kur kas didesnių smūgių. Jau kam kam, o p.Nagliui būtų buvę padoru atsistoti į pasisakančiųjų eilutės galą. Jei partija buvo santūri ir jo nepašalino iš narių, kai to gal net reikėjo, tai nebūtina dabar ieškoti galimybių…

Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų