Po dviejų savaičių trijų Seimo narių laukia egzotiška kelionė į Australiją. Laimingųjų kandidatūras patvirtino parlamento valdyba, nors ne visiems jiems tai pranešė, rašo „Lietuvos žinios“.

Tai bus atsakomasis vizitas, planuotas nuo 2002-ųjų, kai Lietuvoje lankėsi Australijos Naujojo Pietų Velso parlamento delegacija. Lietuvos Seimo delegacija tolimajame žemyne lankėsi vienintelį kartą prieš 13 metų, delegacijai vadovavo tuometis Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas.

Šįkart kviečiančioji šalis buvo gana dosni - siūlė padengti šešių asmenų vidaus skrydžių ir nakvynės išlaidas. Lietuviai nutarė nepiktnaudžiauti svetingumu ir pasitenkino trimis delegacijos nariais. Jų kelionė Seimo biudžetui kainuos beveik 20 tūkst. litų (vieno bilieto kaina skristi iš Vilniaus į Adelaidę ir grįžti iš Sidnėjaus - 6400 litų).

Semsis patirties

Į Australiją rengiasi Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas, to paties komiteto narė „darbietė“ Ramunė Visockytė ir Sveikatos reikalų komitete dirbanti konservatorė Vida Marija Čigriejienė.

Kaip vakar LŽ aiškino Seimo valdybos narys liberalcentristas Algis Čaplikas, didelių nesutarimų, kam vykti į tolimą šalį, nekilo. Po konsultacijų sutarta, kad į Australiją skris vienas komiteto pirmininkas (išrinktas A.Sysas), tarpparlamentinių ryšių su Australijos Sandrauga ir Naująja Zelandija grupės vadovė (R.Visockytė) ir Užsienio reikalų komiteto pasiūlytas kandidatas. Komitetas neprieštaravo, kad tai būtų V.M.Čigriejienė.

REKLAMA

Paklaustas, ar 20 tūkst. litų kainuojanti kelionė nėra per brangi, A.Čaplikas aiškino, kad mūsų šaliai ir jos Seimui reikia palaikyti santykius ir su valstybėmis, kurios yra toli, ypač su tokiomis įtakingomis kaip Australija.

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių departamento rašte teigiama, kad programoje, kurią Lietuvos delegacijai parengė Australijos parlamentas, ketinama pristatyti sritis, kuriose ši šalis turi vertingos patirties (energetika ir jos alternatyvūs šaltiniai, švietimas, sveikatos apsauga, žemės ūkis, aplinkosauga, turizmas).

Entuziazmu netrykšta

Kad jos laukia tolima kelionė, V.M.Čigriejienė vakar sužinojo tik iš LŽ. „Kaip žlibai vištai grūdas“, - paklausta, ar džiaugiasi, kad pamatys Australiją, šmaikštavo parlamentarė. Per visą kadenciją ji į užsienį buvo išvykusi tik septynis kartus, daugiausia - į Briuselį.

„Nei džiaugiuosi, nei ne“, - vakar LŽ prisipažino A.Sysas, pasiteiravus apie numatomą kelionę. Jis stebėjosi, kodėl ta garbė atiteko būtent jam. „Nežinau, kodėl niekas iš Seimo valdybos neskrenda“, - svarstė A.Sysas. Jo nuomone, būtų geriau, jei delegacijoje būtų Seimo vadovų.

„Pats tikrai nesiveržiau. Man paskambino, paklausė, ar nesu labai užimtas. Kadangi sesijos pradžioje mažiau darbų, sutikau“, - atviravo parlamentaras. Per visas savo kadencijas Seime jis sakė vykstąs į trečią tokią egzotišką kelionę, anksčiau lankėsi Kinijoje ir Pietų Korėjoje. Iš viso per pastaruosius ketverius metus A.Sysas į komandiruotes buvo išvykęs 21 kartą.

Didelio entuziazmo dėl tolimo skrydžio nerodė ir A.Visockytė. „Sunki, sudėtinga ir ilga kelionė“, - sakė ji. Parlamentarės teigimu, Australijoje temų tikrai netruks. „Australai labai norėtų pakalbėti apie žemės ūkį, maisto pramonę, jie turi daug vyno, todėl suinteresuoti supažindinti Lietuvą“, - aiškino R.Visockytė. Ji pati norėtų daugiau sužinoti, kaip toje šalyje kovojama su narkotikais.

Iš visų šešių komandiruočių, į kurias parlamentarė buvo išvykusi per šią kadenciją, didžiausią įspūdį jai paliko viešnagė JAV.

REKLAMA

Keliauti mėgsta

Seimo narių išvykos į užsienį skirstomos į dvi dalis - komandiruotes ir keliones. Pirmųjų išlaidos visiškai padengiamos iš Seimo kanceliarijos biudžeto. Išsirengusiųjų į keliones išlaidas apmoka kviečiančioji šalis.

Per šią ketverių metų Seimo kadenciją dažniausiai į užsienį vyko URK nariai Egidijus Vareikis (98 kartus), Emanuelis Zingeris (91), Audronis Ažubalis (61). Nė karto per kadenciją užsienyje nesilankė Kęstutis Čilinskas, Vaclovas Karbauskis, Irina Rozova, Algimantas Salamakinas.

Per ketverius metus Seimo nariai lankėsi ne tik visose Europos valstybėse, bet ir kituose žemynuose. Jų maršrutai pasiekė Kiniją, Japoniją, Meksiką, Taivaną, Peru, Braziliją, Šri Lanką, Keniją, Nigeriją, Kamerūną, Gaboną, Pietų Afrikos Respubliką. Šiais metais Seimo narių ir kanceliarijos darbuotojų komandiruotėms skirta 3 mln. 497 tūkst. litų.

Raimondas Ramelienė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų