• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Ketvirtadienį Seimas įteisino galimybę perkelti pabėgėlius iš saugių šalių į Lietuvą.

 

Už įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties pataisas buvo 66 parlamentarai, prieš buvo aštuoni, 22 susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai ne klausimas pabėgėlius priimti ar nepriimti, bet tai klausimas, kaip tai padaryti civilizuotai“, - priimant projektą sakė liberalas Andrius Mazuronis.

REKLAMA

Įstatyme teigiama, kad užsieniečių perkėlimas vykdomas bendradarbiaujant su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, trečiosiomis valstybėmis, Europos Sąjungos institucijomis ar tarptautinėmis organizacijomis.

Sprendimą dėl užsieniečių perkėlimo į Lietuvos teritoriją priims Vyriausybė. Migracijos departamentas savo ruožtu priims sprendimą dėl kiekvieno perkėlimui atrinkto užsieniečio perkėlimo.

REKLAMA
REKLAMA

Migracijos departamentas ne vėliau kaip per 24 valandas nuo perkeliamo užsieniečio atvykimo į Lietuvą priims sprendimą dėl jo prašymo suteikti prieglobstį.

„Per 24 valandas perkeltieji turi gauti statusą, du yra statusai - pabėgėlio arba laikinoji apsauga“, - sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Migracijos departamentas taip pat galės pripažinti pabėgėlio statusą, kurį perkeliamam užsieniečiui suteikė Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdyba.

Įstatyme taip pat numatytas naujas straipsnis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo užsieniečiui, kuris negali išvykti iš Lietuvos dėl humanitarinių priežasčių. Tokiu atveju asmeniui bus išduodamas ne ilgiau kaip vienerius metus galiojantis leidimas laikinai gyventi šalyje su teise dirbti.

REKLAMA

Anot NSGK pirmininko, tuo pačiu Užsieniečių teisinės padėties įstatymas pataisytas, atsižvelgiant į Europos Sąjungos direktyvą, siekiant visoje bendrijoje sukurti vienodą migrantų priėmimo sistemą.

Pietų Europai susidūrus su pabėgėlių antplūdžiu, Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja. Lietuva labiau pageidauja priimti šeimas, bėgančias iš Sirijos ir Irako. Vyriausybė tikisi, kad pirmieji pabėgėliai Lietuvą pasieks kitų metų pradžioje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų