Paluckas: prezidento pasiūlymai geresni nei anksčiau, bet rizikų yra

Socialdemokratai sako, kad prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymai dėl darbo mokesčių mažinimo ir išmokų vaikams yra geresni nei pirminės iniciatyvos, tačiau įžvelgia rizikų, kad mokesčių tarifai ateityje nebus grąžinti į ankstesnį lygį, o vaiko pinigai nenueis vartojimui.

Partijos pirmininkas Gintautas Paluckas BNS sakė sveikinantis prezidento siūlymą numatyti pajamų lubas gyventojų pajamų mokesčio mažinimui ir iniciatyvą kelti neapmokestinamąjį pajamų dydį, nes šios priemonės suteiks daugiau naudos mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms.

Jis teigė palaikantis idėją papildomai paremti šeimas su vaikais, nes tai yra efektyviausia vartotojų grupė, dažnai susidurianti su skylėmis šeimos biudžete.

Visgi, pasak socdemų vadovo, yra grėsmė, kad šiemet sumažinus gyventojų pajamų mokestį politikai nedrįs jo sugrąžinti į ankstesnį lygį, todėl „reikia kieto partijų lyderių įsipareigojimo“.

G. Palucko teigimu, užuot skyrus išmokas už vaikus, būtų buvę prasminga išdalyti terminuotus čekius.

„Nėra kokios garantijos, kad išdalinti pinigai nueis vidaus vartojimui ir ekonomikos skatinimui. Geriau būtų buvę išdalinti terminuotus čekius, kurių nesutaupysi ir į kojinę nesukiši“, – BNS sakė socialdemokratų vadovas.

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasiūlė laikinai sumažinti darbo mokesčius ir skirti vienkartines išmokas šeimoms su vaikais, siekiant skatinti ekonomiką krizės metu.

Papildomą 500 mln. eurų paketą prezidentas pateikė, kai pasirašė Seimo priimtą įstatymą dėl vienkartinių 200 eurų išmokų pensininkams ir kai kurioms kitoms socialinėms grupėms.

G. Nausėda siūlo sumažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifą nuo 20 iki 15 proc. darbuotojų pajamoms iki trijų vidutinių darbo užmokesčių lygio – 4 tūkst. eurų prieš mokesčius. Sumažintas tarifas galiotų nuo liepos iki metų pabaigos. 

Prezidentas teikia siūlymą, kad vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.

G. Nausėda taip pat pasiūlė ankstinti numatytą neapmokestinamojo pajamų dydžio padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį NPD jau šiais metais.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų