Prezidento patarėjas: Mažeikos pomėgiai neturi tapti pagrindu sprendimams ministerijoje

Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos asmeniniai pomėgiai neturi tapti pagrindu ministerijoje priimamiems sprendimams dėl medžioklės, sako prezidento patarėjas, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas Jaroslavas Neverovičius.

Anot jo, būtina stabdyti ministro sprendimus ne tik dėl lankų medžioklėje įteisinimo, bet ir kitus – dėl prožektorių, šunų naudojimo medžioklėje bei kitus.

„Šis sprendimas (dėl lankų įteisinimo – BNS) yra neteisingas tiek turinio, tiek formos prasme. Galimi ministro asmeniniai pomėgiai nėra geras pagrindas veiksmams ministerijoje siūlant teisės aktus. Juo labiau, kad tiems pasiūlymams jau buvo nepritarta Seime“, – Žinių radijui antradienį sakė J. Neverovičius.

Anot jo, daug kritikos sulaukęs K. Mažeikos įsakymas neatitinka ir Teisėkūros pagrindų įstatymo, numatančio atvirumo, skaidrumo, visuomenės įtraukimo principus teisėkūros procese.

„Labai gerai, kad buvo sustabdytas Medžioklės taisyklių (dėl lankų naudojimo - BNS) galiojimas, bet manau, reikia stabdyti ir kitus punktus, kurie yra kontroversiški. Pavyzdžiui, yra toks punktas apie trukdymą medžioti, apie tai, kaip naudojami prožektoriai, kaip naudojami šunys medžioklėje, kaip sumažinamos zonos, kur negalima medžioti aplink valstybinius parkus, rezervatus. Taigi, visus tuos punktus reikėtų stabdyti, diskutuoti su visuomene ir priimti suderintus pagrįstus ir visuomenės lūkesčius atitinkančius sprendimus“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Jis sakė esąs įsitikinęs, kad priimtoms naujoms kontroversiškoms Medžioklės taisyklių nuostatoms nepritaria ir dauguma praktikuojančių medžiotojų.

Kaip BNS pirmadienį informavo aplinkos ministro K. Mažeikos atstovas spaudai Justas Jaskonis, ministras pavedė viceministrei Rasai Vaitkevičiūtei nedelsiant parengti įsakymą, kuriuo sustabdomas Medžioklės taisyklių punktas, įteisinantis lankų naudojimą medžioklėje. Kiek anksčiau pirmadienį ministras aiškino, jog sprendimas dėl lankų įteisinimo buvo parengtas ir suderintas su Medžioklės taryba.

REKLAMA

Medžioklės tarybai vadovaujanti viceministrė R. Vaitkevičiūtė BNS pirmadienį aiškino, kad ministro įsakymu siekta ne įteisinti medžioklę lankais, o ją drausti iki 2022 metų, kol bus klausimas apsvarstytas Medžioklės taryboje, įtraukiant ir visuomenę.

Tačiau tokius aiškinimus sukritikavo ir ministro K. Mažeikos kolegė „valstiečių“ partijoje Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, pavadinusi juos manipuliavimu. 


Rašyti komentarą...
S
Skaitytoja
2020-05-12 22:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kad ne akmens amžiuje gyvenam,kodėl reikia laukinius givūnus taip kankinti,gal geriau gražinti mirties bausmę ir bausti žudikus,prievartautojus ir kitus nusikaltėlius,ar apie tai negalvojat?
Atsakyti
0

S
Skaitytoja
2020-05-12 23:31:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kad ne akmens amžiuje gyvenam,kodėl reikia laukinius givūnus taip kankinti,gal geriau gražinti mirties bausmę ir bausti žudikus,prievartautojus ir kitus nusikaltėlius,ar apie tai negalvojat?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų