Pakvipo tarnybiniais romanais: kokių problemų laukti

Seimo kuluaruose ir socialinėje erdvėje netyla diskusijos dėl galimo valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio ir jo pavaduotojas Gretos Kildišienės romano, nors politikas ir neigia savo santykius su jauna ir išvaizdžia moterimi. Portalo tv3.lt kalbinti psichologai ir santykių ekspertai dalinasi, kokios problemos laukia į tarnybinį romaną įsivėlusių asmenų ir ką tai atneša visam kolektyvui.

Vilniaus kolegijos psichologijos dėstytoja Agnė Grušauskaitė tv3.lt sakė, kad tarnybiniai romanai vienareikšmiškai trukdo dalykiniams santykiams.

„Darbe geriausia, kad žmonės būtų susieti darbiniais santykiais, o kai atsiranda rolių susimaišymas, gali būti, kad darbiniams sprendimams įtaką pradės daryti tarpusavio santykiai. Pavyzdžiui, tada aš galiu kažkokių niuansų nebeįvertinti, būti nebetikslus, palaikyti tą žmogų vien dėl to, kad jis man patinka – taip žmogus praranda kritinį mąstymą.

Darbe labai svarbūs aiškūs santykiai, o kai atsiranda tarnybiniai romanai, paprastai tai siejama su paslaptimi ir tai neišvengiamai paveikia bendrą organizacijos atmosferą, nes prasideda spėliojimai, o žmonės vis labiau nutrūksta nuo darbo ir nukrypsta į tas sritis, kurios nėra susijusios su darbu. Tai gali kliudyti visiems susikaupti“, – nurodo A. Grušauskaitė.

Sunkus darbas

Dar viena galima tarnybinių romanų problema – jeigu santykiai nutrūksta. Tuomet, sako specialistė, dažnai kyla pykčiai ir konfliktai, į kuriuos įtraukiami ir kiti kolektyvo nariai.

A. Grušauskaitė taip pat sako, kad į tarnybinį romaną įsivėlę žmonės gali priimti objektyvius sprendimus, atriboti romantinę zoną nuo darbo, tačiau tai padaryti labai sunku. „Tai yra galima, bet iš žmogaus tai reikalauja labai daug kompetencijų. Nedidelis procentas žmonių, kurie taip gerai save pažįsta ir gali save kontroliuoti“, – sako ji.

A. Grušauskaitė teigia, kad, kuomet tarnybinis romanas tampa atviras – įsimylėjėliai atvirai prisipažįsta, jog jie yra pora – tuomet įtampa darbe atslūgsta ir kolektyvas gali normaliai dirbti, tačiau kuomet yra paslaptys, tai kenkia visam darbo mikroklimatui.

REKLAMA

Melas veda į kančią

„Santykių ABC“ konsultantas Šarūnas Mažuolis tv3.lt nurodė, kad, jeigu darbe užsimezga romanas tarp žmonių, iš kurių bent vienas turi antrą pusę, tai susilauks papildomo kolegų teismo, o apie tokį romaną vis tiek anksčiau ar vėliau visi sužinos.

„Jei į tarnybinį romaną įsivėlę žmonės turi antras puses, turime papildomą žmonių teisimą ir papildomus klausimus. Tokiu atveju arba jų šeimos jau iširusios, arba žmonės turi problemų su vertybėmis. Jeigu tie žmonės pasiviešins, turės dar daugiau aplinkinių teisimo, ir iš to nieko gero nebus. O visgi yla iš maišo vis tiek greičiausiai išlįs: kuo ilgiau romanas vyksta, tuo daugiau šansų, kad kažkas kažkur juos pamatys, ir tada visa ta istorija išplis kaip gandai“, – nurodė Š. Mažuolis.

Tokiu atveju, sako santykių konsultantas, žmonės turi du variantus: arba užbaigti senuosius santykius ir tęsti romaną, arba mesti romaną ir tvarkytis reikalus šeimoje, nes dvigubas gyvenimas skaudina.

„Kiekvienas romanas yra „bardakas“, todėl reikia arba pabaigti su pirma pora ir eiti į antrą, arba tvarkytis santykius poroje. Žaidimas tarp dviejų yra negražus. Be to žmogus, kuris elgiasi nedorai, sueikvoja labai daug energijos apgaulei. Nors jam gali taip ir neatrodyti, bet iš tikro jis labai apkrauna savo psichiką. Tad kai tu meluoji, tai veda į dar didesnę kančią“, – kalba jis.

Gyvenimiška rizika

Kalbant apie kitokią situaciją – tarnybinį romaną, kuomet žmonės neturi antrų pusių – Š. Mažuolis sako, kad tai yra rizikingas variantas, nes dalis kolegų to tikrai nesupras ir pasekmės bus, tačiau čia yra į romaną įsisukusios poros reikalas apsispręsti.

„Nepaisant to, kad tai yra rizikinga ir kad paskui gali tekti turėti labai rizikingus santykius nutrūkus romanui, tačiau darbe yra toks pat šansas surasti savo antrą pusę ir sudaryti gražią šeimą kaip ir bet kur kitur. Kalbant apie tiesiog tarnybinį romaną, ne apie meilužes ir meilužius, tai yra žmogiška ir žmogui verta rinktis – rizikuoti ar ne: o ką žinai, gal tavo bosas yra tavo būsima antrojo pusė? Taip, dalis žmonių tikrai nesupras tokio romano, bet jei gyvenime elgsiesi labai teisingai, tai gal išvis gyventi nereikia?“ – sakė Š. Mažuolis.

REKLAMA

Santykių specialistas tarnybinio romano pradžioje, kai dar nėra aišku, ar santykiai rimti, pataria juos slėpti nuo kolegų ir tokių dalykų į viešumą nenešti, o kai jau nuspręsta kurta ilgalaikius santykius, tai, sako pašnekovas, reikėtų parodyti ir kolegoms, tačiau labai smarkiai nesiviešinti – žmonės Lietuvoje yra jautrūs ir išsiilgę romantinių santykių, aistringi kolegų bučiniai gali išmušti iš vėžių.

Kritinis įvykis

Psichologas-psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad, jeigu tarnybinį romaną užmezgę žmonės turi antras puses, pirmiausia jie susiduria su neištikimybės problema – kritiniu momentu santuokoje.


Rašyti komentarą...
T
Tegul gandai nepasiteisina
2017-01-18 11:33:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senelis sakydavo- išdavė šeimą, išduos ir Tėvynę
Atsakyti
-1

p
privalėjo deklaruoti
2017-01-18 10:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
privačius interesus- žmona, vaikai, meilužė. Kyla įtarimas, kad meilužę nuslėpė, kad galėtų padaryti savo pavaduotoja ir būtų lengviau machinacijas prasukti. O gal deklaravo?
Atsakyti
-1

P
PP
2017-01-18 10:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Opozicijos įtarimas apie meilės romanus,spėliojimas dar nėra tiesa . Kam naudingi tie psichologų postringavimai ir tarppartinės rietenos? Ar tai nuskurdintos, korumpuotos valstybės problemų tušavimas? Gal jau laikas dėti tašką ,ir nerodyti suvalkietiško charakterio?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų