Prabilo politikai, kuriuos Ramūnas Karbauskis kaltina sukėlus „Gretos skandalą“ Iškilo dviejų metų senumo nesutarimai

Romanas su vedusiu partijos lyderiu, praturtėjimas neaiškiais būdais bei brangaus automobilio naudojimas Seimo nariui neleistinu būdu – tokie kaltinimai užgriuvo Gretos Kildišienės pečius. Kas slepiasi už visos Lietuvos dėmesį prikausčiusio skandalo?

Su G. Kildišiene viešojoje erdvėje poruojamas valstiečių žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs – du Panevėžio politikai, kurie paskleidė šmeižto laviną. Paklausėme Panevėžio miesto tarybos narių Gemos Umbrasienės ir Manto Leliuko, kokia juoda katė perbėgo tarp jų ir Ramūno Karbauskio?

„Gandai ir šmeižtas, neva kažkas turi kažkokius santykius, kažkas kažką ne taip daro, prasidėjo prieš dvejus metus", – šiandien spaudos konferencijoje sakė R. Karbauskis. Anot jo, 2015 metais iš Valstiečių žaliųjų partijos Panevėžio skyriaus išmesti Gema Umbrasienė ir Mantas Leliukas pakurstė šmeižto kampaniją prieš jį ir G. Kildišienę. Karbauskis pabrėžė, kad šie politikai be kita ko aktyviai pasisako prieš G. Kildišienės planuojamą keisti Medžioklės įstatymą.

Panevėžio miesto tarybos narė Gema Umbrasienė sutiko atsakyti į su šia istorija susijusius klausimus.

Kaip reaguojate į R. Karbauskio komentarą, jog žiniasklaidos dėmesį prikaustęs „Gretos skandalas“ yra jūsų ir M. Leliuko darbas?

– Žinot, jeigu taip būtų, turėtume padaryti išvadą, kad mes labai galingi. Tačiau galiu tik pakomentuoti, kad šitie nesutarimai tarp mūsų – labai sena istorija. Tuoj po rinkimų buvo duotas man ir visam valstiečių ir žaliųjų Panevėžio skyriui nurodymas atsiriboti nuo Manto Leliuko. Mūsų skyriuje tuomet buvo apie 100 žmonių. Apie 10 žmonių tai padarė, o didžioji dalis atsisakė. Prašėme Karbauskį atvažiuoti, paaiškinti motyvus. Tačiau jis nepasirodė. Norėjome, kad partijos etikos komisija svarstytų tai. Vėliau sužinojome, jog Karbauskis uždraudė. Taip mūsų keliai išsiskyrė. Kai vyko šitie dalykai Greta Kildišienė prieš pusmetį buvo atėjusi į partiją. Dar po kelių mėnesių ji tapo naujai įkurto Panevėžio skyriaus pirmininke.

– Kuo užkliuvo Karbauskiui Mantas Leliukas?

– Povilo Urbšio iniciatyva jis buvo apkaltintas ryšiais su nusikalstamu pasauliu. Tik remiantis šiuo pagrindu pareikalauta nuo jo atsiriboti. Paprašėme, kad būtų pateikti faktai, nes mūsų turimi to nepatvirtino. Mantas Leliukas nusikalstamų gaujų siautimo metu buvo 12-13 metų. Jo visi mokytojai nieko blogo negali pasakyti ar prikišti apie jo tariamai nusikalstamą vaikystę. Šiaip jis yra aštraus liežuvėlio žmogus, kategoriškas. Gal kartais ir įpykdo kai ką. Ypač asmenis, kurie tikisi besąlygiško paklusnumo. Bet tų nuodėmių, kuriomis jį buvo mėginama kaltinti, mums aptikti nepavyko. O Karbauskis ir partijos etikos komisija atsisakė pakomentuoti plačiau. Vėliau Leliukas kreipėsi į teismą. Teismas nusprendė, kad Karbauskio informacija neteisinga, tačiau nenubaudė jo.

REKLAMA

– Kaip manote, kodėl Karbauskis šiandien spaudos konferencijoje paminėjo dvejų metų senumo istoriją?

Manau, kad kai nėra motyvų, ieškoma kaltų. O Ramūno Karbauskio politiniame gyvenime mes vieninteliai esame nepaklusę. Likome kaip kraujuojanti žaizda. Bet patikėkit, aš tiesiog noriu greičiau išeiti iš šitos nesuvokiamos ir nepaaiškinamos istorijos.

– Ką žinote apie Kildišienės ir Karbauskio santykius?

– Uoj nieko nežinau. Mes paskutinį kartą su ja matėmės, kai ji atėjo į partiją prašyti užtarimo, kad nebūtų atleista iš darbo. Tačiau transporto įmonės, kurioje ji dirbo, vadovai, patvirtino, kad jiems tokios darbuotojos nereikia. Ji labai mažai dalyvavo mūsų skyriaus veikloje. Su Karbauskiu susipažino bendrame žygyje, pavasarį prieš rinkimus. Ten labai greitai viskas vystėsi. Daugiau nieko nelabai galiu pasakyti, nes su ja mažai bendravome.

Mažai ką bendro su G. Kildišienės istorija turintis sakė ir Panevėžio miesto tarybos narys Mantas Leliukas. Jis teigė, jog dviejų metų senumo nesutarimai jam taip pat mažai rūpi.

– Ar jau girdėjote, kad R. Karbauskis jus įvardino kaip šmeižto ir  gandų skleidėją?

Kolegos jau sakė, kad buvo paminėtas mano vardas ir pavardė bei siūlymas apsilankyti mano feisbuko profilyje. Patikėkit, pakvietimų draugauti feisbuke gavau labai daug. Reklamą padarė. Na, kas mane žino tame Panevėžyje? Nesu žinomas politikas. O dabar nuskambėjau garsiai ant visos Lietuvos.

R. Karbauskis sako, kad jūs ir Gema Umbrasienė paskleidėte gandus ir sukėlėte vadinamąjį Gretos Kildišienės skandalą...

Tai visiška beprotybė. Tuo labiau, kad man, kaip asmeniui, tikrai neįdomūs jų santykiai ar politiniai dalykai. Jei žmogui vaidenasi, ar ligonio simptomai pasireiškia, nelabai ką galiu pakomentuoti. Tuo labiau, kad aš pats esu jį su Povilu Urbšiu padavęs į teismą už šmeižtą. Karbauskis uždarė visą partijos Panevėžio skyrių su 100 žmonių. Be jokių argumentų. Tiesiog pasakė, kad aš esu prieštaringos reputacijos. Bet tai yra sena istorija, praėjęs laikotarpis.

REKLAMA

– Kuo jūs užkliuvote Karbauskiui?

- Buvau apkaltintas ryšiais su nusikalstamu pasauliu, kažkokiu jo autoritetu. O sąsajos yra tokios. Vienoje gatvėje yra jo pastatai ir šalia mano tėvų pastatai. Kai ten siautė gaujos, man buvo gal 13 metų. Dėl to uždarė visą skyrių. Aš toje vietoje matau žmogaus, kuris serga Napoleono kompleksu, problemas. Bet aš jam pykčio nejaučiu. Buvo, tai buvo. Juokingiausia tai, kad vos uždarius partijos skyrių, netrukus buvo atidarytas naujas skyrius su 10 žmonių. Jam po dviejų mėnesių pradėjo vadovauti Greta Kildišienė. Ir prasidėjo jos kilimas karjeros laiptais.

– Ką galit pasakyti apie R. Karbauskio santykius su G Kildišiene?

– Man visiškai neįdomu, ar jie ten draugauja, ar nedraugauja, ką jie ten daro ir su kuo. Tegul išgeria Karbauskis šalto vandens ir nusiramina. Jis man visiškai neįdomus. Tuo labiau jo visos ir visi. Nesu aš oligarchas, kaip Karbauskis. Žiniasklaidos priemonių, kurios kalba apie jo santykius, valdyti negaliu.

– O kaip su medžiotojų interesais, kuriuos mini R. Karbauskis?

– Girdėjau ir tokių gandų. Gema Umbrasienė yra ekonomistė ir abejoju, ar jai ta medžioklė įdomi. O aš turiu medžiotojo bilietą, bet medžioklėje gyvenime nesu buvęs ir nebūsiu. Kam man tas bilietas? Nes anksčiau galiojo tokie įstatymai, kad norint įsigyti graižtvinį šautuvą, reikėjo du metus pabūti medžiotoju. Tam ir įsigijau medžiotojo bilietą. O šiaip aš auginu tris šunis, turiu tris vaikus ir tikrai nesu toks žmogus, kuris eitų žudyti žvėrių. Aš esu prieš medžioklę. Visos kalbos apie medžiotojų interesus taip pat yra gandai.

– Tai ir čia įžvelgiate R. Karbauskio šmeižtą?

– Jis šmeižia žmones, kaltina, kartu su Urbšiu. Tai darė prieš du metus, tai daro ir dabar. Taip parodydamas savo žemą intelekto lygį. Jis bando įrodyti, kad kažkur Panevėžyje gyvenantys žmonės bando sujudinti Lietuvą tokiu skandalu. Bet juk tyrimą atlieka žurnalistai, jie parašo viską. Prie ko čia aš?

– Kaip gerai pažįstate pačią Kildišienę?

– Pažįstu kaip partijos narę, tarybos narę. Kartu teko dirbti, renginius organizuoti.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2017-01-17 15:52:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip savo metu moteris, ji tikrai grazi ir ji tikrai nera buka, bet toli grazu nera tokia protinga, kad galetu buti seime. Zodziu, jeigu uzsiimtu tuo ka moka, tai galetu sau ramiai megzt ir butu grazi, protinga, mezgeja. Bet seime tai jai tikrai ne vieta.
Atsakyti
-4

P
Petras
2017-01-17 18:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Partiečių konkurentų pavydas Karbauskiui kaip yla išlenda iš maišo... Ta moterėlė tik priekabų paseka, ji mokesčių mokėtojų pinigų neiššvaistėir išrinkta garbingai vienmandatėje apylinkėj ,o ne partiniuose sąrašuose. Sunku bus atlaikyti jai visokius pletkus, pilamas pamazgas. Karbauskis iki šiol dar nepasišiukšlino savo rinkėjams. Sėkmės .
Atsakyti
-2

M
Masajus
2017-01-17 14:47:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Normali graži moteris..tik tegul; mokslus bent kokius baigia
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų