Kaunietis Mantas pirmą kartą dirba Palangoje. Patirties turintis jaunuolis įsidarbino barmenu naujame „Floros simfonijos“ restorane Kunigiškiuose. Vaikinas pasirašė sutartį iki vasaros pabaigos ir kas mėnesį gaus 1600 eurų.
„Labiausiai motyvuoja vieta – už manęs jūra, vakarais saulėlydžiai ir visą tai matau iš savo darbo vietos“, – pasakoja barmenas Mantas.
Vardija, kokių darbų ieško
Ir tokių kaip Mantas šią vasarą nori būti ne vienas jaunuolis. Anot Užimtumo tarnybos, jaunimas iš visos Lietuvos jau domisi, kur galėtų padirbėti karštuoju metų sezonu Palangoje ir Šventojoje.
„Jaunuolius labiausiai domina galimybės įsidarbinti ledų, gėrimų, greito maisto, vaisių, uogų, įvairių prekių pardavėjais. Taip pat domina galimybės įsidarbinti kavinėse, viešbučiuose – padavėjai, baristos. Taip pat domina kambarių tvarkytojų, salės darbuotojų pozicijos“, – sako Užimtumo tarnybos Palangos skyriaus vedėja Lina Lukauskienė.
Tačiau jaunimas kol kas darbu tik domisi, o kurorto verslui jų reikia jau dabar. Šiuo metu Palangoje yra 250 laisvų darbo vietų, pusė jų – sezoniniam darbui. Tačiau tokių pasiūlymų artėjant vasarai daugės ne dešimtimis, o šimtais, sako verslininkai.
„Nes visi studentai dar mokosi ir po mokslų atvažiuos, o pavasariais savaitgalį oras, jeigu šiltas, svečių daug turim. Atsidarėm naują restoranėlį Kunigiškiuose, tai iš viso personalo trūksta labai“, – teigia restorano „Floros Simfonija“ vadovas Henrikas Tautkus.
Kviečiasi siūlydami ir kitas naudas
Kai kurie verslai, norėdami prisikviesti sezoninių darbuotų, jiems pateikia iš tiesų išskirtinių ir netradicinių pasiūlymų.
„Suteikiam kartais ir masažus, ir SPA procedūras, ir dviračius duodam – viską, kad priviliotume, kad jie jaustųsi čia tos komandas dalimi“, – sako viešbučio „Palangos žuvėdra“ vadovas Kristupas Šliogeris.
Anot ekonomistų, verslininkai gal jaunimą prisikviestų lengviau, jei pasiūlytų padorų uždarbį.
„Dažniausiai darbdaviai už nekvalifikuotą darbą siūlo minimalų atlyginimą, kuris gali siekti ir iki 1200 neatskaičius mokesčių. Jei kalbėtume apie padavėjus, picų kepėjus, tai valandinis darbo užmokestis siektų 8,70 neatskaičius mokesčių“, – teigia L. Lukauskienė.
Tačiau verslininkai aiškina, kad algos kurorte kur kas didesnės – vidutiniškai 1100 eurų „į rankas“. Ypač suklusti turėtų ko gero geidžiamiausios sezoninės profesijos atstovai – virėjai, kai kurie popieriuje gauna ir 5000 eurų, atskaičius mokesčius išeina apie 3000 eurų „į rankas“.
„Sezoniniai darbuotojai vasarą čia uždirba pakankamai gerus pinigus, yra daug, kas net visą žiemą iš tų sukauptų pinigų gyvena. Kadangi vasarą, kaip visi žinom, Palanga tampa skruzdėlynu“, – komentuoja K. Šliogeris.
O ir į paties jaunimo daržą darbdaviai gali numesti ne vieną akmenuką.
„Jaunimas atvažiuoja padirbti, susipažįsta su kitu jaunimu. Vakare tūsai, trali vali, ryte reikia į darbą – žiūrim, kad neišeina. Arba būna, kad vėluoja pusdienį. Išeina tik vakare“, – sako H. Tautkus.
Ir nors dirbančių studentų bei moksleivių, artėjant vasarai, Palangoje tik daugės, o pačiu karštuoju sezonu, tikėtina, bus užpildytos visos laisvos vietos, tačiau su milžinišku darbuotoju trūkumu kurorto verslai susidurs nuo rugsėjo pirmosios. Kai moksleiviai bei studentai kibs į mokslus, o geri Lietuviško rudens orai poilsiautojus ir toliau trauks į Palangą.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.







































































































































































































































































