• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po Vilčinskų dramos, Lietuvos institucijas pasiekė žinia apie dar vieną vaiko pagrobimo atvejį. Sekmadienį Klaipėdos rajono gyventojas neteisėtai pasiėmė savo 9,5 mėnesių dukterį ir gumine valtimi ją išsigabeno į Kaliningrado sritį. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad vaikas privalo būti grąžintas į Lietuvą. 

Praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po Vilčinskų dramos, Lietuvos institucijas pasiekė žinia apie dar vieną vaiko pagrobimo atvejį. Sekmadienį Klaipėdos rajono gyventojas neteisėtai pasiėmė savo 9,5 mėnesių dukterį ir gumine valtimi ją išsigabeno į Kaliningrado sritį. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad vaikas privalo būti grąžintas į Lietuvą. 

REKLAMA

„Pirma mūsų Vaiko teisių apsaugos tarnyba, Socialinių reikalų ir darbo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, turi padaryti viską, kad būtų laikomasi tarptautinių konvencijų ir  susitarimų, ir vaiko teisės būtų apgintos, vaikas turi būti gražintas į Lietuvos respubliką. 

Net ir tas faktas, kad vaikas išvežtas į nedraugišką, priešišką Lietuvai valstybę, vis tiek nereiškia, kad šita valstybė neturi laikytis tarptautinių konvencijų. Žinoma, daug konvencijų ir raudonų linijų, šita valstybė peržengusi, bet dar kartą kartoju – mes turime padaryti viską, kad vaikas būtų sugrąžintas“, – sako G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak prezidento G. Nausėdos, situacija sudėtinga, dėl to, jog vaikas per sieną buvo pergabentas itin greit. Prezidentas teigia, kad buvo informuotas apie Lietuvos policijos greitą ir operatyvų darbą. Tačiau ši situacija, anot G. Nausėdos, kelia vieną svarbų klausimą – kaip galima dar labiau sustiprinti Lietuvos sienos apsaugą?

REKLAMA

„Antras aspektas problemos yra tai, kad vaikas buvo pagrobtas ir siena buvo kirsta per labai trumpą laiką, ir tai kelia labai daug minčių ar galime padaryti daugiau, kad mūsų siena su Rusija būtų dar patikimiau apsaugota. 

Mane informuoja, kad tai buvo padaryta per labai trumpą laiką ir mūsų pareigūnai atvyko į vietą labai greitai, labai operatyviai, tačiau nepaisant visų  pastangų – per vėlai. Taigi klausimas, atsakingoms institucijoms, ką galime dar padaryti, kad sienos saugumas būtų dar labiau sustiprintas“, – pasakojo prezidentas. 

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad policijos duomenimis, sekmadienį, 14.16 val., Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 27 metų moters pranešimą, kad Kretingos rajone, Sausdravų kaime, 37 metų vyras paėmė jų dukrą ir sutartu laiku negrąžino. Atliekant paieškos veiksmus nustatyta, kad vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos ir Rusijos valstybinę sieną. Jis Rusijos teritorijoje sulaikytas sekmadienį.

Susigrąžinti mergaitę nėra paprasta – atsirado sunkinančių aplinkybių

 Tėvas gali turėti Lietuvos ir Rusijos pilietybę, pirmadienį pranešė Nacionalinis krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų pirminis sumanymas greituoju būdu per sienos įgaliotinius susigrąžinti piliečius nepavyko. Tai nutiko todėl, kad atsirado galimai sunkinančios aplinkybės. Tai yra, kaip teigia Rusijos pusė, pilietis, tėvas mažametės, yra taip pat Rusijos pilietis“, – teigė V. Vitkauskas.

Tokią informaciją telefonu suteikė pareigūnai iš Rusijos Federacijos. Tačiau oficialių duomenų apie tai, kad vyras turėtų Rusijos pilietybę, kol kas nėra.

„Tai keičia kardinaliai situaciją ir mūsų galimybes, tai apsunkina patį procesą“, – pridūrė V. Vitkauskas.

REKLAMA

Pažymima, kad dingusio tėvo ieško „Interpolas“. Lietuva vaiko grąžinimo klausimu bendradarbiaus su Rusijos Federacija pagal seniai priimtus susitarimus. Primename, kad dėl šio įvykio pradėti du ikiteisminiai tyrimai: vienas dėl vaiko pagrobimo, kitas – dėl neteisėto valstybės sienos kirtimo.

Iš Rusijos – žinia apie mergaitę

V. Vitkauskas pabrėžė, kad institucijos dirba ir su mergaitės motina. Be to, iš Rusijos Federacijos Lietuva gavo žinių ir apie mergaitės būklę.

REKLAMA

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir atsakingos šiai ministerijai žinybos dirba su mama, teikia visokeriopą pagalbą, konsultacijas ir paramą. Mūsų žiniomis, pati mergaitė, bent kaip mus informavo Rusijos pusė, yra globojama, jai yra suteikiama medicininė ir socialinė pagalba ir jos būklė yra gera“, – kalbėjo NKVC vadovas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Antanas Montvydas teigė, kad sekmadienį 13.04 val. Skirvytės upėje pastebėta valtis be irklų, be elektros variklio, 13.06 val. pasieniečiai jau buvo vietoje ir konstatavo, kad valtis įplaukusi į Rusijos teritoriją ir asmenų valtyje nebėra, jie išlipę į krantą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bandė mūsų sargyba kviesti grįžti į Lietuvos teritoriją, deja, to asmens taip ir nepamatėme“, – per spaudos konferenciją sakė A. Montvydas.

Anot jo, vėliau rastas paliktas automobilis. Gavus informaciją iš policijos, nustatyta, kad iš Sausdravų automobiliu išvažiavęs asmuo yra tas pats, kuris su vaiku neteisėtai kirto sieną.

Pasak NKVC vadovo, Lietuvos pareigūnai suveikė žaibiškai: kai buvo pastebėta Rusijos Federacijos link plaukianti valtis, aktyvuotas pasieniečių kateris.

„Reakcija mūsų sienos apsaugos buvo tinkama, tuo mes esam įsitikinę“, – komentavo V. Vitkauskas.

nuo kada jam Lietuvos siena parupo o ne Ukraina,kuriai viska kisa,jau virs milijardo sukiso? Ukraina musu siena apsaugos,anie,Gitanai?
Kodėl niekas neklausia, kaip čia tai yra, kad lietuvos siena kirto? Kur pasienio tarnyba.? Matos kaip siena saugoja. Lubanov turi atsakyti. Gaudo kas iš Rusijos pypkės tempia. Juk vyriausias pasieniečių vadas milijonierius,...!? Su Rusija nutraukė ryšius, konsula išvarė ir dabar jau reikalauja, kad Rusija grąžintu vaiką. Nesvaik Nauseda.
Nausėdai pirmoje vietoje Ukraina o Lietuva ir jos piliečiai dzin
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų