Įgyvendinant Lietuvos inovacijų strategiją 2010-2020 metams bus vykdoma kryptinga ir sisteminga inovacijų politika, kuri, kaip tikimasi, padės pasiekti, kad pagal Europos inovacijų švieslentę Lietuvos suminis inovatyvumo indeksas siektų Europos Sąjungos šalių vidurkį.
2008 m. Europos inovacijų švieslentės duomenimis, Lietuvos suminis inovatyvumo indeksas yra 0,29, o ES-27 šalių vidutinis - 0,47. Pagal suminį inovatyvumo indeksą Lietuva lenkė tik Rumuniją, Latviją ir Bulgariją.
Trečiadienį Ministrų Kabinetas pritarė Ūkio ministerijos kartu su Švietimo ir mokslo ministerija parengtai Lietuvos inovacijų strategijai 2010-2020 metams. Strategija siekiama sutelkti ir efektyviai valdyti valstybės išteklius kuriant konkurencingą, naujausiomis technologijomis ir kvalifikuotais žmogiškaisiais ištekliais grindžiamą žinių ekonomiką.
Lietuvos inovacijų strategija 2010-2020 m. yra pirmas plataus masto ilgalaikis planavimo dokumentas, kuriame įtvirtinti ilgalaikiai inovacijų srities tikslai, uždaviniai ir siektini rezultatai.
Strategijoje koncentruojamasi į esmines, tiesiogiai Lietuvos inovatyvumui įtakos turinčias problemas - nepakankamus žmogiškuosius išteklius, materialinės bazės kokybę, kūrybingumo ir verslumo stoką privačiame ir viešajame sektoriuje, verslo ir mokslo bendradarbiavimo tradicijų nebuvimą.
Iki 2010 m. liepos 1 d. numatoma parengti ir patvirtinti 2010-2014 m. Lietuvos inovacijų strategijos 2010-2020 metams įgyvendinimo priemonių planą.
Strategiją pagal kompetenciją įgyvendins Strategijos įgyvendinimo priemonių plane nurodyti vykdytojai, taip pat turės galimybę dalyvauti mokslo ir studijų institucijos, savivaldybės ir socialiniai bei ekonominiai partneriai. Kasmetinę strategijos įgyvendinimo stebėseną ir vertinimą atliks Ūkio ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija.