Opozicijos atstovai konservatorių siūlymą mažinti opozicijos atstovų skaičių Seimo vadovybėje vertina kaip opozicijos teisių suvaržymą.Tuo tarpu pataisų iniciatorius Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma tikina, jog opozicija niekada neturėjo tiek teisių, kiek šioje Seimo kadencijoje, atidavus jai kontroliuojančių institucijų vadovų postus.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė J.Razmos inicijuotoms pataisoms, tarp kurių buvo ir siūlymas mažinti opozicijos deleguotų Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių.

Seimo Statutas šiuo metu numato, kad kandidatus į Seimo pirmininko pavaduotojų pareigas, pasitaręs su frakcijomis, teikia parlamento vadovas, bet tarp jo pasiūlytų kandidatų turi būti du ar trys opozicijos atstovai. Pagal pateiktą projektą į Seimo vicepirmininko pareigas būtų skiriami vienas ar du Seimo opozicijos atstovai. Seimo pirmininkas gali turėti ne daugiau 6 vicepirmininkų.

18 narių turinčios opozicinės frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis tokius siūlymus vertina, kaip siekį nustumti opoziciją į šoną. Anot jo, taupyti vicepirmininkų sąskaita valdantieji galėtų pradėti nuo savęs - o ne mažinti oponentų skaičių.

„Jie susistatė savo keturis pavaduotojus, o dabar sako, kad taupys. Jei būtų logika, jie būtų vienodai sumažinę vicepirmininkų skaičių - tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos. O dabar tai - elementarus varžtų veržimas, sudarant sąlygas paleisti buldozerį pilna jėga“, - BNS penktadienį sakė V.Mazuronis.

REKLAMA

„Gaila, kad konservatorių vedlys, pats savo laiku skelbęs, kad pozicija turi pasirūpinti opozicija, imasi tokių žingsnių“, - siūlymus mažinti opozicijos atstovų skaičių Seimo vadovybėje vertino didžiausios opozicinės socialdemokratų frakcijos atstovė Irena Šiaulienė.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas BNS sakė siūlymą vertinantis neigiamai, ir frakcija balsuos prieš.

Tuo tarpu J.Razma sako, jog šiuo metu numatytas pavaduotojų skaičius per didelis - esą nebeužtenka sričių, kurias galėtų kuruoti. O opozicija, anot konservatoriaus, turi kaip niekada dideles galimybes - parlamentinę kontrolę vykdančių institucijų vadovaujančius postus.

„Pasakykite nors vieną atvejį, kai valdantieji patys būtų opozicijai pasiūlę atiduoti kontroliuojančių komitetų postus? Ar opozicija nori ne galimybės dirbti, o tik privilegijų ir priedų?“ - BNS sakė J.Razma.

Pagal sutarimą, opozicijai atiduodamos Audito komiteto, Antikorupcijos komisijos bei Etikos ir procedūrų komisijos vadovų postai.

Tuo tarpu V.Mazuronio vertinimu, skirstydami postus Seime valdantieji dėmesio nekreipia į proporcinio atstovavimo principą, anot jo, save apsistatydami palankumą deklaruojančiais opozicijos atstovais.

„Postai skirstomi pažeidžiant proporcinį atstovavimo principą. Ir Seimo vicepirmininko, ir Audito komiteto vadovo postas atiteko mažiausiai atstovų turinčiai opozicinei frakcijai. Postus valdantieji skirsto pagal tai, kas daugiau prie jų šliejasi“, - sakė V.Mazuronis.

Didžiausia opozicijos frakcija - socialdemokratų - turi 26 narius, antra - „Tvarkos ir teisingumo“ su 18 narių, mažiausia - 10 narių turinti Darbo partijos frakcija.

Darbo partijos frakcijos atstovė Virginija Baltraitienė išrinkta Seimo vicepirmininke, vienintele iš opozicijos. Darbo partijos frakcijai atiteko ir Audito komiteto pirmininko postas, į jį paskirta ir anksčiau šiame komitete dirbusi Loreta Graužinienė.


Rašyti komentarą...
jau
2008-11-21 14:20:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
konservai naikina savo populiarumą. darbiečius už opoziciją priima, postais apdalija. ką tik patys rėkte rėkė apie pamintas mažumos teises. dabar patys minutės naudą gaudo. Bet tai ir gerai, lai socdemai grūdinasi.
Atsakyti
0

d
duque
2008-11-21 14:58:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
O aš nepamiršau, kai socialdemokratai prisiėmė socialliberalus prieš LEO LT ir patys buldozeriu nuvažiavo. Tad į save pasižiūrėkit jūs, kirkilų, vėsaičių, mazuronių ir gražulių banda.
Atsakyti
0

o
otto
2008-11-21 15:19:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
socdemai pirmieji siūlė savo kandidatą į seimo vicepirmininus-Č. Juršėną. Niekas nekaltas, kad jo neišrinko. Pasiūlys antrą kartą ir išrinks ir jau bus du kandidatai iš opozicijos- Baltraitienė ir Juršėnas ar koks kitas. Kiek jų ten reikia? Be to, dar turės opozicijos lyderį Kirkilą, kuris kaip ir seimo pirmininkas turės apsaugą, automobilį ir važinės su švyturėliais... Plius trys komisijos. Tai ar maža jiems?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų