Olekas meta iššūkį Paluckui: siekia tapti LSDP pirmininku

Europarlamentaras Juozas Olekas dalyvaus artėjančiuose Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimuose bei sieks pakeisti dabartinį partijos lyderį Gintautą Palucką.

Šią žinią ketvirtadienį jis patvirtino portalui tv3.lt. Europarlamentaro teigimu, sprendimą paskatino nusivylimas Seimo rinkimų rezultatais.

„Vakar taryboje įvertinome rezultatus pasiektus Seimo rinkimuose. Partijos bičiuliai išreiškė pasitikėjimą, kad reikia žmogaus, kuris galėtų sutelkti įvairias nuomones. Suvienyti labiau mūsų gretas, kad galėtume tarnauti Lietuvos žmonėms turėdami didesnę įtaką.

Skleisti socialdemokratinę mintį, vienyti įvairius judėjimus, visuomenines organizacijas, profesines sąjungas. Įgyvendinti socialdemokratinį gerovės valstybės modelį“, – savo kandidatūrą komentavo J. Olekas.

Kandidatūrą kelti jį skatino patys LSDP skyrių nariai: „Taip, iš tikrųjų nemažai bičiulių iš Vilniaus skyriaus, kitų skyrių, kreipėsi į mane, prašydami mano sutikimo, kad jie galėtų kelti mano kandidatūrą“.

Paluckas prisiimė atsakomybę dėl socialdemokratų pralaimėjimo rinkimuose

Trečiadienį Lietuvos socialdemokratų partijos tarybos posėdyje, skirtame ir spalį vykusių Seimo rinkimų rezultatams įvertinti, G. Paluckas teigė, kad prastą partijos pasirodymą lėmė ir jo paties klaidos dėl strateginių sprendimų, ir oponentų žingsniai, nesugebėjimas iškomunikuoti savo programos.

„Tai, be abejo, yra ir mano paties klaidos, tiek strateginių kai kurių sprendimų, tiek asmeninių poelgių. Tai yra mūsų visų veikimo kokybė, politinės aplinkos pokytis ir, be jokios abejonės, politinių oponentų žingsniai. {...} 

Aš savo veiklą vertinu tikrai savikritiškai, tačiau siūliau prezidiume ir prezidiumas nedidele balsų persvara pritarė tarybos nutarimo projektui, kuriuo rinkimų rezultatus vertintumėme nepateisinusius lūkesčių“, – sakė G. Paluckas.

Taip pat nuspręsta gegužės 29 dieną šaukti partijos suvažiavimą, jame bus skelbiami partijos pirmininko rinkimų rezultatai. Patys pirmininko rinkimai vyks tiesiogiai balsuojant visiems partijos nariams, slaptu balsavimu gegužės 6-9 dienomis.

REKLAMA

G. Paluckas Lietuvos socialdemokratų partijai vadovauja nuo 2017-ųjų gegužės.

Pernai spalį Seimo rinkimuose socialdemokratai liko ketvirti ir tryliktajame Seime su 13 mandatų liko opozicijoje. Partijos pirmininkas Gintautas Paluckas po keliskart perskaičiuotų balsų pralaimėjo rinkimus Utenos vienmandatėje konservatoriui Edmundui Pupiniui. Socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnu paskirtas Algirdas Sysas.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2021-01-21 18:01:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Olekai jau tu sukūręs auksinių šaukštų partyje , nelysk parazite į kitą partija turėk proto ir sąžinės sąžinės tu neturi blogai ponuli...
Atsakyti
-2

x
xxL
2021-01-21 18:22:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
koks skirtumas kas vadovaus politiniam lavonui - komunistų gaujai?
Atsakyti
-2

Žmogus
2021-01-21 18:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ožys prasmirdes
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų