Oficialu: rugsėjo 10 d. mitingas vyks, žadamos sustiprintos policijos pajėgos Papildyta 14:47

Šeimų sąjūdis penktadienį sostinėje planuoja rengti dar vieną mitingą. Iš pradžių Šeimų sąjūdis prašė laidimo mitingui prie Seimo, tačiau savivaldybė leidimą atšaukė. Šįkart prašyta leidimo mitinguoti Katedros aikštėje. Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad leidimas mitingui duotas.

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė svarstė, ar išduoti leidimą rugsėjo 10 d. planuojamam Šeimų sąjūdžio mitingui.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas trečiadienį pranešė, kad savivaldybė kartu su policija bendru sutarimu nusprendė išduoti leidimą rugsėjo 10 d. mitingui, kuris yra planuojamas Katedros aikštėje.

„Matome, kad organizatoriai atsižvelgė į savivaldybės ir policijos pastebėjimus dėl praėjusio renginio, kuriam leidimą mes atšaukėme. Yra pakeista renginio vieta. Katedros aikštė yra daug dėkingesnė saugumo užtikrinimo atžvilgiu, yra daug didesnis plotas, kur telpa daugiau žmonių“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė A. Bužinskas.

Organizatoriai taip pat sumažino mitingo dalyvių skaičių nuo 15 tūkst. Iki 10 tūkst.

Savivaldybei nerimą prieš tai kėlė ir renginio laikas. Prieš tai planuota renginį tęsti iki 22 val. Dabar sutarta, kad mitingas vyks iki 16 val.

„Matome, kad saugumo užtikrinimo prasme laikas yra daug dėkingesnis“, – teigė A. Bužinskas.

Savivaldybės atstovas sako, kad rizikos išlieka, tačiau vis tiek manoma, kad leidimą išduoti savivaldybė gali.

(73 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prie Seimo vyksta mitingas prieš COVID-19 suvaldyti skirtus ribojimus

Žada sustiprintas policijos pajėgas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas trečiadienį teigė, kad posėdyje su savivaldybe ir rugsėjo 10 d. mitingo organizatoriais, policija išsakė savo poziciją. Policijos nuomone, lokalus renginys be eitynių vykti gali.

„Pajėgumų reikės atitinkamai, jų ir bus atitinkamai. Noriu informuoti, kad jau šią savaitę Vilniaus mieste dirba sustiprintos pajėgos, jų yra daugiau. Išvakarėse ir rugsėjo 10 d. pareigūnų skaičius bus atitinkamas“, – sako S. Gagas.

Pasak jo, Katedros aikštėje yra daugiau vietos, bus lengviau užtikrinti atstumus tarp žmonių ir nuo institucijų.

S. Gagas sako, kad policija prieina įvairią informaciją apie planuojamą mitingą.

„Noriu priminti, kad policijoje yra atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl rugpjūčio 10 d. riaušių, jis tęsiamas toliau, atliekami aktyvūs veiksmai“, – sako S. Gagas.

Pasak S. Gago, svarbu bendradarbiauti su renginyje dirbančiais partneriais, Viešojo saugumo tarnyba.

Rugsėjo 10 d. planuojamo mitingo metu Šventaragio gatvėje eismas nebus ribojamas. Gedimino prospekte eismas nuo 11 val. ir taip bus ribojamas.

REKLAMA

„Atkreipiu dėmesį, visuomenė buvo informuota, kad eitynės bus – šiandien eitynių nebus“, – sako S. Gagas.

Laukia teismo sprendimo

Ankstesniam organizatorių prašymui organizuoti rugsėjo 10-osios mitingą 15 tūkst. žmonių prie Seimo savivaldybė po pakartotinio svarstymo nedavė leidimo.

Tuomet tvirtinta, kad leidimas neišduotas dėl per didelio dalyvių skaičiaus Seimo prieigose, žvalgybos perspėjimų apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę, aplinkinių įstaigų prašymo netrikdyti darbo. Šį sprendimą mitingo organizatoriai apskundė teismui.

Jie, be kita ko, prašė stabdyti sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimą, kuriuo atsisakoma suderinti mitingą prie Seimo. Tačiau teismas atsisakė tą daryti.

„Teismo įsitikinimu, pareiškėjas, prašydamas sustabdyti sprendimo galiojimą, siekia, kad planuojamas renginys būtų laikomas suderintu ir galėtų vykti kaip numatyta ir taip išspręsti ginčą iš esmės, nes taip iš esmės būtų patenkintas jo reikalavimas ir paneigtas sprendimas dar neišnagrinėjus bylos iš esmės“, – rašoma teismo pranešime.

Administracijos direktoriaus teigimu, Šeimų sąjūdis yra apskundęs teismo sprendimą netaikyti tokių laikinųjų apsaugos priemonių, kurios iš esmės leistų surengti mitingą prie Seimo. Jei organizatorių skundas bus patenkintas, Vilniuje iš esmės galėtų vykti du mitingai.

Savivaldybės duomenimis, teismas šį sprendimą turėtų priimti ketvirtadienį.

„Jei teismas nuspręstų pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones, tada iškiltų keblumų, nes būtų išduoti du leidimai: vienas – Katedroje, apibrėžtoje teritorijoje, kitas – su eitynėmis iki Seimo ir mitingu prie Seimo. Bet mes kol kas nenorime spekuliuoti, kas būtų, jeigu būtų“, – aiškino A. Bužinskas.

Jis negalėjo atsakyti, ar organizatoriai, gavę leidimą protestuoti Katedros aikštėje, atsisako planų dėl mitingo prie Seimo.

„Geriausia būtų klausti pačių organizatorių, nebūtų iki galo atsakinga sakyti, kaip aš supratau jų žodžius. (...) Nepaisant to, koks bus teismo sprendimas, tinkamiausia vieta yra Katedros aikštė“, – pridūrė jis.

REKLAMA

A. Bužinskas taip pat teigė, kad savivaldybei pateikta iki dešimt pranešimų apie ketinamas akcijas prie Seimo, kuriose dalyvauti ketina iki 15 žmonių. Tokių akcijų suderinti su savivaldybe nereikia.

Šimašius: nematau priežasčių, kodėl neišduoti leidimo

Portalas tv3.lt primena, kad antradienį Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigė nematantis priežasčių, kodėl leidimas rugsėjo 10 d. planuojamam mitingui prie arkikatedros galėtų būti neišduotas.

„Manom, kad tikrai leidimas galėtų būti išduodamas. Formaliai rytoj komisija rinksis ir spręs, bet jei policija naujų dalykų nepateiks, nematau priežasčių, kodėl neišduoti leidimo“, – antradienį žurnalistams sakė R. Šimašius.

Anot mero, mitingas galėtų vykti, kadangi organizatoriai pakeitė jo vietą, žada pasirūpinti renginio apsauga, atsižvelgė į kitus prašymus.

„Prieš mėnesį iš jų gavome dar vieną prašymą organizuoti mitingą, kadangi atsižvelgta į daugelį konkrečių prašymų, pakeista vieta, sumažintas dalyvių skaičius, nenutempta viskas į naktį, tarsi riaušėms parengta, galiausiai žadama apsauga pasirūpinti, ir policijos išvadas gavome palankias“, – sakė R. Šimašius.

Vilniaus savivaldybė trečiadienį svarstys Lietuvos šeimų sąjūdžio prašymą leisti surengti mitingą rugsėjo 10-ąją prie Vilniaus arkikatedros.

Vilniaus savivaldybės administracijos atstovas Paulius Vaitekėnas BNS informavo, kad prašymą išduoti leidimą pateikė fizinis asmuo, nuo 5 iki 10 tūkst. žmonių.

Šeimų sąjūdis išplatintame pranešime paragino atvyksiančius į mitingą Katedros aikštėje laikytis įstatymų ir protestuoti taikiai.

Nausėda: įtampas visuomenėje kelia skirtingas visuomenės grupių mitingų traktavimas

Įtampas visuomenėje kelia skirtingas požiūris į mitingus, kai vienoms visuomenės grupėms leidimai yra išduodami, o kitoms – ne, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Įtampos kyla, kuomet mes pradedame skirtingu principu vertinti skirtingas visuomenės grupes: vienoms duodame leidimus, kitoms – neduodame, po to persigalvojame ir duodame. Tai tikrai neprisideda prie visuomenės įtampos mažėjimo“, – žurnalistams Seime trečiadienį sakė prezidentas.

REKLAMA

„Manau, turime suprasti, kad Konstitucijos viena iš pagrindinių teisių, suteiktų Lietuvos Respublikos piliečiams, yra susirinkimų, žodžio laisvė, ir šio principo mes turime šventai laikytis. Nesvarbu, ar patinka mums tai, kas tuose mitinguose yra kalbama, ar nepatinka – tai yra tiesiog demokratijos atributas“, – pridūrė jis.

Šeštadienį Kaune vyko LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas Pride“, jose dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių. Leidimas renginiui buvo suderintas tik jo išvakarėse, po to, kai tai padaryti savivaldybę neskundžiama nutartimi įpareigojo teismas. Iki tol ji leidimą derinti atsisakė, motyvuodama vykstančiais rekonstrukcijos darbais, dėl kurių sudėtinga užtikrinti saugumą.

Lietuvos šeimų sąjūdis rugsėjo 10 dieną planavo surengti mitingą prie Seimo, tačiau savivaldybė, persvarsčiusi anksčiau išduotą leidimą, nusprendė renginio neleisti. Ji sprendimą argumentavo per dideliu mitinguotųjų skaičiumi ir žvalgybos perspėjimais apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.

 

Šį sprendimą mitingo organizatoriai apskundė teismui.

Lietuvos šeimų sąjūdžio prašymas leisti mitinguoti prie Seimo persvarstytas po to, kai rugpjūtį po kito mitingo prie Seimo kilo riaušės. 

Tuomet leidimas organizuoti mitingą buvo išduotas mokytojai Astrai Astrauskaitei.


Rašyti komentarą...
j
jooo
2021-09-08 14:23:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prie seimo bijo išduoti leidimą, galvoja, kad žmonių nervai ne begaliniai, neatlaikys tų jų nesamonių.Pažiųrėkit į Danus, kurie atšaukia tas nesamones, imkitės pagaliau proto ir jūs, negi dar nesimato ''nauda''jūsų ribojimų ir skiepų???
Atsakyti
-4

L
Lordas
2021-09-08 14:31:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau policija ruošiasi provokacijoms,na paziuresim ką dabar naujo sugalvos,nes senos schemos jų jau iššifruotas.
Atsakyti
-4

D
Darius
2021-09-08 14:35:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl nuotraukoje rodot tą šlykštų konservparazito snukį? Čia jo malonės dėka tas mitingas buvo leistas? AR MUMS TĄ GARANTUOJA KONSTITUCIJA???
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų