• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas pritarė parlamento vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuotoms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kurios numato baudas už viešąsias paslaugas teikiančių medikų ar socialinių darbuotojų garbės ir orumo pažeminimą, įžeidimą.

Seimas pritarė parlamento vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuotoms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kurios numato baudas už viešąsias paslaugas teikiančių medikų ar socialinių darbuotojų garbės ir orumo pažeminimą, įžeidimą.

REKLAMA

Už tokias pataisas balsavo 105 parlamentarai, susilaikė 3 Seimo nariai.

„Įžeidus ir agresyvus elgesys su paramedikais ar kitais viešąsias paslaugas teikiančiais asmenimis, deja, yra įsisenėjusi ir sisteminė problema. Mano įsitikinimu, turime kurti tokią teisinę aplinką, kuri padėtų ugdyti pagarbą ir aiškiai parodytų, kokio elgesio valstybė netoleruoja“, – anksčiau pristatydama pataisas sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Baus už bet kokio plauko pažeminimą ir įžeidimą

Administracinių nusižengimų kodekso pataisos numatytų atsakomybę už viešąsias paslaugas teikiančio asmens (paramedikų, socialinių darbuotojų ir pan.) garbės ir orumo pažeminimą, reiškiamą raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu.

REKLAMA
REKLAMA

Už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo įžeidimą grėstų nuo 50 iki 300 eurų bauda.

Administracinių nusižengimų kodekse yra numatytos baudos už valstybės politiko, pareigūno, tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens, taip pat statutinio valstybės tarnautojo, kario, žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimą. Medikai ir kiti viešąsias paslaugas teikiantys darbuotojai į šį sąrašą neįtraukti.

REKLAMA

Nustatyta, kad tais atvejais, kai pažeminami viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbė ir orumas, administracinių nusižengimų teiseną pradės, tyrimą atliks ir protokolus surašys policijos pareigūnai, kurie šiuo metu visa tai daro, analogiškose situacijose, dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, ir savivaldybių administracijų pareigūnai – atsižvelgiant į tai, kad daugiausia viešųjų paslaugų teikėjų yra sveikatos priežiūros, socialines, švietimo ir kitas paslaugas teikiančios įstaigos, kurių savininkės arba dalininkės yra savivaldybės, taip pat į tai, kad pagal Vietos savivaldos įstatymo nuostatas, savivaldybės administruoja ir užtikrina viešųjų paslaugų teikimą savivaldybės gyventojams.

Portalas tv3.lt primena rašęs apie Seimo narės Jurgitos Sejonienės inicijuotas pataisas, kurios numatytų, kad tam tikrais atvejais įžeidinėjami medikai galėtų atsisakyti teikti planinę pagalbą. Šios pataisos dar svarstomos Seime.

Dvejopa susidaro nuomonė perskaičius. O atgalinis atsakas kodėl nėra numatytas? Labai daug yra gerų, tikrų gydytojų, slaugių, soc. darbuotojų, bet nereikia apsimesti, kad nėra piktų, suirzusių, grubių, nekompetetingų ir nenorinčių girdėti (suprantama, kad nusibosta, pavargsta) žmogaus skundų, pagalbos prašymų. Tai kaip bus dabar? Už kiekvieną, ne taip pasakytą žodį, žmonės bus baudžiami, o med. personalas galės ieškoti priekabų?! Tokių įstatymo pataisų reiktų gal po 100metų, kai žmonės VISI taps supratingesni.
Pirm reikės įrodyti. Vat čia ir prasideda įdomiausia vieta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų