Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienos Vilniuje veikiančios bendrovės darbuotojo mirtimi pasibaigęs incidentas išnarpliotas teisme. Savo žodį šioje istorijoje jau tarė ne tik Vilniaus miesto apylinkės, bet ir apygardos teismai.

Vienos Vilniuje veikiančios bendrovės darbuotojo mirtimi pasibaigęs incidentas išnarpliotas teisme. Savo žodį šioje istorijoje jau tarė ne tik Vilniaus miesto apylinkės, bet ir apygardos teismai.

REKLAMA

Šis skaudžias pasekmes turėjęs incidentas įvyko prieš beveik kiek daugiau kaip dvejus metus, tačiau bylos narpliojimas užtruko daugiausia dėl žuvusiojo artimųjų prašymo priteisti neturtinę žalą.

Mat pirmos instancijos teisme paskirtos bausmės avariją sandėlyje sukėlusiam krautuvo vairuotojui apeliacinėje instancijoje niekas neginčijo. Nesutarimai kilo dėl to, kokio dydžio kompensaciją turi gauti žuvusiojo artimieji.

Kraupus incidentas

Bylos duomenimis, Mindaugas K. dėl neatsargumo atėmė gyvybę kitam žmogui. Bendrovės darbuotojas pažeidė teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles.

REKLAMA

Vyras bendrovėje dirbo autokrautuvo vairuotoju-krovėju. 2019-ųjų liepos 5 d. Mindaugas K. pažeidė nurodytų teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, kuriose nurodyta, kad „draudžiama važiuoti, kai nematoma darbo zona. Išimtis – kai padeda signalininkas“ reikalavimus.

Instrukcijose nurodyta, kad „būtina važiuoti atbuline eiga, jei vežamas krovinys užstoja vairuotojui kelią“. Tačiau Mindaugas K. nesilaikė šios taisyklės.

Jis ant dyzelinio krautuvo šakių pakrovė didelių gabaritų krovinį (apie 2 metrus aukščio ir 1,20 m pločio) – dvi paletes maišų su sausu statybiniu mišiniu.

Krovinys jam užstojo priekinį vaizdą. Važiuodamas sandėlyje šiuo krautuvu su nurodytu kroviniu, kuris užstojo jam kelią, jis atsitrenkė į priekyje ant posūkio stovėjusį kitą krautuvą.

Šis pajudėjęs į priekį, šakėmis prispaudė nurodytoje vietoje buvusio šios bendrovės darbuotojo – gamtinių dujų sistemų eksploatacijos šaltkalvio-operatoriaus A. L. koją prie polietileno ritinių.

REKLAMA
REKLAMA

Žmogaus koja buvo sunkiai traumuota. Jam vėliau nustatyti lūžiai, prasidėjo stiprus kraujavimas. Netrukus sutriko sužalotojo kvėpavimo ir širdies veikla.

Sandėlyje sužalotas vyras buvo skubiai išvežtas į ligoninę. Medikai tris savaites bandė jį išgelbėti, bet liepos 26-ąją žmogus mirė.

Jam mirus buvo pradėta byla dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. O kaltinamųjų suole atsidūrė autokrautuvą vairavęs vyras.

Bausmė ir kompensacija

Bylą išnagrinėjęs teismas autokrautuvą vairavusį Mindaugą K. pripažino kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo.

Jam buvo paskirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau dėl bausmės išnagrinėjimo supaprastinto proceso tvarka, ji iškart sutrumpinta trečdaliu – iki 2 metų.

Taip pat teismas nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus lygtinę bausmę. Tad šios vykdymas buvo atidėtas 2 metams.

Nuteistasis Mindaugas K. įpareigotas visu laisvės atėmimo atidėjimo laikotarpiu dirbti arba registruotis darbo biržoje, neišvykti už gyvenamosios vietos – miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

REKLAMA
REKLAMA

Jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 40 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose, kuriuos nuteistasis turi išdirbti per vienerių metų laikotarpį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Civiliniu atsakovu šioje byloje buvo pripažinta bendrovė, kurioje nutiko šis įvykis. Trims nukentėjusiesiems iš bendrovės priteista 15 tūkst. eurų suma. Nors artimieji siekė gauti daugiau, tačiau ir apeliacinė instancija nepakeitė šios sumos dydžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų