Nustatyta 215 naujų Covid-19 atvejų, nuo infekcijos mirė 7 žmonės papildyta 09.27 val.

Praėjusią parą šalyje nustatyta 215 naujų COVID-19 atvejų, nuo šios infekcinės ligos mirė septyni žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Šalyje atlikti 9826 molekuliniai (PGR) ir 7980 antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. 

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 180,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 1,7 procento.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 276 tūkst. 759 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 260 tūkst. 873 asmenys, deklaruoti 210 tūkst. 327 pasveikusieji. Statistiškai šiuo metu serga 5948 asmenys, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 56 tūkst. 494. 

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, o ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4317 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 8723 mirtys.

Dvylikamečiai gali būti pradėti skiepyti nuo COVID-19 birželio viduryje 

12 metų ir vyresni vaikai nuo koronaviruso gali būti pradėti skiepyti birželio viduryje, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Skaičiuojamės Lietuvą pasiekiančias vakcinas, žiūrime, kiek jų turėsime antroms dozėms, kurios yra reikalingos (...). Panašu į tai, kad birželio vidurys, matyt, galėtų būti tas laikas, kada mes galėtumėme pasiūlyti vakcinuotis ir šiai amžiaus grupei“, – Žinių radijui antradienį sakė A. Dulkys.

REKLAMA

„Manau kad taip“, – pridūrė jis, paklaustas, ar tai reiškia, kad paauglių vakcinacija gali prasidėti po savaitės.

Anksčiau premjerė Ingrida Šimonytė minėjo, kad dvylikmečių ir vyresniųjų skiepijimas prasidės birželį, tačiau procesas užsitęs, nes galinčių pasiskiepyti vaikų yra apie 120 tūkst.

Lietuvoje šiuo metu gali skiepytis visi vyresni nei 16 metų gyventojai, tai galima padaryti „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina – ja būtų skiepijami ir dvylikamečiai. Jų skiepijimui šio gamintojo „Comirnaty“ vakcina Europos vaistų agentūra pritarė gegužės pabaigoje. 

Vaikus nuo dvylikos metų jau skiepija Italija, Vokietija ir kitos valstybės.


Rašyti komentarą...
R
Rr
2021-06-08 09:48:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kiek mire nuo skiepu gal paskelbsite suskiai ,tai tie kur mire nuo ligu juriu dabar niekas negydo liko tik kovidas ,nrs kitos ligos isnyko
Galit pasekt sitas pasakas vaikams prie kauzo aferistai
Atsakyti
-2

R
Rr
2021-06-08 09:45:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdzios nupirkta ponia melage ir aferiste
Atsakyti
0

J
Juna
2021-06-08 10:07:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Korona juk virusas o rašo nuo infekcijos. Ar skiriat kur virusas o kur infekcija
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų