12 metų ir vyresni vaikai nuo koronaviruso gali būti pradėti skiepyti birželio viduryje, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Skaičiuojamės Lietuvą pasiekiančias vakcinas, žiūrime, kiek jų turėsime antroms dozėms, kurios yra reikalingos (...). Panašu į tai, kad birželio vidurys, matyt, galėtų būti tas laikas, kada mes galėtumėme pasiūlyti vakcinuotis ir šiai amžiaus grupei“, – Žinių radijui antradienį sakė A. Dulkys.

„Manau kad taip“, – pridūrė jis, paklaustas, ar tai reiškia, kad paauglių vakcinacija gali prasidėti po savaitės.

Anksčiau premjerė Ingrida Šimonytė minėjo, kad dvylikmečių ir vyresniųjų skiepijimas prasidės birželį, tačiau procesas užsitęs, nes galinčių pasiskiepyti vaikų yra apie 120 tūkst.

Lietuvoje šiuo metu gali skiepytis visi vyresni nei 16 metų gyventojai, tai galima padaryti „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina – ja būtų skiepijami ir dvylikamečiai. Jų skiepijimui šio gamintojo „Comirnaty“ vakcina Europos vaistų agentūra pritarė gegužės pabaigoje. 

Vaikus nuo dvylikos metų jau skiepija Italija, Vokietija ir kitos valstybės.


Rašyti komentarą...
O
OPLIA
2021-06-08 08:33:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
man butu geda baisi turet toki sunu siaubas
Atsakyti
-2

!
!!!
2021-06-08 09:24:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dulkį reikia skubiai atstatydinti už siūlymą skiepyti vaikus! Dulkys peržengė padorumo ribas! Medicina visiškai apleista, poliklinikos dar pilnai nedirba, nuotolinis gydymas, kai gydytojai net nekonsultuoja, odontologai savavaliauja didelėmis kainomis ir be garantijos.Siuntimai pas specialistus yra nereikalingi, tik gaištamas laikas. Receptiniai vaistai turi būti panaikinti.Vaistų originalais turi prekiauti vaistinės, o ne kažkokiais "hibridais" , kurie neveiksmingi. Tiekti tik vaistus originalus. Sanatorijos neprieinamos dėl ligonių kasų.Medicinos sritis visiškai apleista. Matulas neprisideda prie sveikatos sistemos tobulinimo, nes nėra viešų diskusijų. Aksčiau buvo daug nemokamų paslaugų.Dabar į sanatoriją, poilsio namus reikia pamiršti, nes viską valdo " laukinis kapitalizmas", viskas privačiose rankose, ligonių kasos nekompensuoja už 1 danties protezavimą! 400 eurų pagal odontologų kainas yra per mažai, todėl reikia mažinti kainas arba didinti kompensaciją! Dėl medicinos apleistų sričių galima vardinti, tik niekas nesikeičia, tik blogėja.
Atsakyti
0

Šuva
2021-06-08 08:49:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikų skiepyti jūs nepriversi. Užtenka pats kvailas paklausiau ir pasiskiepijau sveikata jaučiu, kad pablogėjo .
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų