• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo sausio 1 dienos Klaipėdoje išplėsta mokamo parkavimo Mėlynoji zona – šiaurėje iki Malūnininkų gatvės, pietuose iki Kauno gatvės. Ne visi tų teritorijų gyventojai gruodį suskubo įsigyti Gyventojų leidimus; prašoma tai padaryti kuo greičiau.

Nuo sausio 1 dienos Klaipėdoje išplėsta mokamo parkavimo Mėlynoji zona – šiaurėje iki Malūnininkų gatvės, pietuose iki Kauno gatvės. Ne visi tų teritorijų gyventojai gruodį suskubo įsigyti Gyventojų leidimus; prašoma tai padaryti kuo greičiau.

REKLAMA

Įsitikinkite, ar turite teisę

Net jeigu Jūsų faktinė gyvenamoji vieta yra tie kvartalai, neturite teisės gauti Gyventojo leidimo, jeigu esate deklaruotas kitur. Tai galioja ir tuo atveju, jeigu apmokestintoje zonoje turite būstą nuosavybės teise, bet gyvenamąją vietą deklaravote kitur. Automobilis privalo būti registruotas ir jam neturi būti draudžiama dalyvauti eisme.

Per kelias savaites esame gavę per 400 Mėlynosios zonos prašymų, kurie neatitinka nurodytų kriterijų arba reikalingi kitų patikslinimų/pataisymų. Jų atsijojimas neproduktyviai sugaišina leidimų įforminimą tiems gyventojams, kurie teikia tvarkingus ir pagrįstus prašymus. Gyventojo leidimo išdavimo tvarka yra tiksliai nustatyta, todėl neverta nė bandyti, jeigu neatitinkate nustatytų kriterijų.

REKLAMA
REKLAMA

Naujai apmokestintos teritorijos

Prašome pasitikslinti, ar Jūsų deklaruota gyvenamoji vieta patenka į išplėstą Mėlynąją zoną.

REKLAMA

Šiaurinėje miesto dalyje tokia teritorija prasideda nuo Klaipėdos valstybinio Jūrų uosto teritorijos ties Naujosios Uosto ir J. Janonio gatvių sankirta, J. Janonio gatve iki sankirtos su Sportininkų g., Sportininkų gatve iki sankirtos su Dariaus ir Girėno g., Dariaus ir Girėno gatve iki Stadiono g., Stadiono gatve iki Malūnininkų g., Malūnininkų gatve iki Klaipėdos valstybinio uosto teritorijos rytinės ribos, toliau palei Klaipėdos valstybinio uosto teritorijos rytinę ribą iki Naujosios Uosto ir J. Janonio gatvių sankirtos.

REKLAMA
REKLAMA

Pietinėje miesto dalyje teritorija prasideda nuo Tilžės g. ir Šilutės plento sankirtos, Šilutės plentu iki sankirtos su Kauno gatve, Kauno gatve iki sankirtos su Agluonos gatve, Agluonos gatve iki sankirtos su įvažiuojamuoju keliu į Naująją perkėlą (Nemuno g. 8), įvažiuojamuoju keliu į Naująją perkėlą, Nemuno g. 8 (kai kur žymima Varnėnų g.) iki sankirtos su Klaipėdos valstybinio uosto teritorijos rytine riba, palei Klaipėdos valstybinio uosto teritorijos rytinę ribą iki Minijos g. 6, toliau Minijos gatve iki sankirtos su Sausio 15-osios g., Sausio 15-osios gatve iki sankirtos su Tilžės g. ir Tilžės gatve iki sankirtos su Šilutės pl.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su visu Klaipėdos miesto tarybos sprendimu galima susipažinti čia.

Gyventojų ir verslo leidimai

Pasitikrinę pagal aprašą ir žemėlapį, ar jų deklaruota gyvenamoji vieta patenka į naujai apmokestintas teritorijas, galite teikti prašymus Gyventojo leidimams. Pirmasis toks leidimas dvylikai mėnesių kainuoja 10 eurų, antrajam automobiliui – 72 eurai. Verslui pirmasis – 30 eurų, antrasis – 80 eurų. Leidimus galima išsiimti ir 24 mėnesiams. Abonementų ir rezervacijos kainos yra nurodytos tarybos sprendime.

REKLAMA

Dėl epidemiologinės saugos reikalavimų prašymų leidimams pildymas mūsų Klientų aptarnavimo centre yra esmingai apribotas ir ta galimybe prašytume naudotis tik išimtiniais atvejais. Popierinių prašymų apdorojimas užtrunka žymiai ilgiau nei internetinių, tas skirtumas gali būti ir savaitė. Patogiausias ir greičiausias būdas - prašymą pildyti internetu.

Tokios patirties neturintiems klientams esame sukūrę instrukciją, kaip tą atlikti žingsnis po žingsnio, bei mokomąjį filmuką. Prieš pildant prašymą rekomenduojame perskaityti ir pasižiūrėti čia – leidimų užsakymas.

REKLAMA

Internetinio puslapio, skirto užsakyti leidimus https://pparking.klaipedatransport.lt/ Parkavimo skiltyje Parkavimas prie namų.

Prašymų apdorojimo ir leidimų išdavimo greitis priklauso nuo mūsų žmogiškųjų išteklių ir, esant dideliam momentiniam prašymų antplūdžiui, gali užtrukti net keletą dienų. Šiuo metu Mėlynajai zonai išduota daugiau kaip 1 500 Gyventojo leidimų, eilėje patikrinimui laukia apie tris šimtus, primename, jog patvirtinus prašymus juos dar reikia apmokėti

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsiskaitymas mobiliosiomis programėlėmis

Automobilininkams, kurie nėra tų teritorijų gyventojai, pasistačius automobilį už stovėjimą nuo sausio 1 dienos privaloma mokėti Mėlynosios zonos tarifu – 30 centų už dvi stovėjimo valandas. Parkomatai šiose teritorijose bus išdėstyti kiek rečiau nei miesto centre. Patogiausia už stovėjimą atsiskaityti yra išmaniuoju telefonu mobiliosiomis parkavimo programėlėmis. Šiuo metu naujosiose Mėlynosiose zonose veikia 2 tokios aplikacijos: ParkMan, UniPark. Nesinaudojantys programėlėmis atsiskaityti gali trumpąja SMS žinute.

REKLAMA

Neužmirštant rinkliavos prasmės

Kalbant apie mokamo parkavimo reikalus, svarbu nepamiršti ir šios sistemos prasmės. Apmokestintas automobilių statymas leidžia pristabdyti chaotišką automobilizaciją, saugo nuo degradacijos gyvenamąją aplinką, gerina oro kokybę. Jau pirmosiomis Naujųjų metų dienomis apmokestintų teritorijų kiemai pastebimai pralaisvėjo nuo automobilių.

Surinktos lėšos grįžta į miesto infrastruktūrą tvarkomų stovėjimo aikštelių, šaligatvių, takų, perėjų apšvietimo ir kt. pavidalu, dalis lėšų skiriama papildomomis viešojo transporto lengvatomis, išmaniajai eismo valdymo sistemai.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ l.e.d.p. Andrius Samuilovas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų