tvarka

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tvarka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tvarka“.

Pamatęs, su kokiu aparatu ir kaip tvarko Vilniaus gatves, vyras sustingo: „Tokio dar nematęs“

Savo socialiniuose tinkluose žinomas gatvės fotografas Vincas Alesius užfiksavo neįprastą vaizdą – pačiame Vilniaus centre su specialiu prietaisu, tvarkydamas aplinką, vyras degino kieme esančią žolę ir taip sukėlė daug dūmų. Tiesa, Vilniaus miesto savivaldybė sako, kad tai yra įprasta praktika vakarų Europoje, siekiant išnaikinti plytelėse esančias piktžoles.

Svarbūs pokyčiai norintiems patekti pas gydytoją – eilės dėl to netrumpės

Sergantiems lėtinėmis ligomis nuo šiol pas gydytoją specialistą patekti bus paprasčiau. Pacientams nebereikės eiti pas šeimos gydytoją ir prašyti, kad šis išrašytų siuntimą. Visgi pacientai pasikeitusioje tvarkoje įžvelgia ir trūkumų. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Į šaldytuvą įdėjo tualetinio popieriaus ritinėlį: rezultatu negalėjo patikėti

Jei jūsų šaldytuve surūgo pienas ar sugedo maisto likučiai, sklindančio bjauraus kvapo beveik neįmanoma atsikratyti, nebent nebent sekate „TikTok“ išminčius, kurie pataria į šaldytuvą įdėti tualetinio popieriaus. Tai tiesa – dvisluoksnis tualetinis popierius gali sugerti kvapus.
2024-03-07

Lenktynininkas R. Baciuška – apie Dakaro lenktynių užkulisius: prabilo apie tvarką

Pastaraisiais metai Dakaro ralis sudomina vis daugiau žmonių, o lietuviams čia pavyksta pasiekti įspūdingų rezultatų. Tačiau kaip atrodo lenktynių užkulisiai? Apie visa tai šį šeštadienį į TV6 eterį grįžtančioje laidoje „Atliekų kultūra“ papasakos moto bagio lenktynininkas Rokas Baciuška. Ar žinojote, kad lenktynininkai net ir ralio metu laikosi svarbiausių tvarkos taisyklų? „Mes valgome angliavandenių šokoladukus, o likusius popierius įsidedame į kišenę arba specialią vietą automobilyje.
2024-03-01

Pelėsio namuose neliks nė kvapo: štai, kas padės

Pelėsis gali pažeisti būsto sienas, ypač šaltuoju metų laiku. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad, laimei, yra būdas jį pašalinti nepažeidžiant dažų – jie išdavė patarimus, kaip pelėsį namuose pašalinti be vargo. Pelėsis ant vidaus sienų ne tik atrodo nemaloniai, bet ir gali pakenkti jūsų sveikatai. Be to, pelėsis plinta neįtikėtinai greitai. Tai reiškia, kad per kelias dienas iš vienos sporos gali išsivystyti daugybė pelėsio sporų.
2024-02-11

Purvinų dėmių puodeliuose neliks nė kvapo: štai, kas padės

Rudas arbatos dėmes gali būti sunku pašalinti nešveičiant, tačiau, laimei, yra pigus sprendimas, padėsiantis sugrąžinti puodeliams nepriekaištingą švarą. Nieko nėra geriau už puodelį arbatos geros dienos pradžiai, tačiau būna apmaudu, jei ant mėgstamo puodelio atsiranda dėmių, kurių, atrodo, neįmanoma pašalinti. Puodelių viduje atsiradusios bjaurios rudos dėmės yra taninai, cheminiai junginiai, esantys arbatoje, kavoje ir kituose karštuose gėrimuose.
2023-12-21

Nuo Naujųjų metų – pokyčiai tūkstančiams gyventojų: štai, kaip keičiasi nedarbingumo nustatymo tvarka

Nuo 2024 metų sausio 1 d. Lietuvoje įsigalioja svarbūs negalios ir darbingumo nustatymo tvarkos pakeitimai ir pradedama šią paslaugą teikusių įstaigų reorganizacija, praneša Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Pamačiusi, ką moterys daro bendruose dušuose, Rima pakraupo: „Norėjosi bėgti iš ten“

„Jau gerą pusmetį viename Lietuvos mieste lankau baseiną ir tiesą sakant nesusilaikysiu ir pasakysiu viešai, ko man tenka prisižiūrėti“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Rima. Visų pirma, norėčiau pasakyti, kad aš neturiu nieko prieš Lietuvos moteris, jos man visos yra gražios be makiažo ar su, pasipuošusios ar ne, tačiau tikriausiai sutiksite, kad apie kiekvieną žmogų geriausiai pasako jo darbai ir elgesys, o ne išvaizda.
2023-11-16

Darbuotojai ir darbdaviai, sukluskite: Lietuvoje mirčių darbo vietose tiek daug, kad planuoja naują tvarką

Lietuva Europos kontekste išsiskiria itin dideliu mirtingumu darbo vietoje – 2021 m. Lietuva tarp 27 Europos valstybių užėmė antrą vietą po Latvijos – pasitaikė 37 mirties atvejai. Nors praėjusiais metais mirties atvejų pasitaikė mažiau, iki lyderių dar toli – tokiose šalyse kaip Vokietija, Švedija ar Suomija mirtinų nelaimingų atsitikimų darbo vietoje gali ir nepasitaikyti. Kaip ir anksčiau, mirčių atvejų daugiausiai pasitaiko statybų sektoriuje.

Odontologai piktinasi netvarka: teikti paslaugas namuose gali, tačiau trūksta ir lėšų, ir įrankių

Odontologinę priežiūrą ir pagalbą reglamentuojančiuose teisės aktuose jau beveik pusantrų metų tvyro netvarka. Pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, odontologai galėtų suteikti paslaugas į gydymo įstaigas negalintiems atvykti pacientams, tačiau nėra nei tikslaus galimų paslaugų aprašymo, nei finansavimo, nei atsakomybės, rašoma Odontologų rūmų pranešime spaudai. „Mobilioji odontologija išspręstų negalią turinčių žmonių, kurie neįstengia patys atvykti į gydymo įstaigą, problemą.
REKLAMA
REKLAMA

Pasakė, kam nereikia gauti gydytojo siuntimo: kiti to nežino

Ligonių kasų lėtinėmis ligomis sergantys pacientai teiraujasi, ar jie kiekvieną kartą privalo gauti šeimos gydytojo siuntimą prieš eidami pas gydytoją specialistą. Primenama, kad sergantiesiems lėtinėmis ligomis nereikia kaskart prašyti šeimos gydytojo siuntimo konsultuotis pas specialistą, jei jiems yra skirtas ilgalaikis stebėjimas.

Prisirinkite kaštonų: nustebsite, kur jie pravers

Neseniai vaikščiojau po mišką ir mačiau neįtikėtinai didelius kaštonus, ramiai gulinčius ant žemės tarp ryškių rudeninių lapų. Šiuo metu kaštonų sezonas įsibėgėja. Aš to ir laukiau. Ar žinojote, kad kaštonai gali būti naudojami skalbimui? Šiandien apie tai papasakosiu plačiau. Ne visi žino, kad rudenines alėjas ir miškus dengiantys kaštonai turi daug naudingų savybių. O įdomiausia yra tai, kad kaštonai puikiai tinka drabužių skalbimui.
2023-08-25

Ant purvinų vonios plytelių užtepkite šio mišinio. Spindės lyg naujos

Dėl muilo ar kalkių nuosėdų, pelėsių ir grybelio, plytelių tarpų glaistas gali pakeisti spalvą ir atrodyti neestetiškai. Nors išbalinti šias vietas sudėtinga, galite tai padaryti naudodami natūralias namines priemones – neprireiks prekybos centruose randamų cheminių medžiagų. Sarah Dempsey pasidalijo geriausiu būdu, kaip nuvalyti plytelių tarpų glaistą, kad šis atrodytų kaip naujas ir tiesiog spindėtų švara, rašo express.co.uk.
2023-08-23

Namuose neliks nė vienos musės: mamos gudrybė veikia 100 proc.

Valymo entuziastė pasidalijo savo „stebuklinga“ gudrybe, kuri padeda akimirksniu atsikratyti vaisinių muselių – jums prireiks tik vieno pigaus produkto, kurį jau greičiausiai turite savo virtuvės spintelėse. Vaisinės muselės tampa tikru galvos skausmu atšilus orams. Vasarą vaisiai ir daržovės noksta greičiau, tad tai puikus metas muselėms dėti kiaušinėlius ant pūvančio ar rūgstančio maisto ir daugintis.
2023-08-22

Pelėsio skalbimo mašinoje neliks nė kvapo: padės šie patarimai

Skalbimo mašina kiekvieną mėnesį išskalbia tūkstančius drabužių, todėl svarbu, kad skalbiniai būtų švarūs. Buitinės technikos prekės ženklo „Beko“ ekspertai atskleidė geriausią skalbimo mašinos valymo būdą – iš vidaus ir išorės. Pasak ekspertų, labia svarbu reguliariai valyti skalbimo mašiną. Nors jie siūlo ją kruopščiai išvalyti kartą per vieną ar tris mėnesius, tačiau valymo dažnumas turėtų priklausyti nuo skalbyklės naudojimo intensyvumo.
2023-07-05

Musių namuose neliks nė kvapo: štai, kas tikrai padės

Įšilus orams, vis dažniau praveriame langus, tačiau pro juos patenka ne tik grynas oras, bet ir įkyrios musės. Laimei, yra paprastas būdas, kaip atsikratyti musių ir jas atbaidyti neišleidžiant daug pinigų. Viena iš gudrybių, kaip greitai atbaidyti muses – ant palangės auginti mėtas, nes tai vienas iš kvapų, kurių musės nemėgsta, rašo mirror.co.uk. Kaip alternatyvą galite naudoti pipirmėčių eterinį aliejų, tačiau tai kainuos kiek brangiau.
2023-06-19

Langus nuvalysite be dryžių: štai, ką reikia daryti

Ant langų greitai susikaupia dulkės, kitos ore tvyrančios kietosios dalelės, todėl juos reikia reguliariai valyti, kad estetinis vaizdas džiugintų ir į namus patektų daugiau šviesos. Valymo entuziastai pasidalino patarimais, kaip greitai ir lengvai nuvalyti langus be dryžių – puikus rezultatas garantuotas. Socialinių tinklų grupėje „Mrs Hinch Cleaning Tips and Tricks“ moteris kreipėsi į žmones su klausimu, kaip nuvalyti langus, kad ant jų neliktų dryžių.
2023-06-16

Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: nustebins ne vieną

Visiems pažįstamas tas baisus jausmas, kai karštą vidurvasarį būna taip sunku užmigti, nes miegamuosiuose per karšta, o patalynė kaip klijai prilimpa prie suprakaitavusio kūno. Tačiau kai stojus karščiams dėl prakaitavimo reikia dažniau skalbti ne tik drabužius, bet ir patalynę, ar tai reiškia, kad ir taip aukštos sąskaitos už elektrą dar labiau išaugs? Kartą per savaitę Pasak tvaraus valymo ekspertės Paulos Quazi, per karščius patalynę turėtume skalbti kartą per savaitę.
2023-06-13

Orkaitė blizgės lyg nauja: atskleidė, ką reikia daryti

Nauji baldai, buitinė technika ar vonios įranga namuose blizga ir traukia akį švara. Tačiau laikui bėgant tas blizgesys priblėsta. Kaip nesunkiai išvalyti baldus ir įrangą namuose? Ant plieninės buitinės technikos ( šaldytuvo, garų rinktuvo, orkaitės) lieka pirštų atspaudų. Juos valykite be indų ploviklio, nes gali likti neišvalomų rudų dėmių. Nešvarius paviršius geriausia valyti mikropluošto šluoste ir specialiais valikliais, skirtais plieniniams paviršiams prižiūrėti.
2022-11-23

Mamos klausimas sprogdina internetą: ar reikia svečių prašyti nusiauti batus?

Ar svečiuodamiesi kito žmogaus namuose nusiaunate batus ir paliekate juos prie lauko durų? Jei taip, ar savo namuose laikotės tokių pačių taisyklių? Tokia diskusija internete kilo po to, kai viena mama pareiškė, kad visada prašo svečių nusiauti batus. Mama tvirtino nesanti „švaros maniakė“, tačiau „higienos sumetimais“ prašo, kad žmonės jos namuose neavėtų batų, nes pati vaikšto basomis ir nenori, kad vaikščiotų purvu ir įvairiais mikrobais pasidengusiomis grindimis, rašo mirror.co.uk.
2022-11-04

Išdavė orkaitės grotelių valymo gudrybę: spindės lyg naujos

Valant virtuvę, visada reikia išvalyti viryklę. Ant jos lieka maisto dalelių, dėmių ir nešvarumų. Dažniausiai išimame viryklės groteles, nuplauname paviršių ir vėl uždedame jas. Tokiu būdu riebalai, suodžiai ir kiti nešvarumai ant grotelių kaupiasi mėnesius ar net metus. Ilgainiui grotelės pasidengia juodu lipniu sluoksniu, kurio išvalyti tampa beveik neįmanoma. Tačiau panagrinėkime geresnį valymo būdą.
2022-10-31

Purvina orkaitė blizgės lyg nauja: pasinaudokite 1 gudrybe

Jei kada nors per ilgai uždelsėte orkaitės valymą, puikiai žinote, kaip sunku išvalyti  nešvarumus ir riebalus, priskretusius prie orkaitės durelių ir dugno, jau nekalbant apie susikaupusį ant grotelių ar skardų purvą. Tačiau, anot vienos valymo guru, nešvaistykite pinigų brangiems valymo produktams, nes vos keli pagrindiniai buities ingredientai gali akimirksniu atlikti šį darbą.
2022-10-25

Kanalizaciją išvalysite be vargo: moters gudrybė žaibiškai plinta

Žmonės liko sužavėti valymo guru gudrybe, kurią ji naudoja vonios kambario kanalizacijai išvalyti. Jos parodytas būdas ne tik veiksmingas, bet ir paprastas – jums nereikės liesti visų šlykščių ten susikaupusių plaukų. Kanalizacijos atkimšimas yra, tikriausiai, pats šlykščiausias namų ruošos darbas. Būtų sunku rasti žmogų, kuris mėgautųsi atlikdamas šį veiksmą. Tačiau svarbu, kad kanalizacija būtų išvalyta, nes kitaip tinkamai nenubėgs vanduo, rašo mirror.co.uk.
2022-10-18

Padarykite tai prieš miegą: užmigsite žaibišku greičiu

Daugeliui žmonių naktį ne visada pavyksta gerai išsimiegoti. Yra daugybė veiksnių, kurie turi įtakos jūsų poilsiui – nerimas, kofeino vartojimas, mityba ar sveikatos problemos ir tai – tik keletas iš jų. Žinant, kiek veiksnių turi įtakos mūsų miegui, nieko nestebina, kad 68 proc. 18-29 m. amžiaus suaugusiųjų yra susidūrę su nemiga, praneša Nacionalinis miego fondas. 30-64 m. amžiaus tarpe, nemigą yra patyrę 59 proc. žmonių. Trumpai tariant, suaugusieji dažnai susiduria su miego problemomis.
2022-10-06

Po Algirdo Paleckio asociacijos įsteigimo notarų rūmai ragina griežtinti tvarką

Už šnipinėjimą nuteistam Algirdui Paleckiui įsteigus asociaciją Lietuvos notarų rūmai ragina griežtinti tvarką ir peržiūrėti spragų turinčią steigimo sistemą.

Seimas apsispręs dėl naujos vaiko priežiūros išmokų tvarkos

Parlamentarai antradienį ketina tvirtinti naują vaiko iki dvejų metų priežiūros išmokų tvarką.  Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės teigimu, naujas vaiko priežiūros atostogų modelis yra palankesnis šeimai. Pagal projektą, tėvai galėtų pasirinkti, ar jie nori išmoką gauti iki vaikui sueis 18 mėnesių, ar 24 mėnesiai. Pirmuoju atveju išmoka siektų 60 proc. kompensuojamojo atlyginimo (iki mokesčių), antruoju – pirmaisiais metais 45 proc., antraisiais – 30 proc.
Aktualijos 2022-06-28

Seime – siūlymas supaprastinti garažų savininkų susirinkimų tvarką

Seimas spręs, ar supaprastinti garažų bendrijų savininkų susirinkimų tvarką.  Parlamentas šią savaitę priėmė svarstyti tokias Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo pataisas, kurias parengė Laisvės frakcijos narė Silva Lengvinienė.  Siūloma nustatyti, kad pakartotiniuose susirinkimuose kvorumas nebūtų reikalingas, o sprendimai būtų priimami, kai už juos balsuotų daugiau kaip pusė bendrijos narių.
Aktualijos 2022-06-24

Seimo komitetas – prieš griežtesnę vaiko priežiūros išmokos tvarką

Seime kol kas stringa idėja visiškai atsisakyti praktikos, kai antraisiais vaiko auginimo metais realiai jį prižiūri mama, o išmoka skiriama dirbančiam tėčiui. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas linkęs nekeisti dabartinės tvarkos – trečiadienį jis nepritarė „darbietės“ Ievos Kačinskaitės-Urbonienės siūlymui, kad vaiko priežiūros išmoką gautų tas iš tėvų, kuris faktiškai namuose augina vaiką.
Aktualijos 2022-06-08

Prastos naujienos skubantiems: keičiasi pasų išdavimo tvarka

Daugiau nei dvigubai išaugus pasų gamybos poreikiui keičiama pasų išdavimo tvarka, antradienį pranešė Migracijos departamentas.  Asmens dokumentų išrašymo centras (ADIC) laikinai atsisako pasų išdavimo skubos tvarka per vieną ir penkias darbo dienas. Pasai bus išduodami per vieną mėnesį. Esant neatidėliotinam reikalui, išlieka galimybė pasą Vilniaus Migracijos departamento padalinyje užsakyti ypatingos skubos tvarka – tą pačią dieną.

Išdavė 1 langų valymo gudrybę: spindės kaip niekada anksčiau

Įvairios cheminės priemonės buityje neretai moteriai kelia tikrą galvos skausmą, ypač, jei jų aprašomas veiksmingumas toli gražu neatitinka realybės. Šio mėnesio žurnalo „Good Housekeeping“ numeris pristatė net kelis triukus, kurie be didelių pastangų gali išblizginti namus. Socialiniuose tinkluose it virusai plinta įvairiausi patarimai ir vaizdo įrašai, kaip paprastas buitines priemones ar net maisto produktus galima pritaikyti švarai.
2022-03-28

Perka indaplovės tabletes, nors jos neturi: nustebins, kur jas naudoja

Moteris pasidalino puikiu sumanymu, kaip lengvai išvalyti pridegusias keptuves – šveisti beveik nereikės! Keptuvėje pridegus maistui ne tik lieka sugadinta vakarienė, bet ir priskretusi keptuvė, kurią išvalyti labai sunku. Tačiau naudodama indaplovės tabletę viena moteris sugebėjo ją tobulai išblizginti, rašoma tyla.com. Šis metodas visiškai paprastas – į keptuvę įdėkite indaplovės tabletę ir užpilkite šaltu vandeniu. Palikite per naktį ir ryte išskalaukite.
2022-02-24

Vilniuje svarstoma griežtinti renginių tvarką Cvirkos skvere, kitose erdvėse

Vilniuje svarstoma griežtinti renginių tvarką Petro Cvirkos skvere, Franko Zappos parkelyje, Kalnų ir Vingio parkuose, skveruose šalia Geležinkelio stoties bei Operos ir baleto teatro. Savivaldybės taryba trečiadienį ėmėsi svarstyti Tvarkymo ir švaros taisyklių pakeitimus, jog menininkai renginio, filmo filmavimo ar pasirodymo metu turėtų gauti savivaldybės Istorinės atminties komisijos pritarimą, jei jie planuoja kaip nors naudoti skulptūras, paminklus ar atminimo lentas minėtose vietose.
Aktualijos 2022-02-06

Teisingumo ministerija keičia pažeidimų dėl asmens duomenų nagrinėjimo tvarką

Reaguodama į susidariusią situaciją dėl žurnalistinio projekto „Karštos pėdos“, Teisingumo ministerija siekia pakeisti pažeidimų dėl asmens duomenų nagrinėjimo tvarką.
Aktualijos 2022-01-31

Tvarka įsigalioja: atvykstantiems į Lietuvą koronaviruso testai bus mokami

Nuo pirmadienio atvykstantys į Lietuvą neskiepyti ir koronavirusu nepersirgę asmenys COVID-19 testą turės pasidaryti savo lėšomis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Paveiktų šalių sąrašas tuo tarpu lieka nepakitęs, t. y. visos šalys priklauso raudonai arba pilkai zonai.

Seime – vėl nauji siūlymai sugriauti esamą medžioklės tvarką

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas Lietuvos Respublikos Seime įregistravo Medžioklės įstatymo  10 ir 13 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Projektu siekiama pakeisti beveik 20 metų galiojančią medžioklės plotų vienetų sudarymo tvarką, numatant galimybę medžioklės vienetą steigti kartu ar atskirai veikiantiems stambiems žemės ir miško valdytojams ar komerciniais pagrindais medžioklę ketinantiems organizuoti subjektams.

Šios vietos namuose – tikra bakterijų veisykla: apie jas dažnas pamiršta

Manote, kad virtuvė yra vienas švariausių kambarių jūsų namuose? Deja, turime blogų naujienų. Ekspertas atskleidė, kuriose jūsų namo dalyse atsiranda daugiausia bakterijų – ir spėkite ką? Tualeto sėdynė net nepatenka į šį sąrašą. „Dyson“ vyresnioji mokslininkė Karen Holeyman sakė, kad maisto ruošimo paviršiai, pjaustymo lentos ir indų šluostės yra pilnos bakterijų, kaip ir šviesos jungikliai bei televizoriaus nuotolinio valdymo pultai, rašo thesun.co.uk.
2022-01-19

Arminas Lydeka siūlo švelninti leidimų gavimo tvarką šalyje teisėtai gyvenantiems užsieniečiams

Seimo Užsienio reikalų komiteto narys liberalas Arminas Lydeka siūlo sušvelninti reikalavimus trečiųjų šalių piliečiams, pragyvenusiems Lietuvoje tam tikrą laiko tarpą ir norintiems gauti nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje. Parlamentaras siūlo nustatyti, kad trečiųjų šalių piliečiai galėtų laisviau keliauti darbo reikalais, neužkirsdami sau kelio vėliau gauti nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje.
Aktualijos 2022-01-09

Nuo Naujųjų Klaipėdoje pasikeitė automobilių parkavimo tvarka: skuba perspėti gyventojus

Nuo sausio 1 dienos Klaipėdoje išplėsta mokamo parkavimo Mėlynoji zona – šiaurėje iki Malūnininkų gatvės, pietuose iki Kauno gatvės. Ne visi tų teritorijų gyventojai gruodį suskubo įsigyti Gyventojų leidimus; prašoma tai padaryti kuo greičiau. Įsitikinkite, ar turite teisę Net jeigu Jūsų faktinė gyvenamoji vieta yra tie kvartalai, neturite teisės gauti Gyventojo leidimo, jeigu esate deklaruotas kitur.
Aktualijos 2022-01-05

Prieš šventes namai blizgės švara: Vaida išdavė geriausius tvarkymosi patarimus

Artėjant žiemos šventėms, vis dažniau sukame galvą, jog laikas susitvarkyti ir išvalyti visus užmirštus kampelius. Anglijoje daugiau nei dvidešimtmetį gyvenanti lietuvė Vaida Drungilaitė, turinti savo valymo paslaugų kompaniją, turi patarimų, kaip tvarkymąsi paversti efektyvesniu bei kurių kampelių nepamiršti tvarkantis.
2021-12-13

Užėjus į prekybos centro tualetą vilnietė ėmė žiaukčioti: „Moterys, jūs gėdos neturite?“

„Jūs, moterys, labai netvarkingos. Nebegaliu nutylėti to, apie ką dažnai pagalvoju. Tikiuosi, kad bent viena, kuri elgiasi būtent taip, perskaitys šį tekstą, atpažins save ir supras, kad metas keisti įpročius“, –  rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Violeta. Mes, moterys, viena kitą turime gerbti, palaikyti ir paguosti. Esu už tai, tačiau yra situacijų, kad man kartais ima atrodyti, jog jūs esate iš kitos planetos. Arba neskaičiusios elementarių higienos bei mandagumo taisyklių.
2021-11-06

Namuose rasoja langai? Pasakė, ką daryti, kad to nebūtų

Rasojantys langai tampa dažna problema daugelio žmonių namuose žiemos mėnesiais. Ši problema gali ne tik pakenkti jūsų turtui, bet ir pakenkti jūsų sveikatai, ypač sergantiems astma. Kondensatas susidaro, kai trūksta ventiliacijos ir kaupiasi drėgmė, o tai reiškia, kad žiema yra geriausias laikas jūsų langams rasoti, nes visą laiką praleidžiam šildomuose namuose. Nors šaltesniais mėnesiais niekas nenori atidaryti langų, yra būdų, kaip išvengti kondensacijos, rašo express.co.uk.
2021-10-12

Išgirdusi anytos repliką uteniškė puolė į ašaras: „Ji pavogė mano vestuves“

„Ilgai galvojau, ar reikia apie tai rašyti viešai. Galiausiai nutariau, kad noriu kartą ir visiems laikams išsiaiškinti, ar teisingai elgiuosi, nekalbėdama su savo anyta jau metus laiko“, – sako naujienų portalui tv3.lt parašiusi skaitytoja Elžbieta. Su savo vyru esame pažįstami jau daugiau nei dešimt metų. Visus šiuos metus kuo puikiausiai sutariau su savo anyta, tačiau tai, ką ji padarė per mano vestuves, yra visiškai nedovanotina. Mūsų vestuvės vyko prieš vienerius metus.
2021-09-23

Paprastu triuku be vargo išvalysite dušo galvutę: neprireiks net šveisti

Šaltas ar karštas dušas – daugelio žmonių budinimosi būdas rytais ir tikra atgaiva vakarais. Tačiau neretai malonumą sugadina netolygiai pasiskirstanti vandens srovė. To priežastis dažniausiai būna apkalkėjusi dušo galvutė, kuri užkemša pratekėjimo latakus ir neleidžia vandeniui bėgti tolygiai. Jei dažniausiai dušo galvutę valote tik iš išorės – darote didžiulę klaidą. Kadangi dušo galvutės viduje ir toliau kaupiasi kalkių nuosėdos.
2021-09-15

Talibanas jau įvedinėja savo tvarką: skelbiama apie Kabule areštuotus žmones

Talibanas paskelbė, kad Kabule areštavo daug „su nusikaltimais susijusių“ žmonių, ir dar kartą pagrasino griežtai bausti plėšikautojus. „Padėtis Kabule valdoma. Areštuota daug asmenų, susijusių su nusikaltimais. Niekam neleidžiama eiti į buvusių valdininkų namus, reikalauti iš jų mašinų, jiems grasinti. Į juos (plėšikautojus) bus žiūrima rimtai, jie pajus rimtas pasekmes“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas.
2021-08-16

Vaisinių muselių atsikratykite be jokio vargo: atskleidė, kaip tai padaryti

Ponios Hinch gerbėjai siūlo naudoti actą ir maistinę plėvelę, piltuvą arba skystą indų ploviklį, jei įkyrėjo muselės namuose. Vabzdžiams ir musėms patinka šilti, saulėti mėnesiai, o jei nesaugote savo namų, juos greit okupuos musės. Ponios Hinch gerbėjai siūlo naudoti actą, maistinę plėvelę, piltuvėlį ir indų plovimo skystį – šiais spąstais atsikratysite tiek maistinių muselių tiek musių.
2021-07-29

Išbandykite 1 gudrybę valydami langus: spindės, kaip niekada anksčiau

Įvairios cheminės priemonės buityje neretai moteriai kelia tikrą galvos skausmą, ypač, jei jų aprašomas veiksmingumas toli gražu neatitinka realybės. Šio mėnesio žurnalo „Good Housekeeping“ numeris pristatė net kelis triukus, kurie be didelių pastangų gali išblizginti namus. Socialiniuose tinkluose it virusai plinta įvairiausi patarimai ir vaizdo įrašai, kaip paprastas buitines priemones ar net maisto produktus galima pritaikyti švarai.
2021-07-20

Landsbergis: dalyvavimo EVT tvarką reikia reglamentuoti

Dalyvavimo Europos Vadovų Taryboje (EVT) tvarką svarbu reglamentuoti, o dėl konkrečių sprendimų kol kas vyksta tik diskusija, sako konservatorių lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „EVT tvarka kol kas nėra keičiama, tiesiog ji nėra niekaip reglamentuota.
Aktualijos 2021-04-23

Nori palengvinti skiepijimą: žada laisvadienį, o popierių pildyti nebereiks

Skiepijimo naujovės Lietuvoje. Seimas priėmė įstatymo pataisas, kurios leis gyventojus skiepyti be raštiško sutikimo. Žmogui tiesiog užteks ateiti į vakcinacijos centrą – elektroninio ar popierinio sutikimo pildyti nereikės. Į priekį stumiasi ir dar viena naujovė: dauguma parlamentarų po pateikimo nusprendė svarstyti laisvadienio po vakcinacijos kitaip dar vadinamo „skiepadienio“ idėją.

Anyta perka tabletes indaplovei, nors jos neturi: pasakė, kur jas naudoja

Neseniai aš nustebau sužinojusi, kad mano anyta perka tabletes indaplovei, nors visą gyvenimą plauna indus rankomis. Į mano klausimą apie tokio pirkinio tikslingumą anyta papasakojo savo paslaptis: šių tablečių pagalba ji palaiko idealią namų švarą. Dabar dalinuosi su jumis. Nuriebaliname ir valome paviršius virtuvėje bei vonios kambaryje Ne paslaptis, kad virtuvės sienelė ties darbiniu paviršiumi dažnai pasidengia riebiomis apnašomis, o vonios kambario sienos kenčia nuo kondensato.
2021-04-13

Parduotuvės kasininkės didelio noro skiepytis neturi, kai kurios nori „Sputnik“

60 tūkstančių „AstraZeneca“ skiepų dozių – tiek Lietuva dar turi sukaupusi šios vakcinos likučių. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia spartinanti vakcinaciją tam, kad būtų išnaudota  susikaupusi vakcina. Pasak ministro Arūno Dulkio, skiepytis jau šią savaitę galės ir verslo įmonės, kuriose dirba bent 500 žmonių. Maža to, vakcinacija turėtų prasidėti ir vaistinėse. O štai vis dar skiepų nesulaukiantys pareigūnai valdžiai grasina streikais.
Į viršų