parkavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „parkavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „parkavimas“.

Pamačius, kaip pastatytas BMW Kaune, atvipo žandikaulis: perspėja visus

Pirmadienio vakarą naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojo žinutė ir nuotraukos. Jose – vairuotojų pasipiktinimą keliantis vaizdas. „BMW“ automobilio vairuotojas sugalvojo automobilį priparkuoti pagal savas taisykles. „Gal komentatoriai geriau žino. Kęstučio gatvė“, – rašė skaitytojas. Policijos atstovai pabrėžia, kad pastebėjus padarytą kelių eismo taisyklių pažeidimą, žmonės turėtų užregistruoti jį portale ePolicija.

Ruošia naujas baudas nuo 100 eurų: auklės paliekančius automobilį ne savo vietoje

Ne savo parkavimo vietoje pastačius automobilį vairuotojams gali tekti rimtai papurtyti kišenes. Seimas svarsto vairuotojui, pirmą kartą užėmusiam kito vairuotojo privačią parkavimo vietą, skirti baudą nuo 100 iki 300 eurų, o už antrą kartą – net pusės tūkstančio eurų baudą. Toks siūlomų baudų dydis piktina vairuotojus – šie sako, kad baudos neadekvačios. Be to, net ir pritarus baudoms, nėra aišku, kas turės jas skirti. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Seimas linkęs numatyti baudas už privačios parkavimo vietos užėmimą

Seimas linkęs už savavališkai užimtą privačią automobilio parkavimo vietą numatyti nuo 30 iki 90 eurų siekiančias baudas ir priverstinį tokios transporto priemonės nuvežimą. Antradienį parlamentarai pritarė tai numatančioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms. Jas po svarstymo palaikė 81 Seimo narys, niekas nebuvo prieš, 30 parlamentarų susilaikė. Dėl baudų įteisinimo Seime liko dar vienas balsavimas – priėmimo stadija.

Klaipėdoje keisis parkavimo tvarką: numatomos nemokamos stovėjimo valandos pietų metu, koreguojamos zonų ribos

Ketvirtadienį Klaipėdos savivaldybės taryba pritarė uostamiesčio rinkliavos už automobilių parkavimą pokyčiams – koreguojamos zonų ribos, numatomos nemokamos stovėjimo valandos pietų metu.   Kaip skelbia savivaldybė, kiekvieną dieną nuo 12.00 val. iki 14.00 val. numatyta atsisakyti rinkliavos senamiestyje ir centrinėje miesto dalyje nuo Danės upės iki Liepų ir Naujojo Sodo gatvių.
2024-05-30

Klaipėdoje brangs automobilių parkavimas miesto centre: štai kiek teks sumokėti

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pakeitė rinkliavos už automobilių parkavimo centrinėje uostamiesčio dalyje tvarką – nuo liepos nebeliks mėlynosios zonos, pabrangs stovėjimas plečiamoje žaliojoje zonoje, bus įvestos nemokamos valandos pietų metu. Taryba naujas taisykles priėmė 16 narių balsavus už ir 14 susilaikius. Politikai nepritarė siūlymui jų svarstymą atidėti iki kito posėdžio.
2024-05-30

Planuojate važiuoti maudytis Vilniuje? Pasiruoškite – reiks susimokėti už parkavimą

Sostinėje sparčiai šylantys orai primena apie artėjantį vasaros sezoną. Nuo gegužės 1 d. pagrindinių miesto paplūdimių prieigose pradedama rinkti sezoninė vietinė rinkliava už transporto priemonių parkavimą gatvėje. Rinkliava už automobilio stovėjimą bus renkama Žaliųjų ežerų, Valakampių I-ojo ir II-ojo paplūdimių, Tapelių ir Balžio ežerų prieigose ir kainuos 0,60 eurų už valandą.
2024-04-30

Vaizdas prie „Kalnapilio“ arenos šokiravo panevėžiečius: kentė 200 žmonių eilę

Šiais metais apmokestinta automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Nemuno gatvėje, šalia „Kalnapilio“ arenos – visomis savaitės dienomis, nuo 10 iki 22 val. galioja žaliosios zonos mokestis. Už automobilio stovėjimą ne daugiau kaip valandą, rinkliavos dydis – 30 ct. Už kiekvieną papildomą dvidešimt minučių teks primokėti 10 ct. Pastatytas tik vienas parkomatas Tokiais apmokestinimais panevėžiečiai nesidžiaugia.
2024-04-11

Lietuvos diplomatai Švedijoje prisivirė košės kaip reikiant, o Linkevičius skuba taisyti: „Apmokėsime tas skolas“

Švedijos transliuotojas SVT paskelbė, kad Lietuvos diplomatai – 7-oje vietoje pagal gautas baudas už netvarkingą automobilių statymą. Į dešimtuką Lietuva pateko kartu su tokiomis valstybėmis, kaip Kazachstanas, Irakas, Angola. Pernai lietuvių gautų baudų suma siekė 32 650 Švedijos kronų (2 896 Eur) ir kol kas nė viena iš jų nėra sumokėta.

Kitąmet pareigūnai tarnybinius automobilius Kaune statys nemokamai

2024 metais pareigūnai tarnybinius automobilius Kaune galės statyti nemokamai. Tokį sprendimą praėjusią savaitę priėmė miesto taryba. Kaip nurodoma sprendime, nemokamą automobilių stovėjimą numatyta skirti 50 policijos, trims Specialiųjų tyrimų tarnybos ir aštuonioms Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos transporto priemonėms. Anot dokumentų, šis sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams.
Aktualijos 2023-12-26

Kauno valdžios dovana: automobilių parkavimas dalyje miesto brangs kone dvigubai

Prieš Kalėdas – Kauno valdžios akibrokštas: sugalvojo branginti automobilių parkavimą visose miesto zonose. Brangiausioje – ketvirtadaliu, o kitose – kone dvigubai. Valdžia teisinasi, kad mokesčių nekėlė daugybę metų, o vietų, ypač centre, kur palikti automobilį, labai trūksta. Tiesa, gyventojai valdžios užmojais piktinasi ir tokius planus vadina pasipinigavimu. Kauno valdžia užsimojo gerokai patuštinti vairuotojų pinigines ir pabranginti parkavimą visame mieste.
REKLAMA
REKLAMA

Vairuotojams išsisukti nepavyks: gatvėse bus tvarka – žada bausti griežtai

Alytaus gyventojai jau kelis metus susiduria su vis pasikartojančiu neteisėtu parkavimu Sporto gatvėje, šalia netoli esančios Alytaus muzikos mokyklos. Apie neteisėto parkavimo problemą anksčiau yra kalbėjusi ir Alytaus muzikos mokyklos direktorė – nepaisant to, vairuotojai ir toliau pažeidinėja taisykles.

Parkuojate automobilį? Nepalikę raštelio, gausite baudą nuo 30 iki 90 eurų

Net ir kelioms minutėms automobilį riboto stovėjimo vietose palikę, bet už priekinio lango nepalikę informacijos apie atvykimo laiką, vairuotojai rizikuoja rasti baudos pranešimą. Nenurodžius transporto priemonės atvykimo laiko, gresia administracinė bauda nuo 30 iki 90 eurų, praneša Vilnaius miesto savivaldybė.
2023-12-19

Kaune siūlo didinti mokestį už parkavimą: pokyčiai įsigaliotų po Naujųjų

Neretai 100 procentų siekiantis momentinis centro ir senamiesčio užstatymas automobiliais tampa galvos skausmu ne tik vietos nerandantiems ir papildomus ratus sukantiems vairuotojams. Vadovaudamasis Darnaus judumo plane numatytomis gairėmis, Kaunas imasi koreguoti daugiau kaip dešimtmetį nekeistus rinkliavos dydžius. Dėl tokio sprendimo turės balsuoti gruodžio 19 d. posėdžiausianti miesto taryba, nuroodma pranešime žiniasklaidai.
2023-12-12

Atvežusi mamą į ligoninę moteris liko apstulbusi: „apvogė“ parkomatas

Panevėžyje yra kelios dešimtys parkomatų, kuriuose galima sumokėti įmokas už automobilio stovėjimą. Mokestis už valandą – 30 centų. Parkomatas „apvogė“ Į naujienų portalą JP kreipėsi panevėžietė Audronė M., kuri teigia, jog parkomatai „apsigauna“ ir paprašo papildomos įmokos. Ji automobilį pastatė transporto priemonių stovėjimo aikštelėje, esančioje A. Jakšto gatvės rytinėje dalyje, ties pastatu Nr. 6 ir už valandą sumokėjo 50 centų. „Atvežiau mamą į polikliniką.

Paaiškino, kodėl Vilniuje brangs automobilių stovėjimas: dabar kainos neatbaido vairuotojų nuo centro

Vilniaus valdžia ruošiasi dvigubai pabranginti parkavimą mieste. Sostinės meras Benkunskas aiškina, neva įkainiai atsiliko nuo infliacijos ir nebeatbaido vairuotojų nuo miesto centrinės dalies. Tačiau vairuotojai išgirdę šią naujieną – šokiruoti. Meras kažkodėl dvigubai brangina parkavimą visose zonose, o ne tik centre. Opozicija tvirtina, kad tai tiesiog valdančiųjų pasipinigavimas, mat vairavimo ir parkavimo sąlygos mieste negerėja.  Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Kitąmet ketinama apriboti parkavimą Palangos Vytauto gatvėje

Palangos savivaldybėje svarstoma idėja kitą sezoną drausti automobilių parkavimą judriausiuose Vytauto gatvės ruožuose, rašo „Palangos tiltas“.  „Linkstama prie minties kitą sezoną drausti automobilių parkavimą judriausiuose Vytauto gatvės ruožuose (...)  Pirmiausia turime pabandyti tai atskiruose jos „gabaluose“. Pavyzdžiui, nuo J. Basanavičiaus iki Dariaus ir Girėno gatvės“, – sakė vicemeras ir Eismo saugumo komisijos pirmininkas Rimantas Antanas Mikalkėnas.

Parlamentarai siūlo spręsti automobilių parkavimo problemą kurortuose

50 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių parlamentarų siūlo leisti  iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų įrenginėti automobilių stovėjimo aikšteles ir automobilių saugyklas kurortiniuose miestuose. Tuo siekiama išspręsti nepakankamo parkavimo vietų problemą kurortiniuose miestuose. Tai numatančias Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisas parlamentarų grupės vardu antradienį Seimui ketina pateikti liberalas Andrius Bagdonas.
2023-09-25

Žinia kauniečiams – rugsėjį atsiras parkavimo sistema, rodysianti laisvas vietas

Centrinėje Kauno dalyje baigiama diegti parkavimo sistema, rodysianti laisvas automobilių stovėjimo vietas mobiliojoje programėlėje bei švieslentėse. Kaip BNS sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius, užbaigus darbus vairuotojai programėlėje galės matyti 3 tūkst. stovėjimo vietų užimtumą Kauno centre, Žaliakalnio mikrorajone bei Savanorių prospekte. Miesto centre apie tai taip pat informuos ir 30 švieslenčių.
Aktualijos 2023-08-26

Nenustebkite – už automobilio stovėjimą mokėsite ir prie Vilniaus paplūdimių: pateikia vietų sąrašą

Vasaros metu Vilniuje už automobilio stovėjimą reikia susimokėti ir prie kai kurių miesto paplūdimių. Sostinės savivaldybės susisiekimo įmonė „JUDU“ pateikia sąrašą vietų, kuriose taikomas mokestis, ir primena tarifus. „JUDU“ kviečia Vilniaus gyventojus ir svečius vasarą mieste keliauti pėsčiomis, dviračiu, el. paspirtuku, viešuoju transportu ar rinktis kitokį judėjimo būdą.
2023-08-21

Svarbu vilniečiams: atidaromos 3 naujos automobilių stovėjimo aikštelės

Gerinant automobilių stovėjimo sąlygas bei užtikrinant didesnį parkavimo vietų prieinamumą Vilniaus mieste, JUDU įmonės valdomų automobilių stovėjimo aikštelių gretas papildys trys naujos mokamos aikštelės – jos bus įkurdintos Lazdynų ir Vilkpėdės rajonuose, rašoma įmonės pranešime spaudai. Pirmoji, jau gegužės 5 d. naujai atidaroma 173 vietų „Parodų“ automobilių stovėjimo aikštelė bus įsikūrusi Parodų g. 5 – šalia Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO.
2023-05-04

Automobilių statymas apmokestinamas dar viename prekybos ir pramogų centre Vilniuje

Sostinės Šiaurės miestelyje esančiame „Ogmios mieste“ ruošiamos permainos. Prie visų įvažiavimų į šią teritoriją įrenginėjami užtvarai. Jau netrukus ilgesnis stovėjimas šioje teritorijoje bus apmokestintas. Portalui tv3.lt tai patvirtino „Ogmios“ atstovas spaudai Edgaras Valickas. Jo teigimu, automobilių statymas prekybos centro stovėjimo aikštelėse apmokestinamas įprasta tvarka tam, kad būtų galima reguliuoti lankytojų patekimą.
2023-04-19

Lietuvos oro uostai ieško parkavimo aikštelių operatoriaus

Tris oro uostus valdanti bendrovė Lietuvos oro uostai (LTOU) ieško visų jos valdomų parkavimo aikštelių operatoriaus – tam įmonė paskelbė tarptautinę atranką, pranešė bendrovė. Naujasis operatorius valdys daugiau nei 3,3 tūkst. parkavimo vietų Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose. Planuojama, kad jų valdymą atrankos laimėtojas perims šių metų antroje pusėje.
2023-03-28

Vairuotojai turi dažniau susimokėti: esą, kas tinka vilniečiams, netinka miesto svečiams

Pastaruoju metu Vilniuje vairuotojams dažniau tenka susimokėti už automobilio stovėjimą, mat vis daugiau aikštelių tampa mokamos. Kokia parkavimo situacija kiemuose ir sostinės centre? Kokie ateities planai? Portalas tv3.lt primena, kad nuo liepos 1 d. Vilniuje keitėsi automobilių parkavimo zonos, į mokamų vietų sąrašą buvo įtrauktos naujos teritorijos.

Kaune nesąžiningus vairuotojus baus griežčiau: ima taikyti sugriežtintą lengvatų už automobilio parkavimą kontrolę

Kauno miesto tarybai liepą sugriežtinus automobilių stovėjimo kontrolės tvarką, rengiamasi pradėti bausti nesąžiningai lengvatomis už automobilio stovėjimą besinaudojančius asmenis, pirmadienį pranešė savivaldybė. Biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“ ypatingą dėmesį ruošiasi skirti europinio pavyzdžio automobilių statymo kortelėms, kurių nemažai aptinkama itin prabangiose transporto priemonėse.
2022-08-08

Už parkavimo vietą sumokėjęs kaunietis nustebo: kas čia skaičiuoti nemoka?

Prieš porą savaičių už automobilio vietą sumokėjęs kaunietis net nepastebėjo, kad parkavimo automatas išmušė bilietą su neteisinga informacija. Ši klaida išryškėjo tik šiandien, vyrui atsitiktinai aptikus šį bilietą savo automobilyje ir atidžiau apžiūrėjus, už ką jis iš tikrųjų susimokėjo. „Legalus reketas „Parkavimas Kaune”. Aparatai nemoka paskaičiuoti, ar taip specialiai nustatyti? Parkavimo valanda, kaip parašyta 30 cnt. už valandą. Sumokėta 90 cnt. tai yra trims valandoms.

Vilniečiai apie naują tvarką dėl ne vietoje paliktų automobilių: „Problema, kad nėra tų parkingo vietų“

Draudžiamose vietose automobilius palikę vilniečiai savo keturračio turto gali ir neberasti. Sostinės savivaldybė pradeda nutempinėti ne vietoje paliktas mašinas. O jas atgauti žmonės galės tik susimokėję baudą, transportavimo bei saugojimo aikštelės išlaidas. Vilniečiai tokią naujovę palaiko, tačiau vienbalsiai klausia – o kurgi įkišti automobilius, jei parkavimo vietų reikia ieškoti su žiburiu? „Golfuko“ vairuotojo ar vairuotojos laukia nelinksma diena.

Pensininkei Lidijai net akys ant kaktos iššoko: Kaune nesilankė, bet gavo baudą už parkavimą

Į „TV Pagalbą“ kreipėsi pensininkė Lidija, kuri sulaukė netikėto laiško dėl Kauno mieste gautos baudos už automobilio stovėjimą. Klaipėdietė tikina, kad Kaune nėra buvusi jau daugelį metų, o savo automobilio taip pat niekam neskolina. Situacija domėjosi gelbėtoja Sandra Žutautienė. Baudą gavusi pajūrio gyventoja dievagojosi, kad paskutinį kartą laikinojoje sostinėje lankėsi prieš daugiau nei 40 metų. „Aš nebuvau Kaune. Aš net nežinau, kaip nuvažiuoti į tą Kauną.

Vairuotojai pyksta dėl naujų draudimų ir baudų: tai kur palikti tuos automobilius?

Nauji kelių eismo taisyklių draudimai vairuotojus jaudina menkai. Jau antras mėnuo, kai taisyklės draudžia palikti automobilius arčiau nei penki metrai nuo įvažiavimų į kiemus. Tačiau vaizdelis prie daugiabučių praktiškai nepasikeitė. Vieni gyventojai pyksta, kiti pateisina ne vietoje stovinčias mašinas, nes jų tiesiog nėra kur statyti. Kai kurie norėtų akylesnio pareigūnų žvilgsnio, visgi nei policija, nei viešosios tvarkos skyriai drausminti pažeidėjų kol kas nenusiteikę.

Nuo Naujųjų Klaipėdoje pasikeitė automobilių parkavimo tvarka: skuba perspėti gyventojus

Nuo sausio 1 dienos Klaipėdoje išplėsta mokamo parkavimo Mėlynoji zona – šiaurėje iki Malūnininkų gatvės, pietuose iki Kauno gatvės. Ne visi tų teritorijų gyventojai gruodį suskubo įsigyti Gyventojų leidimus; prašoma tai padaryti kuo greičiau. Įsitikinkite, ar turite teisę Net jeigu Jūsų faktinė gyvenamoji vieta yra tie kvartalai, neturite teisės gauti Gyventojo leidimo, jeigu esate deklaruotas kitur.
Aktualijos 2022-01-05

Brangstant butams mažės ir vietų automobiliams: vadina tai savivaldybės tarnyste verslui

Šalyje sparčiai brangstant butams ir netylant statybų garsams – sostinės valdžia nusprendė dar padidinti nekilnojamojo turto vystytojų pelnus miestiečių nepatogumų sąskaita. Nuo šiol naujų butų statytojai beveik visame Vilniuje galės įrengti dar mažiau automobilių stovėjimo vietų prie namų. Pavyzdžiui, miegamuosiuose rajonuose valdininkai reikalavimus mažina iki vos trijų stovėjimo vietų keturiems butams. Arba didesnėje centro teritorijoje: dviem butams – viena automobilio vieta.

Gyventojai giria Vilniaus planus riboti automobilių kiekius prie daugiabučių: „Niekas čia netelpa"

Vilniaus valdžia sugalvojo apmokestini automobilių stovėjimą visuose sostinės daugiabučių kiemų parkavimo aikštelėse. Jei tai bus įgyvendinta, automobilių savininkai vieną automobilį šalia namų galės statyti nemokamai, tačiau už antrą jau teks mokėti, o visi svečiai privalės mokėti po 30 euro centų per valandą. Kai kurie gyventojai giria tokią iniciatyvą, esą ir dabar turi kaimynu, kur vieno buto gyventojai kieme palieka tris mašinas.

Vilniuje siūloma keisti automobilių parkavimo tvarką: apmokestins daugiabučių kiemus

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė pristatė naujausią siūlymą, kaip mieste keisti automobilių parkavimo sistemą. Svarbiausia naujovė – automobilių stovėjimo apmokestinimas daugiabučių aikštelėse ne jų gyventojams. Kaip žurnalistams pasakojo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, daugiabučių kiemai taps zonomis, kuriose parkuoti nustatytą kiekį automobilių galės tik tos vietos gyventojai.
2021-07-07

Aktualu vykstantiems į Klaipėdą: keičiami parkavimo tarifai ir plečiamos mokamos zonos

Po diskusijų su gyventojais, verslo atstovais ir politinių batalijų miesto Tarybos posėdyje buvo patvirtintas mokesčių už automobilių statymą mokamose zonose Klaipėdos mieste projektas. Dalis pokyčių įsigalios jau šiais metais, kiti – nuo kitų metų sausio 1 d. Jau skelbėme, kad iš pradžių buvo siūloma plėsti apmokestinamas zonas, didinti tarifus, kai kur net dvigubai, ilginti laiką, kada reikia mokėti už parkavimą.
2021-04-29

Klaipėdoje siūloma didinti įkainius už automobilių stovėjimą

Klaipėdos mieste siūloma didinti nuo 2009 metų nekeistus automobilių, kurių srautai išaugo, įkainius stovėjimo aikštelėse – taip siekiant reguliuoti eismo srautus ir parkavimą bei mažinti oro taršą, rašo „Vakarų ekspresas“.   Tarp siūlymų – didinti tarifus pajūryje, prie Poilsio parko, pailginti rinkliavos laiką senamiestyje, o vasaros sezonu brangiausios, raudonosios, zonos tarifus padidinti nuo 90 centų iki 1,80 euro už valandą.
2021-04-08

Vilniuje – gyventojų pykčiai dėl vietos automobiliams: savivaldybė siūlo išeitį

Nors karantinas ir apmažino srautus, tačiau miesto centre pasistatyti automobilį kartais tampa misija neįmanoma. Vilniaus miesto savivaldybė sugalvojo išeitį. Savivaldybė sumanė atlaisvinti dešimtis rezervuojamų vietų skirtų valstybinių institucijų darbuotojams, o už tai šiems pasiūlyti viešojo transporto bilietus.
Aktualijos 2021-01-30

Vilnius centre esančioms ministerijoms siūlo atsisakyti rezervuotų vietų automobiliams

Vilniaus miesto savivaldybė penktadienį pranešė centre esančioms ministerijoms ir Vyriausybei siūlanti atsisakyti rezervuotų vietų automobiliams, o darbuotojams kompensuoti viešojo transporto išlaidas. „Šiuo metu didžioji dalis valstybinių įstaigų, prie kurių rezervuojamos automobilių stovėjimo vietos, yra miesto centre – čia poreikis parkavimui natūraliai didžiausias, todėl jos turėtų būti prieinamos visiems vilniečiams“, – pranešime teigė administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Abi kojas praradęs karo veteranas įsiuto: gavo baudą už automobilio pastatymą neįgaliųjų vietoje

Abi kojas per bombos sprogimą Afganistane praradęs karo veteranas gavo baudą už automobilio parkavimą neįgaliesiems skirtoje vietoje. Vyro teigimu, pareigūnai jo kojų protezus matė, tad baudą skyrė piktavališkai. Karo veteranas Kapralas Tyleris Christopheris gavo baudą už parkavimą neįgaliesiems skirtoje vietoje. Šefylde, Didžiojoje Britanijoje, vykusio sporto renginio metu vyras miegojo savo automobilyje.
2020-10-17

„Rezervuotos“ vietos daugiabučių kiemuose: sulaukę pretenzijų galite kreiptis į policiją

„Patraukit iš čia mašiną ir daugiau čia nestatykit! Tai apmokėta vieta“, – tokį piktą raštelį viena vilnietė rado ant savo daugiabučio kieme palikto automobilio lango. Kiemas – bendras ir neapmokestintas, tačiau kai kurie namo gyventojai tiki turintys savo asmenines vietas. Ar gali taip būti? Vilniaus miesto savivaldybė sako – tikrai ne. Vilniaus Šeškinės mikrorajone gyvenančią Eglę (vardas pakeistas – aut. past.

Žmonės žiūrėjo išsižioję: negalėjo patikėti, kaip vyrui pavyko taip pastatyti automobilį

Vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip vyras pastato savo automobilį į neįtikėtiną vietą, tapo sensacija. Susirinkę žmonės žiūrėjo išsižioję, kaip atvažiavęs vyras sugebėjo po truputį įvažiuoti ir automobilį palikti tokioje vietoje, kur vietos itin mažai, o pastatyti į ją atrodo neįmanoma.  Internautai sako, kad šis vyras – parkavimo meistras.  Neįtikėtinas vaizdas – video siužete.
2020-09-09

Sovietinių daugiabučių kiemai – kančia gyventojams: ką daryti, kad užtektų vietų automobiliams

Vilniuje sovietinių daugiabučių kiemai neatitinka šiandienos žmogaus poreikių – gyventojai dažnai neranda vietos, kur palikti savo automobilį. Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis sako, kad reikalingi keli dalykai, kad būtų galima įrengti papildomų stovėjimo aikštelių.

Nauja tvarka Palangoje: vairuotojams reiks pakloti daugiau pinigų

Palanga poilsiautojus pasitinka išplėsdama zonas, kuriose reikės mokėti už automobilių stovėjimą. Valdininkai aiškina, esą taip siekia sureguliuoti automobilių srautus ir skatina svečius vaikščioti po kurortą pėsčiomis. Tiesa, nuo artimiausios nemokamos stovėjimo zonos iki jūros atvykusiems automobiliu teks paėjėti pora kilometrų. O jei to nenori, už valandą sumokėti iki pusantro euro.

Pateikė nutempiamų automobilių sąrašą: savininkams gresia baudos

Raginama neeksploatuojamų (nenaudojamų), be priežiūros paliktų transporto priemonių savininkus jomis pasirūpinti ir kuo skubiau jas pašalinti iš bendrojo naudojimo vietų. Be priežiūros paliktos stovėti transporto priemonės ne tik apriboja kitų vairuotojų galimybes naudotis bendromis vietomis automobiliams statyti, bet yra ir opi problema aplinkosauginiu požiūriu, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.
Aktualijos 2020-02-07

Vairuotojus įspėja dėl naujų rinkliavų – telefonu geriau netikėti

Nuo šių metų pradžios Vilniuje buvo apmokestintas automobilių statymas daugelyje naujų vietų. Naujos zonos žymimos kelio ženklais, tačiau mobiliojoje programėlėje tebėra nepakeistos. Dėl to mokėdami pagal programėlę vairuotojai gali pažeisti taisykles. Su tokia situacija susidūrė vilnietis Tomas, kuris už automobilio statymą paprastai moka telefonu: „Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugomis“ pakeitė parkingo zonas, o programėlėje vis dar senos zonos.
2020-01-20

Vilniuje – naujos mokamos stovėjimo vietos: nepamirškite, kur pastatėte automobilį

Nuo 2020 m. pradžios Vilniuje keičiasi mokamų stovėjimo aikštelių ribos. Nuo šiol atsirado daug daugiau vietų, kuriose už pastatytą automobilį teks sumokėti. Primename, kad savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ sprendimą keisti rinkliavų zonų ribas aiškino tuo, kad daugelyje sostinės gatvių automobilių stovėjimo vietų užimtumas viršijo 85 proc.

Naujos „Regitros“ mašinos: parkuoti automobilį mokys kitaip

Sparčiai besivystant technologijoms, automobiliai papildomi vis pažangesnėmis pagalbinėmis sistemomis. Tad nenuostabu, kad jau kurį laiką kalbama ir apie jų integravimą vairavimo egzaminuose. Kaip sako „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas – tai yra neišvengiamas procesas, todėl reikia žengti pirmyn.
2019-11-05

Džiugios žinios vilniečiams: įrengta virš tūkstančio vietų automobiliams kiemuose 

Vilniaus daugiabučių namų kiemuose bus daugiau tvarkos ir patogumo: sostinės savivaldybė šiemet įrengė dvigubai daugiau nei pernai – 1200 – naujų automobilių stovėjimo vietų 39-iose žaliųjų korių aikštelėse.  Esamų kiemų erdves tarp daugiabučių pasistengta išnaudoti kuo sumaniau: kur įmanoma, buvo išlygintas paviršius, sutvirtintas skalda ir paklota speciali korinė danga. Tokių žaliųjų korių dydis neretai prilygsta krepšinio aikštelei, rašoma pranešime.
Aktualijos 2019-10-22

Vairuotojams Vilniuje nepatiks – svarstoma branginti automobilių stovėjimą

Vilniaus savivaldybėje svarstomi planai euru branginti automobilių stovėjimą miesto centrinėje dalyje, taip pat ketinama plėsti ir brangiausias zonas, apmokestinti aikšteles prie miesto paplūdimių. Taip siekiama mažinti automobilių srautą bei taršą sostinės centre vietoje to siūlant ekologiškas transporto priemones. Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ pateiktame plane numatyta, kad brangiausioje mėlynojoje zonoje statyti automobilį valandai kainuotų 3,5 euro, raudonojoje – 2,5 euro.
2019-08-20

Internautai leipsta juokais – vilnietis automobilį „prisiparkavo“ autobuso stotelėje

Internautus antradienio naktį prajuokino neįprastas vieno Vilniaus gyventojo sumanymas prisiparkuoti savo automobilį... autobuso stotelėje.  Socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė žaibiškai plisti nuotraukos, kuriose Šnipiškių mikrorajone užfiksuotas žmogaus paliktas automobilis viešojo transporto stotelėje. Ir ne, tai ne avarija – vairuotojas tiesiog sumanė automobilį pasistatyti ir palikti neįprastoje vietoje – Žalgirio gatvėje esančioje Žalgirio stotelėje.

Pribloškė rytinis vaizdas kieme: vadina parkavimo Vilniuje simboliu

Vienas vilnietis nusprendė vaizdžiai pademonstruoti, kaip neveikia automobilių statymo problemos sprendimas miesto gyvenamuosiuose rajonuose: ant gražios kalvelės prie namų pastatė BMW visureigį. Filmų apie 90-uosius vaizdas pasitiko saulėtais pavasariniais rytais besidžiaugiančius Fabijoniškių gyventojus. Pakeliui į darbus ar mokyklas skubantys vilniečiai suskubo trauktis savo telefonus, kad galėtų užfiksuoti keistą reginį – pačioje matomiausioje pastatytas BWM visureigis užkliuvo ne vienam.

Vairuotojams parengė išmanią naujovę: palikti automobilį bus paprasčiau

Automobilių vairuotojams Kaune įdiegta naujovė, kurios gali pavydėti ir vilniečiai. Judrioje vienos miesto gatvės atkarpoje automobilį norintys palikti vairuotojai specialioje švieslentėje gali iš toli matyti, kur yra laisva vieta palikti mašiną. Taip sutaupoma vairuotojui ir laiko, ir nervų. Tiesa, kad sistema veiktų ir gelbėtų, prie vairo sėdintiems tautiečiams yra reikalavimų.
Aktualijos 2018-04-15
Į viršų