• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nedideles pajamas gaunančių ir socialiai remtinų žmonių ateityje galės tikėtis paramos būstui išsinuomoti arba nusipirkti.

Daugiau nedideles pajamas gaunančių ir socialiai remtinų žmonių ateityje galės tikėtis paramos būstui išsinuomoti arba nusipirkti.

REKLAMA

Seimas antradienį balsuos dėl naujos tvarkos, pagal kurią socialiai remtiniems asmenis savivalda arba valstybė kompensuotų dalį įsigyjamo arba išsinuomojamo būsto kainos.

Pataisomis siūloma 20 proc. padidinti pajamas, kurių neviršijantys gyventojai galėtų įgyti teisę į socialinio būsto nuomą, kompensacijas už gyvenamojo ploto nuomos mokesčius arba būsto kredito dalies subsidiją – 10-20 proc. paskolos, kuri neviršytų 87 tūkst. eurų. Reikalavimai dėl jau turimo turto šiems gyventojams išlieka tokie patys, kokie galioja iki šiol.

Asmenims, kurie norėtų pretenduoti į socialinio būsto nuomą arba paprasto būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją, būtų taikomi skirtingi pajamų ir jau turimo turto reikalavimai priklausomai nuo jų gyvenamosios vietovės – didesni būtų Vilniaus, Kauno Klaipėdos miestuose ar rajonuose bei Palangos mieste ar Neringos savivaldybėse.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės aprėpties departamento Paramos būstui skyriaus vedėjas Aloyzas Stapulionis BNS nurodė, kad naujojoje tvarkoje taip pat siekiama įteisinti galimybę savivaldybėms socialinio būsto fondą plėsti pernuomojant iš gyventojų ar įmonių išsinuomotą būstą.

REKLAMA

Dar vienas palengvinimas numatomas asmenims, kurie laukdami socialinio būsto dėl laikinai padidėjusių pajamų iškrenta iš eilės.

„Trejų metų laikotarpyje, jeigu jam nepavyks įsitvirtinti darbo rinkoje ir jo pajamos vėl nukris, jis galės grįžti į sąrašą neprarasdamas anksčiau jame buvimo laiko“, – aiškino ministerijos atstovas.

Jeigu tokiam gyventojui per tuos trejus metus pajamos būtų padidėjusios tik metus, o kitus dvejus vėl sumažėjusios, pastarieji metai būtų įtraukti į laukimo socialinio būsto laikotarpį.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų