Nepritarė krematoriumo sostinės centre statyboms

Vilniaus taryba nepritarė krematoriumo Vilniaus centre statyboms.

Taryba tokį savivaldybės komisijos siūlymą palaimino bendru sutarimu.

Prašė išimti klausimą

Meras Remigijus Šimašius tikino, kad tarybos sprendimas užkirs kelią statyboms.

„Pagal tai, kaip aš matau situaciją, tai taip, užkirstų (...) Yra pasakymas, kad toje vietoje neturi būti krematoriumo ir pagal teisinius temos dalykus matau, kad yra taškas šioje istorijoje“, - žurnalistams prieš posėdį trečiadienį sakė jis.

Meras sako, kad krematoriumą siekusi statyti bendrovė „Ritualas“ informavo nutraukianti poveikio aplinkai vertinimo procedūras bei prašė tarybos išimti klausimą.

Vilniečiams aktualu?

Protestuodami prieš verslininkų planus statyti krematoriumą trečiadienį prie savivaldybės susirinko keliolika Antakalnio bendruomenės atstovų - gedulingos pučiamųjų muzikos fone jie ragino tarybos narius užkirsti kelią krematoriumui. Be kitų argumentų, jie tikino nenorintys papildomos taršos kaimynystėje.

Vis dėlto meras pripažino „iš nuogirdų“ žinantis, kad yra ir daugiau potencialių verslininkų statyti krematoriumą, bet tikino neatsimenantis įmonių pavadinimų.

REKLAMA

„Iš, sakykime, nuogirdų ar tokių pasakymų praeinant žinau, kad ir daugiau tokių yra, kurie norėtų. Žiūrint, kad vilniečiams yra aktualu - trys ketvirtadaliai sakė, kad yra tas poreikis. Tai man atrodo, kad vienaip ar kitaip tas krematoriumas ar Vilniuje, ar aplink Vilnių turėtų atsirasti“, - sakė jis.

„Ne tik neatsimenu, bet galbūt net nežinau“, - tikino R.Šimašius, BNS perklaustas, kokios įmonės be „Ritualo“ siekia Vilniuje statyti krematoriumą.

Svarstys dėl vietos

Vicemeras Linas Kvedaravičius žurnalistams tikino, kad krematoriumo vietą turės pasiūlyti verslas ir kad jis, atsižvelgiant į savivaldybės vykdytą gyventojų apklausą, turėtų atsirasti už Vilniaus ribų.


Rašyti komentarą...
Z
ZITA
2016-02-24 19:10:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Krematoriumų Lietuvoje statyti reikėtų kuo daugiau baikime tuos kunus kasti po žeme susumastykime visi ką mes darome .Būtina žmonėms apie tai kalbėti laidose
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų