REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš keletą dienų vienas vyras kaip reikiant prisivirė košės – dėl jo skambučių ne tik buvo gaištamas Bendrojo pagalbos centro specialistų darbas, bet ir ant kojų sukeltos gausios specialiųjų tarnybų pajėgos.

Prieš keletą dienų vienas vyras kaip reikiant prisivirė košės – dėl jo skambučių ne tik buvo gaištamas Bendrojo pagalbos centro specialistų darbas, bet ir ant kojų sukeltos gausios specialiųjų tarnybų pajėgos.

REKLAMA

Vyras visą vakarą skambinėjo telefonu 112, jis ne tik keikėsi ir reikalavo „komisaro“ telefono numerio, bet ir melagingai pranešė, kad dega Kėdainių mieste esanti aplinkosaugininkų būstinė.

Visos pajėgos

Gruodžio 14 dieną, 21 val. 55 min., Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Kėdainių mieste, Dotnuvos g. 2, dega pastatas.

Minėtu adresu dviaukščiame name yra įsikūrę aplinkos apsaugos pareigūnai. Į įvykio vietą buvo pasiųstos ugniagesių, greitosios medicinos pagalbos ir policijos pareigūnų pajėgos.

Gaisro nebuvo

Į įvykio vietą pirmieji atskubėjo ugniagesiai.

Vyrai nedelsdami atliko žvalgybą – pastatas apžiūrėtas iš visų pusių. Jokių gaisro požymių nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

Ugniagesiai ir pareigūnai apžiūrėjo pastato langus, duris ir net kiemą. Nei pašalinių asmenų, nei kažkokio įvykio pėdsakų neaptikta, tad pripažinta, kad pranešimas buvo melagingas.

REKLAMA

Pripažino pats

Beje, kad pranešimas buvo melagingas Bendrajam pagalbos centrui pripažino ir pats tarnybas kvietęs vyras.

„Remiantis mūsų sistemos duomenimis, pranešėjas skambino tą vakarą keturis kartus. Galimai neblaivus.

Pirmą kartą reikalavo „komisaro“ telefono numerio, keikėsi, vartojo necenzūrinius žodžius. Antrą kartą taip pat keikėsi, kalbėjo necenzūriškai.

Trečią kartą pranešė apie gaisrą, iš pradžių atsakinėjo į operatorės klausimus, vėliau pradėjo keiktis, kalbėti necenzūriškai, išsidirbinėti.

Operatorė priėmė jo pranešimą apie pagalbos poreikį, bet pažymėjo, kad pranešimas gali būti melagingas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo labiau kad skambinama buvo iš Kauno, o pranešta apie gaisrą Kėdainiuose. Vyras aiškino, kad apie gaisrą neva sužinojo iš paskambinusio kaimyno.

Praėjus keturioms minutėms pranešėjas vėl paskambino, pranešdamas, kad ankstesnis jo pranešimas buvo melagingas.

Tai, beje, buvo vienintelis skambutis be necenzūrinių žodžių“, – „Rinkos aikštę“ informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

Geruoju nesibaigs

Specialiąsias tarnybas be reikalo kvietusiam asmeniui gresia bauda.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, jog už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.

Kartais pasitaiko

Bendrojo pagalbos centro operatorius, kaskart atsiliepdamas į skambutį numeriu 112, yra pasirengęs ekstremalios situacijos valdymui, pagalbos prašymo priėmimui ir pranešimo apie pagalbos poreikį perdavimui skubiosios pagalbos tarnyboms.

Deja, ne visi pagalbos prašymai būna tikri – vis dar yra nemažai tokių, kai skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 skambinama be reikalo.

Bendrasis pagalbos centras norėtų priminti, kad dėl netikslingai užimtų telefono linijų ir melagingų skubiosios pagalbos tarnybų iškvietimų pagalba gali būti nesuteikta tiems žmonėms, kuriems ji tuo metu iš tiesų reikalinga.  

Straipsnio autorius: Dimitrijus KUPRIJANOVAS.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų