„Šiuo metu kaip nepriklausomas kandidatas aš akivaizdžiai matau, kad pagrindinės partijos prisibijo manęs ir prisibijo ypatingai perspektyvos pamatyti mane antrajame rinkimų ture, kadangi nelabai tikisi laimėti prieš mane “, – penktadienį žurnalistams sakė išankstiniame balsavime su žmona dalyvavęs kandidatas.
„Kartais net ir šiek tiek stebina, kaip skirtingų pažiūrų ir visiškai skirtingų poliarinių pozicijų partijos visiškai neblogai sutaria mano atžvilgiu“, – pridūrė jis.
G. Nausėda teigė, kad jam tai yra geriausias patvirtinimas, „kad aš esu tikrai nepriklausomas kandidatas, kuris nori pakeisti tą partinę švytuoklę, kuri siūbuoja jau daugybę metu, (...) bet niekas Lietuvoje iš esmės nesikeičia“.
„Didelę atsakomybę jaučiu už tai, kad Lietuva pasuktų skirtingu keliu, už tai, kad Lietuvoje būtų kuo mažiau susipriešinimo, tepliojimo vienas kito purvu, kad Lietuva atgautų tą orumą, savitarpio pagarbą ir kad Lietuva turėtų visur tvirtą poziciją, nesvarbu, ar tai būtų užsienio, ar vidaus politika“, – kalbėjo kandidatas.
Jis sakė norintis būti prezidentu, kurį ir po kadencijos žmonės minėtų geru žodžiu.
„Tai nebūtinai reiškia, kad mano veikimo metu būtų priimami tik populiarūs, populistiniai sprendimai, jokiu būdu ne. Manau, kad prezidentas turi daryti tokius sprendimus, kuriais yra tvirtai įsitikinęs, kurių sprendimui gavo ir pačių kvalifikuočiausių specialistų patarimą“, – tvirtino G. Nausėda.
Prezidento rinkimuose be G. Nausėdos dalyvauja socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Valdemaras Tomaševskis, Seimo nariai Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis ir Ingrida Šimonytė, „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis.
Ekonomistas patvirtino referendume dėl dvigubos pilietybės išplėtimo balsavęs už ir prieš referendume dėl mažesnio Seimo.
„Lietuva kaip didelė mama, turinti daug vaikučių ir paskleidusi juos šiuo metu po pasaulį, turi sakyti, kad jūs esate laukiami“, – sakė jis apie pilietybės referendumą.
Tuo metu siūlymą mažinti Seimo narių skaičių jis pavadino populistiniu.
„Mes norime sumažinti bendrą Seimo narių skaičių, bet nieko nedarome, kad tie Seimo nariai, kurie galbūt iš tikrųjų dirba nepatenkinamai, atmestinai žiūri į savo pareigas, nesąžiningai atlieka savo funkcijas, kad jie būtų nukentėjusieji, kad jiems būtų taikomos tam tikros sankcijos“, – tvirtino G. Nausėda.
Referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo siūloma Konstitucijoje nustatyti 121 vietos parlamentą vietoje dabartinių 141.
Kitu referendumu siūloma išplėsti pilietybės institutą taip, kad jos nepraranda „Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“. Šiuo metu dviguba pilietybė emigravusiesiems po nepriklausomybės atkūrimo leidžiama griežtesniais išimtiniais atvejais.
Rinkimų ir referendumų diena yra sekmadienis. Prezidento rinkimuose prireikus antrojo turo, jis vyktų gegužės 26 dieną.