REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau antrąsias Velykas lietuviai pasitinka karantino sąlygomis, uždarytomis savivaldybėmis ir su daugeliu apribojimų. Prezidentas Gitanas Nausėda išsakė kritiką Vyriausybei dėl karantino apribojimų. Pasak prezidento, esama daug klaidų ir nenuoseklumo, o kai kurie sprendimai provokuoja žmones maištauti. G. Nausėda teigia, kad kultūros įstaigos atvertos per vėlai ir nesistengiama ieškoti sprendimų.

Jau antrąsias Velykas lietuviai pasitinka karantino sąlygomis, uždarytomis savivaldybėmis ir su daugeliu apribojimų. Prezidentas Gitanas Nausėda išsakė kritiką Vyriausybei dėl karantino apribojimų. Pasak prezidento, esama daug klaidų ir nenuoseklumo, o kai kurie sprendimai provokuoja žmones maištauti. G. Nausėda teigia, kad kultūros įstaigos atvertos per vėlai ir nesistengiama ieškoti sprendimų.

REKLAMA

Naujienų agentūra BNS pirmadienį interviu klausė G. Nausėdos, ar prezidentas palaiko Vyriausybės žingsnius tvarkantis su karantinu, o galbūt yra kažkokia alternatyva ir pritaria tiems, kurie sako, kad karantinas jau išsisėmė.

„Yra erzinančių visuomenę sprendimų, kurie tam tikra prasme provokuoja žmones maištauti“

Pasak G. Nausėdos, yra du klausimo aspektai: „viena vertus – ar pati kryptis yra teisinga, antra vertus – ar pasirinkę tą strategiją įgyvendiname ją tinkamomis priemonėmis.“

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien būtų nusikalstama teigti, kad mes tiesiog turime viską atpalaiduoti, nes tiesiog visiems nusibodo. Jokiu būdu, ne. Manau, kad susirgimų dinamika ir dinamika aplinkinėse valstybėse, o ir apskritai visoje Europos Sąjungoje, yra tokia kelianti nerimą, kad iš tikrųjų atsipalaiduoti, deja, mes negalime.

REKLAMA

Ar mes tinkamai išnaudojame tas priemones, kad mūsų visuomenės psichologinė būsena būtų geresnė? Manau, kad ne. Čia esama tikrai daug klaidų, nenuoseklumo. Kartais, tokių sakyčiau netgi erzinančių visuomenę sprendimų, kurie tam tikra prasme provokuoja žmones maištauti ir daryti atvirkščiai. Nenoriu badyti pirštais į visai ne seno pobūdžio įvykius, kurie sukėlė didelį rezonansą visuomenėje – noriu kalbėti apie esmę.

Iš tikrųjų kultūros, švietimo įstaigas atvėrėme per vėlai. Ypatingai kultūros įstaigas. Turime daryti viską, kad saugodamiesi, laikydamiesi saugumo reikalavimų atvertume tuos dalykus, kurie kiekvienam žmogui ir jo savijautai yra be galo svarbūs.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien mes pasiėmėme Maslow piramidę ir sakome, kad valgyti ir miegoti reikia, o ten kultūra kažkur viršūnėje gali palaukti. Aš manau, kad, ko gero, kaip tik dalykai, kuriuos mes atskleidžiame sau kultūros pasaulyje padėtų mums lengviau ištverti šitą tikrai nelengvą metą. Šioje vietoje, deja, mes kol kas tikrai turime kur pasitempti. Tikiuosi, kad atitinkami sprendimai  bus padaryti“, – teigia G. Nausėda.

Prezidentas ragina ieškoti sprendimų

Pasak prezidento, šiandien atsakymas yra paprastas – karantinas turi būti griežtas, bet jis turi „neprovokuoti daryti veiksmus, kurie yra demonstravimas tam tikro nesiskaitymo su nustatytais reikalavimais.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atvirkščiai – ieškoti kūrybinių sprendimų, kurie pademonstruotų, kad saugantis, laikantis tam tikrų saugumo reikalavimų galima pasiekti, kad liga neišplistų. Kita vertus, įvykis ar renginys įvyktų ir visi būtų dėl to laimingi.

Konkretus pavyzdys – Kauno „Žalgirio“ klubas pateikė pasiūlymą Vyriausybei dėl sporto varžybų organizavimo esant tam tikriems nustatytiems reikalavimams. Atsakymo nėra iki šiandien. Kodėl nėra? Trūko laiko, trūko noro, ar apskritai negalvojama, ką tuo klausimu daryti? O reikėtų galvoti“, – teigia G. Nausėda.

Prezidentas kviečia būti lankstiems, žiūrėti į labai konkrečius atvejus ir organizatorių atsakomybę – kaip jie ketina tą renginį įgyvendinti, ar tikrai gali būti šis renginys organizuojamas. Jei paskui paaiškės, kad kažkas buvo nepadaryta iki galo – tai teks prisiimti atsakomybę.

REKLAMA

„Gal tokiu būdu galėsime skleisti gerąją patirtį ir į kitas sritis ir tokiu  būdu sudaryti sąlygas mūsų žmonėms jaustis ramiau, užtikrinčiau ir išgyventi tuos likusius, aš manau, keletą mėnesių, kurie vis dar bus pakankamai sudėtingi ir prieštaringi, iki tos, galbūt ir ne visiškai pergalingos pabaigos, bet vis dėlto iki tam tikro atsipalaidavimo arba galimybės leisti atsikvėpti sau.

Šiandien, sutikime, tikrai visiems yra sunku ir kai kurios nuostatos, kaip aš matau, ypatingai tuo metu, kai uždarytos galimybės  būti gamtoje net ir aplinkinėse savivaldybėse – verčia žmones koncentruotis tam tikrose vietose ir aš pats kaip mėgstantis gamtoje lankytis žmogus, pats matau, kaip žmonės tiesiog trinasi vienas į kitą dėl to, kad jie yra pakankamai apriboti erdvėje ir labai daug žmonių tuo pat metu pasklinda į tas pačias vietas. Tokiu būdu rizika yra ne mažinama, o didinama.

REKLAMA

Aš nemanau, kad galima taip urmu paimti ir atlaisvinti judėjimą tarp savivaldybių, tačiau žinoma, atsižvelgus į konkrečių savivaldybių situaciją, galimybę judėti miesto apylinkėse, kuri sumažintų žmonių koncentraciją – tikrai galima būtų organizuoti“, – teigia G. Nausėda.

Vyriausybė šiuo metu yra atlaisvinusi karantino sąlygas, leisdama veikti kultūros įstaigoms, tačiau organizuoti renginius dar draudžiama.

Savaitgalį didelio atgarsio visuomenėje sulaukė muzikos apdovanojimai M.A.M.A. Viešojoje erdvėje jau transliacijos metu kilo pasipiktinimas, kad nesilaikoma karantino taisyklių, nedėvima kaukių, nėra saugių atstumų.

Organizatoriai teigė, kad renginyje nebuvo nė vieno pašalinio žmogaus, visi dalyviai prieš apdovanojimus buvo testuojami dėl COVID-19, o personalas dėvėjo apsaugines veido kaukes.

Visą interviu su Nausėda stebėkite čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų