• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išaugusios kainos už šildymą, atrodo, skaudžiai kandžiojasi. Prezidentas Gitanas Nausėda nerimauja, kad gyventojams nepakanka kompensacijų, o ir planuojama PVM lengvata menkai ką pagelbėtų, kai Lietuvoje kainos sparčiai kyla. Jo teigimu, reikia viso priemonių komplekto, kad būtų galima pažaboti infliaciją.

Išaugusios kainos už šildymą, atrodo, skaudžiai kandžiojasi. Prezidentas Gitanas Nausėda nerimauja, kad gyventojams nepakanka kompensacijų, o ir planuojama PVM lengvata menkai ką pagelbėtų, kai Lietuvoje kainos sparčiai kyla. Jo teigimu, reikia viso priemonių komplekto, kad būtų galima pažaboti infliaciją.

REKLAMA

Paklaustas, kaip derėtų suvaldyti Lietuvoje siaučiančią infliaciją, prezidentas pažymėjo, kad nepakaks įvesti vien PVM lengvatos šildymui, o ir esamos kompensacijos gyventojams yra per menkos.

„Reikia plataus spektro priemonių. Dabar matome, kaip sunkiai veikia kompensacijos mechanizmas, kai žmonės gauna labai menkas sumas kompensacijoms už pabrangusius energetinius išteklius. <...>

Tačiau jei kalbame konkrečiai apie PVM lengvatą šildymui, žinote, tai truputį panašu į nabašniko pašlakstymą žaliąja arbata. Iš esmės tas pakeitimas įsigalios nuo kito šildymo sezono. Pagal nesudėtingus paskaičiavimus padės sutaupyti 5–6 eurus. Jeigu su tokia žinute norime nueiti ir pasakyti, va, kiek daug padarėme mūsų žmonių labui, tai geriau jau gal neikime, nes gali ne taip sureaguoti“, – teigė G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime svarstyti gerokai platesnį spektrą priemonių ir esame pasirengę tai padaryti“, – kalbėjo jis.

Šį šildymo sezoną rekordiškai išaugus sąskaitoms už šilumos energiją Vyriausybė svarsto jau šį šildymo sezoną sumažinti lengvatinį PVM tarifą šildymui nuo 9 iki 5 procentų. 

REKLAMA

Kalbėjo apie ES palaikymą dėl konflikto su Kinija

Taip pat prezidentas prabilo, kad Lietuva jaučia palaikymą iš Europos Sąjungos dėl konflikto su Kinija. Jis tikino, kad Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) žodis šioje situacijoje Lietuvai taip pat kertinis.

Ketvirtadienį prezidentas žurnalistams sakė, kad nors PPO procedūros užtrunka ilgai, šios organizacijos balsas būtų svarbus Lietuvai, kuri pastaruoju metu užsitraukė į Kinijos nemalonę ir jaučia ekonomines pasekmes.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai būtų geras pretekstas apskritai apsvarstyti, ką reiškia nekonvencinės atakos, kurios politizuoja ekonominę vienos valstybės agresiją prieš kitą valstybę, ar jos priimtinos dabartiniame pasaulyje ir ar atitinka PPO pagrindines taisykles. Tokie atsakymai suteiktų daugiau aiškumo ir taptų gera atspirtimi žvelgiant į ateitį“, – minėjo jis.

Taip pat G. Nausėda pabrėžė, kad jaučia stiprų Europos sąjungos (ES) užnugarį ginče su Kinija. Jo teigimu, su derama ES pagalba Lietuvos verslininkai galėtų lengviau atsikvėpti ir nepatirti nuostolių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien gauname nemažai pagalbos gauname iš Europos Sąjungos institucijų, tiek bendraujant su Kinijos valdžia, tiek keliant probleminius klausimus. Bendravau su Europos komisijos pirmininke Ursula von der Leyen prieš keletą dienų – jie tikrai yra pasirengę visais instrumentais, kurie prieinami Europos komisijai, įtakoti šį dabartinį procesą, kurį mes turime greičiau pabaigti, kad deeskalacija būtų pasiekta ir mūsų verslas nepatirtų nuostolių“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad konfliktas tarp Lietuvos ir Kinijos įsižiebė po to, kai Vilniuje buvo atidaryta Taivaniečių atstovybė. 

Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Pernai lapkritį Pekinas oficialiai pažemino diplomatinio atstovavimo lygį su Lietuva iki reikalų patikėtinių. Diplomatiniam konfliktui vystantis Lietuvos verslininkai pranešė patyrę įvairių prekybos su Kinija apribojimų. Šalies politikai juos pavadino nepaskelbtomis sankcijomis.

Kreipdamasi į PPO Europos Sąjunga išreiškė palaikymą Lietuvos verslo lyderių ir pareigūnų skundams, kad dėl šio ginčo Kinija blokuoja importą iš Lietuvos ir imasi kitokių ekonominių suvaržymų. Palaikymą Lietuvai ir ES ginče reiškia ir Jungtinės Valstijos. 

Vaje, koks zodingas, tikras gatves berniukas!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų