Nausėda apie Lietuvos santykį su Ukraina: šalis sieja glaudūs istoriniai ir kultūriniai saitai, vertybės

Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį su Ukrainos ambasadoriumi Volodymyru Jacenkivskiu apsilankęs parodoje apie Ukrainos istoriją ir kultūrą, pabrėžė šios šalies istorinius ryšius su Lietuva ir visa Europa.

„Lietuvą ir Ukrainą sieja glaudūs istoriniai ir kultūriniai saitai, bendra tapatybė ir vertybės. Todėl Ukrainos ištakų, jos istoriją lėmusių senovės kultūrų, Ukrainoje užgimusių ir poveikį aplinkiniams kraštams dariusių kultūros bei meno fenomenų pažinimas leidžia mums geriau suprasti vienus svarbiausių mūsų regiono partnerių“, – pranešime cituojamas G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo, Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė turėjo svarbų vaidmenį istorijoje, vakarietišką kultūrą ir vertybes skleidžiant į Rytus. Bendros valstybės laikais Ukraina ir Baltarusija susipažino su daugeliu Vakarų Europos civilizacijos reiškinių, formavusių europietiškąjį identitetą: gotikos, renesanso, baroko kultūra, Kijevas ir daugelis kitų dabartinės Ukrainos bei Baltarusijos miestų naudojosi Lietuvos ir Lenkijos valdovų bei didikų suteikta europietiškąja savivalda – Magdeburgo teisės privilegijomis.

Pasak prezidento, tarp abiejų šalių tautų nuolat vyko ir vyksta pasikeitimas pažiūromis ir idėjomis, kuris remiasi bendru europietišku paveldu: „Mes gyvenome ir gyvename tame pačiame istoriniame ir geopolitiniame lauke, todėl Lietuva palaiko ukrainiečių tautos siekį tapti euroatlantinės bendrijos nare“.

„Ukrainiečių tauta Maidane parodė, kad nori ir gali nulemti savo šalies ateitį, kad gina europietiškas vertybes ir europinę šalies kryptį. Mūsų pareiga – padėti ukrainiečiams eiti šiuo keliu“, – akcentavo šalies vadovas.

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje veikiančioje parodoje „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano“ pirmą kartą Lietuvoje pristatomi Ukrainos istorijos lobynai, leidžiantys pažinti šią žemę nuo akmens ir bronzos amžių, Kijevo Rusios epochos iki 2014 metų Orumo revoliucijos.

Pasak Prezidentūros, tai puikus Lietuvos ir Ukrainos nacionalinių muziejų bendradarbiavimo pavyzdys, kurį ketinama plėtoti naujais projektais – bendromis tarptautinėmis parodomis ir kultūriniais mainais.

Paroda buvo atidaryta Lietuvos nepriklausomybės 30-mečio jubiliejaus išvakarėse, taigi – vos kelios dienos prieš paskelbiant karantiną ir ilgam uždarant visus muziejus lankytojams. Visgi jos eksponavimo laiką pavyko pratęsti iki spalio 25 dienos ir dabar paroda yra aktyviai lankoma.

Kadangi parodos artefaktai labai vertingi, juos taip pat saugo ir Lietuvos šaulių sąjunga. Prezidentas padėkojo šauliams už puikų pilietiškumo pavyzdį.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-22 14:42:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentas ir vėl mojuoja raudona skepetaite homosovietikams. Bet pas mus jie išdresiruoti tuoj subėks į krūvą ir atsišauks :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų