Naujosios kelių eismo taisyklės kelia pasipiktinimą: laukia dar didesnis chaosas

Naujos taisyklės kelyje pėstiesiems ir vairuotojams dar neįsigaliojo, bet jau kelia didžiulį susierzinimą. Pėstieji nesupranta, kodėl bus baudžiami už paprastą kalbėjimą telefonu. Vairuotojai piktinasi, kad strigs spūstyse, jei turės stovėti prie kiekvieno šalikelėje stovinčio žmogaus.

Tačiau vyriausybė laikosi savo – įrodinėja, kad gatvėse bus saugiau. Tuo metu net Vilniaus valdžia prognozuoja, kad naujovės sukels daugiau chaoso gatvėse.

Nereguliuojamoje perėjoje Vilniuje daugybė pėsčiųjų vaikšto kalbėdami ir naršydami telefonais, gatvę kerta klausydamiesi muzikos ir nieko aplink negirdėdami. O vairuotojai toli gražu ne kiekvieną pėsčiąjį praleidžia.

Baudos iki 300 eurų

Vyriausybei pakeitus kelių eismo taisykles vairuotojai jau turės praleisti kiekvieną ne tik pradėjusį eiti gatve, bet ir į perėją dar net nežengusį, šalikelėje stovintį pėsčiąjį. Ir laukti teks daug ilgiau, mat reikės sulaukti, kol pėstieji visiškai išeis iš vairuotojo užimamos eismo juostos. Už pažeidimą grės bauda iki 300 eurų.

„Pėsčiasis yra neapsaugotas eismo dalyvis, šiemet perėjose žuvo 12 žmonių. Tai rimtas signalas. Vairuotojai turi pervertinti savo elgesį ir kaip vakarų Europoje, kai mapato pėsčiajė, ėltina greitį ir praleidžia. Tai susiję ir su vairuotojo kultūra“, – sako ministerijos atstovas Vidmantas Pumputis.

Taisyklių naujovės palies ir pėsčiuosius – jie eidami keliu turės atsisakyti telefonų ir kitų dėmesį blaškančių veiksmų. Antraip bauda sieks iki 40 €. Tuos, kurie gyvenimo be išmaniojo aparato ir muzikos ausyse nebeįsivaizduoja, tokia naujovė siutina. Tuo metu vairuotojai ir vyresnės kartos pėstieji sako, kad draudimų reikia.

Kils dar didesnis chaosas

Vyriausybės priimto kelių eismo taisyklių pakeitimai įsigalios tik nuo Vėlinių, tačiau sostinės valdžia jau purkštauja ir prognozuoja, kad nuo spūsčių dūstančiame mieste kils dar didesnis chaosas.

REKLAMA

„Kad pėstieji kalba telefonu ir nekreipia dėmesio, tapo uždrausta ir grės baudos? Vertinu neigiamai. Sukontroliuoti bus neįmanoma, policininkai to nedarys. Pėstieji jausis pažeidėjais. Nuleisti telefoną, išjungti? Neduok Dieve, o bus tokių atvejų, kad įvyks įvykis, vairuotojai galės aiškinti, pėstysis nesilaikė taisyklių ir įvyko nelaimė“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Jam pritaria ir sostinės vicemeras, kuris sako, kad draudimo laikymosi užtikrinti yra neįmanoma.

„Valstybė turi ne tik išleisti taisykles, bet ir pasirūpinti, kaip jų bus laikomasi. Policija nėra tiek turtinga ir kontroliuoti, ar pėstieji kalba telefonu. Tai dar vienas draudimas, kurio laikymosi užtikrinti neįmanoma“, – tikina Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

Neaišku, kaip kontroliuos

Gatvėse, kur vyksta intensyvus pėsčiųjų ir mašinų judėjimas, prognozuojama, kad niekas nepasikeis ir eismo dalyviai toliau elgtis kaip iki šiol. Tad taisyklės gali būti pažeidinėjamos masiškai. Kad to nebūtų, saugaus eismo ekspertas ragina pastatyti šviesoforus. Tačiau toks siūlymas miesto valdžią siutina dar labiau.


Rašyti komentarą...
A
Aš ne toks
2018-10-06 07:39:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul partrekia vistiek ten degrdai eina su telefonais, ypač tokių pilna Vilniuje. Per tuos degradus ir šnyko normalus jaunimas.
Atsakyti
-1

T
Tai ar
2018-10-05 19:26:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ar tokie įstatymai yra rinkėjų daugumos valios vykdymas ? Eiliniam LR piliečiui KT nepasiekiamas.
Atsakyti
-2

G
Gintaras
2018-10-05 23:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žuvo dvylika pėsčiųjų. Tai negi jie žuvo, kai vairuotojai sustojo praleisti ir nesulaukę kol pereis kelią juos tiesiog pervažiavo? O kiek yra stovinčių prie perėjų ir tiesiog kalbančių, net neketinančių eiti per kelią! Dabar teks stovėti ir laukti, kol pasikalbėję arba eis per kelią, arba pasuks savais keliais. Absurdas.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų