Lietuvoje mažėjant automobilių vagysčių, nuspręsta nerengti naujų autotransporto vagysčių prevencijos priemonių.
Pastabas dėl automobilio vagysčių mažinimo Vidaus reikalų ministerijai buvo pateikęs premjero visuomeninis patarėjas Stasys Brundza.
Ministerija šias pastabas išnagrinėjo ir siūlymo atsisakė, įvertinusi nuolatinį automobilių vagysčių mažėjimą Lietuvoje.
Pernai šalyje autotransporto priemonių vagysčių buvo užregistruota 17,4 proc. mažiau negu 2006 m. (2007 m. - 2978; 2006 m. - 3614), per šių metų I pusmetį šalyje autotransporto priemonių vagysčių atvejų taip pat užregistruota 7,1 proc. mažiau negu 2007 m. tą patį laikotarpį (2008 m. I pusmetį - 1432; 2007 m. I pusmetį - 1541).
2007 m. autotransporto priemonių vagysčių išaiškinamumo lygis, palyginti su 2006 m., taip pat didėjo. 2006 m. buvo ištirta 21,1 proc., o 2007 m. - 24,5 proc. tokių nusikalstamų veikų.
Lyginant 2008 m. I pusmetį su 2007 m. analogišku laikotarpiu, taip pat pastebimas autotransporto priemonių vagysčių išaiškinamumo lygio didėjimas: 2007 m. I pusmetį buvo išaiškinta 25,1 proc., o 2008 m. I pusmetį - 33,2 proc. tokių nusikalstamų veikų.
Užregistruotų autotransporto priemonių vagysčių skaičiaus mažėjimui ir jų išaiškinamumo gerėjimui įtakos turėjo 2005-2007 m. vykdyta Kompleksinė autotransporto priemonių vagysčių prevencijos ir kontrolės 2005-2007 metų programa.
Įgyvendinant šią programą, buvo stiprinami specializuoti autotransporto priemones vagystes tiriantys policijos padaliniai. Jie aprūpinti įvairiomis techninėmis ir organizacinėmis priemonėmis (įsigyta kompiuterių, vaizdo kaupiklių ir kamerų, skaitmeninė garso įrašymo įranga, skaitmeninių fotoaparatų, raktų nuskaitymo įrenginių (BMW automobiliams), programinė įranga ir kt).
Nuo 2007 m. rugsėjo 1-sios pradėta dirbti su modernizuota (suderinta Šengeno informacinės sistemos reikalavimais) ir įdiegtai informacine Ieškomo transporto žinybinio registro programine įranga.
Lietuvos kriminalinės policijos biuras ne tik nagrinėjo Lietuvos ir kitų valstybių patirtį tiriant autotransporto priemonių vagystes, bet ir rinko ir vertino informaciją apie naujausias technologijas, padedančias spręsti autotransporto priemonių apsaugos nuo vagysčių klausimus, buvo svarstomos naujų metodų diegimo galimybės. Nuolat buvo organizuojami įvairūs seminarai, mokymai, stažuotės ir pasitarimai policijos pareigūnams, tiriantiems autotransporto priemonių vagystes ir vykdantiems jų prevenciją, aktualiais transporto priemonių vagysčių tyrimo ir prevencijos klausimais; vykdomos įvairios prevencinės-informacinės priemonės, skirtos informuoti visuomenę apie autotransporto priemonių vagysčių tendencijas ir priežastis, prevenciją, veiksmingiausias apsaugos sistemas.
Vertindama teigiamus policijos veiklos rodiklius ir trumpą laikotarpį po šių priemonių įgyvendinimo, Vidaus reikalų ministerija sako, kad nėra pagrindo teigti, kad jos buvo neefektyvios, ir priimti sprendimą rengti naujas priemones.