• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vestuvės ne tik viena ypatingiausių gyvenimo švenčių, tačiau kartu ir didžiulis stresas. Poros vestuves pradeda planuotis ne mėnesius, o ir metus iš anksto, o šventei jaunieji taupo ir apdairai svarsto idėjas. Vis tik, kiek dabar kainuoja surengti vestuves Lietuvoje? Jaunieji išleidžia tūkstančius, ar įmanoma sutaupyti? Kas dabar madinga?

Vestuvės ne tik viena ypatingiausių gyvenimo švenčių, tačiau kartu ir didžiulis stresas. Poros vestuves pradeda planuotis ne mėnesius, o ir metus iš anksto, o šventei jaunieji taupo ir apdairai svarsto idėjas. Vis tik, kiek dabar kainuoja surengti vestuves Lietuvoje? Jaunieji išleidžia tūkstančius, ar įmanoma sutaupyti? Kas dabar madinga?

REKLAMA

Vestuvių planavimo įmonės „Meilės Legendos" įkūrėja Monika Kulpytė, sako, kad vestuvės nors ir yra ypatinga šventė, ją reikėtų švęsti taip, kaip norisi. 

„Vieni svajoja apie kamerinio tipo šventę, kurioje svarbiausias dėmesys skiriamas ceremonijai. Kiti nori gausios „Gala“ tipo vakarienės su unikalia vakaro programa. Vidutinės vestuvės šiemet kainuoja apie 20 – 25 tūkstančius eurų. Jei norisi daugiau prabangos, kainos prasideda nuo 35 tūkstančių ir kyla iki begalybės. Mes visuomet sakome, jog svarbiausia, kad išleisti pinigai atsipirktų moraliniu pagrindu. Tai investicija į gražius ir vertingus prisiminimus, kurie duos peno visą likusį gyvenimą“, – teigė M. Kulpytė.

M. Kulpytė sako, kad poros dažniausiai bando tilpti į vidutinę sumą – 20 tūkstančių eurų. Ji priduria, kad yra ir tokių, kurie sugeba gražiai susituokti ir už perpus mažesnę sumą.  

REKLAMA
REKLAMA

„Yra visokių porų ir visokias mes mylime. Kaip ir minėta anksčiau, norimos išleisti sumos vidurkis sukasi aplink 20 tūkstančių eurų. Tikrai yra jaunavedžių, kurie gali išleisti daug daugiau, bet yra ir tokių, kurie moka susituokti gražiai ir už 10 tūkstančių eurų. Reikia tik norus tinkamai adaptuoti turimai pinigų sumai ir tuomet rezultatas būna džiuginantis“, – sako ji. 

REKLAMA

Anot M. Kulpytės, 2023 metų kalendoriuje gausiausiai užpildyti gegužės ir rugsėjo mėnesiai. Ji sako, kad vestuvių dienos jau seniai yra išlipusios iš vasaros rėmų, o vestuvių sezonas prasideda nuo pavasario. Vis tik, kokius mėnesius dažniausiai renkasi poros ir kur renkasi švęsti?

„Nebūtume linkę išskirti populiariausių dienų, nes jau senokai vestuvių dienos išlipo iš savaitgalio ar vasaros rėmų. Vestuvių sezonas dažniausiai prasideda balandžio gale ir baigiasi spalio, lapkričio mėnesiais. Vis labiau populiarėja simbolinės ceremonijos, kai poros turi visišką laisvę surengti ceremoniją be jokių suvaržymų saulei leidžianti ar tarti meilės priesaikas laive prie auksinių Nidos kopų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulinė pandemija įtakojo daugybės naujų vietų atsiradimui gamtoje. Jaunavedžių poros mielai renkasi stacionarius paviljonus su terasomis, kupolus, restoranus su unikaliais kiemeliais ar stikliniais nameliais – šiltnamiais. Be abejonės, niekur nedingo ir noras tuoktis dvaruose ar sodybose. Lietuvoje pasiūlos tikrai netrūksta, tad poros turi plačią pasirinkimo laisvę“, – pasakojo ji.

Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolanta Kuzmienė sako, kad vasara vis dar išlieka vestuvių sezonu, mat jaunieji daugiausia prašymų paduoda būtent šiltajam metų laikui. Moteris priduria, kad sausio ir vasario mėnesį yra gaunama daugiausiai prašymų vestuvėms, kurios planuojamos į ateitį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiai dienai jaunieji daugiausia paduoda prašymų vasaros laikotarpiui. Ankstyvam pavasariui dar yra galimybė pasirinkti nemažai laikų, bet jau nuo gegužės mėnesio iki rugpjūčio geriausi, einamiausi laikai, po truputį yra užpildomi. 

Jau dabar esame gavę nemažai prašymų išvykstamoms santuokoms vasaros laikotarpiui. Einamiausi laikai yra apie pietus bei popietiniai laikai. Sausio – vasario mėnesiai yra tie mėnesiai, per kuriuos gauname daugiausia prašymų vasaros sezonui“, – teigė J. Kuzmienė. 

Norinčių susituokti gausu, o prašymai priimami nuo praėjusių metų. Anot Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos, poros ruošiasi iš anksto, o prašymus paduoda jau pusmetį iš anksto.

REKLAMA

„Jaunųjų noras tuoktis yra, nes jau praeitų metų pabaigoje esame priėmę nemažai prašymų šių metų sezonui. Pagal teisės aktus, nuo prašymo padavimo iki santuokos įregistravimo turi praeiti ne mažiau negu mėnuo. Matome, kad jaunieji to mėnesio nelaukia, jie jau pusmetį iš anksto paduoda prašymus“, – sako ji.

J. Kuzmienė sako, kad jaunieji prašymus įregistruoti gali keliais būdais: nuskanuoti ir atsiųsti elektroniniu paštu, prisijungus per Elektroninės valdžios vartus arba tiesiog atvykus gyvai. Šių metų pradžioje Civilinės metrikacijos skyriaus jau sulaukė 60 santuokų, per darbo dienas sutuokiama iki 15 porų.

Taigi eilės pasiskirsto, bet kalbant apie kiekius – metų pradžioje turime iki 60 santuokų per mėnesį. Tuokiame ketvirtadieniais – šeštadieniais, taigi šiomis dienomis sausio – vasario mėnesiais per dieną būna 5-15 santuokų“, – pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų