REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinė – ne vienintelė vieta, kur galima puikiai gyventi, o emigracija – nėra išganymas. Tokios mintys buvo išsakytos Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunimo tinklo Global Shapers rengtoje diskusijoje „Ką galime nuveikti Lietuvos regionuose?“

REKLAMA
REKLAMA

Vos prieš kelis mėnesius iš Britanijos grįžusi Prezidentės patarėja Giedrė Kaminskaitė – Salters pripažino pavydinti tiems, kurie niekad nebuvo išvažiavę. Anot jos, patirtis įgyta užsienyje Lietuvai gali būti naudinga, bet, anaiptol, tai nėra būtinybė.

REKLAMA

„Civitta“ vadovas Donatas Voveris pateikia paprastą atsakymą, kodėl niekada nebuvo išvykęs iš šalies. D. Voveris teigia, kad jam ir čia labai gerai. Būdamas 27-erių metų jis vadovauja vienai didžiausių konsultacijų bendrovių. „Laisvalaiko ir gyvenimo kokybės sąlygos yra neįtikėtinai geros“, – sako D. Voveris. Jis teigia, kad pats gali būti pavyzdys, kodėl Lietuvoje verta likti. „Aš patriotas ir mano širdis yra ten, kur aš gyvenu. Patriotui išvažiavus į užsienį, klausimas – širdis čia, o gyveni kitur“, – svarstė verslininkas. „Teo LT“ generalinis direktorius Kęstutis Šliužas pritaria, kad gyvenimo kokybė Lietuvoje – puiki. „Negalima skųstis net skrydžių skaičiumi iš Vilniaus“, – sako K. Šliužas. Jis šalį paliko ir atgal grįžo dėl profesinių dalykų, bet teigia netrukus supratęs, kad gera ir kažką duoti savo šaliai, ne tik iš jos viską imti.

REKLAMA
REKLAMA

Pinigai prilyginami gerovei

Jurgis Didžiulis pastaruoju metu kaip niekad daug keliavo po regionus su savo projektu „Reanimacija“, per kurį groja be honoraro ir „reanimuoja“ savo kūrybą nuo priklausomybės pinigams. Atlikėjas bando paneigti prielaidą, kad geram gyvenimui reikia daug uždirbti ir daug išleisti. Kai būdamas 20-ties metų J. Didžiulis atvažiavo į Lietuvą, teigė iš karto supratęs, kad čia yra bendruomenė, kuriai jis gali priklausyti. Vis dėlto atlikėjas pamatė, kad regionuose žmonės nemato prasmės nieko kurti, nes mažai uždirba. Nors išimčių yra, didelė dalis žmonių, kilusių iš mažesnių miestelių ar kaimų, nemano, kad gali sukurti tikslingą bendruomenę be pinigų. J. Didžiulis: „Jie nevertina savęs. Tai - labai liūdna. Nepuoselėja santykių, nori važiuoti į centrą – Vilnių, Londoną“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikia naujo požiūrio į regionus

K. Šliužas teigia, kad padėtį rajouose galėtų pakeisti geri pavyzdžiai. „Nereikia kompleksuoti, kad klasiokas gyvena didesniame mieste, pilna veiklos, pilna galimybių, kur gerus darbus galima padaryti“, – sako „Teo“ vadovas. Tą pačią mintį dėstė ir verslininkas D. Voveris. „Reikia komunikuoti, kad išvažiavimas nėra išganymas. Kolegą pakvietė į mokyklą regione. Jis atėjo, papasakojo, kad reikia važiuoti iš Ignalinos. Reikia kesiti komunikaciją: išvažiavau, gyvenu fantastiškai, bet grįžau“, – sakė „Civitta“ vadovas. G. Kaminskaitė – Salters prisiminė ir savo pačios pavyzdį. Jai nutarus grįžti į Lietuvą, pasigirdo nuomonė, kad jei grįžti iš užsienio, vadinasi, tau ten nepasisekė. Anot jos, reikia keisti požiūrį, kad sėkmė pasieks tik tuos, kurie išvažiuoja ir negrįžta. Prezidentės patarėja pataria nesigėdyti to, kad esame lietuviai. „Nereikia įgyti dirbtinų akcentų, išsilaikykit lietuviškus akcentus. Man nepatinka, kai išvažiuoja pusmečiui ir vos surenčia sakinį lietuviškai“ , – diskusijoje kalbėjo G. Kaminskaitė – Salters. J. Didžiulis sako, kad žmonės didžiuotųsi, reikia kūrybiškumo ir mentaliteto lūžio. Vis dėlto atlikėjas pridėjo suprantantis, kad tam pirmiausia reikia ekonominio pagrindo, nes neturint duonos kąsnio, apie didesnius dalykus mąstyti nesinori.

REKLAMA

Regionus gaivins projektas „City Alumni“

Nuo šiol profesionalų dėmesį į regionus bandys atrkreipti Global Shapers projektas „City Alumni“. „City Alumni“ – tai iniciatyva, siekianti suburti iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių kilusius, tačiau iš jų išvykusius jaunus profesionalus bendrai veiklai gimtojo krašto ir jo bendruomenės labui. Vos per kelis mėnesius projektas subūrė daugiau nei 50 bendruomenių, kurioms priklauso net apie 300 Alumni. Užsiregistravę tinklalapyje www.cityalumni.lt ir susirinkę į savo gimtojo miesto ar miestelio Alumni bendruomenę, projekto dalyviai jau ėmė dalintis idėjomis, įgūdžiais, patirtimi, ryšiais. Projektas renka ir ambasadorių komandą. Prie „City Alumni“ jau prisijungė septynkovininkė Austra Skujytė, ES amsabadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, kiti visuomenės veikėjai.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų