Šią savaitę pradėjusiame dirbti naujajame parlamente kol kas milijonierių yra mažiau nei buvo kadenciją baigusiame Seime. Dabartiniame parlamente posėdžiauja beveik 30 milijonieriais save galinčių vadinti politikų. Tuo metu lapkričio 17-ąją darbą baigusiame Seime buvo 43 turtuoliai.

Pagal turto ir pajamų deklaracijas, kurias politikai pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) registruodamiesi kandidatais į Seimo narius, matyti, kad beveik pusę milijonierių sudaro naujokai.

Kadangi kandidatai į parlamentarus pateikė asmenines turto ir pajamų deklaracijas, jų šeimos turtas bei piniginės lėšos gali būti didesnės.

Remiantis VRK pateiktomis ir viešai skelbiamomis deklaracijomis, turtingiausias Seimo narys yra Darbo partijos (DP) lyderis Viktoras Uspaskichas. Jis deklaravo turįs privalomo registruoti turto, vertybinių popierių, meno vertybių ir piniginių lėšų už 47,87 mln. litų. Be to, jis dar yra suteikęs 1,4 mln. litų paskolą.

Antrąją vietą pagal turtus užima į Liberalų ir centro sąjungos frakciją įstojęs buvęs socialdemokratas Valdemaras Valkiūnas. Jo turtas ir piniginės lėšos siekia 34,355 mln. litų.

Tarp turtingiausiųjų Seimo narių - ir trys socialdemokratai. Du iš jų parlamento senbuviai - Bronius Bradauskas, su žmona turintis per 18 mln. litų turto bei lėšų, bei Jonas Jagminas. Jo šeima už praėjusius metus deklaravo 17 mln. litų.

REKLAMA

Trečiasis - į Vilnių iš Šiaulių atvykęs Andrius Šedžius. Jo deklaracijoje - per 11 mln. litų. Tačiau parlamentaras turi ir nemažai skolų - 8,5 mln. litų.

Šios kadencijas Seime dirba ir dvi milijonierių šeimos. Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas deklaravo turto ir pinigų už 3 mln. litų, jo žmona Inga Valinskienė - už 2,9 mln. litų. Jie abu taip pat deklaravo, kad yra pasiskolinę po 1,16 mln. litų.

Liberalo Kęstučio Glavecko sąskaitoje - 1,649 mln. litų, jo žmonos konservatorės Rūtos Rutkelytės - 9,7 mln. litų.

Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas savo turtą, akcijas, vertybinius popierius ir lėšas įvertino 4,978 mln. litų.

Seimo milijonierių būrį papildė Mantas Adomėnas (2,2 mln. litų), Vincas Babilius (2,05 mln.), Asta Baukutė (2,3 mln.), Kęstas Komskis (1,15 mln.), Aleksandras Sacharukas (1 mln.), Žilvinas Šilgalis (1,8 mln.), Rokas Žilinskas (1 mln.).

Be to, parlamentarais perrinkti daugiau nei milijoną litų turto ir pinigų turintys Vytautas Galvonas, Arminas Lydeka, Dangutė Mikutienė, Juozas Palionis.


Rašyti komentarą...
N
Nekantraujantis
2008-11-23 15:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be jokios abejones - vieno kito LEO tipo "prozekto" prastumimas per seima ir, net kadencijai nesibaigus seimunai bus lygus - visi milijonieriai. Jeigu nenores prisipazinti, deklaruos, kaip Prunskiene - teturi keliu simtu tukstanciu vertes buteli, o po to nuplauks i LeMeridian- Vilon viesbuti svesti 65-meti, su 400 kviestiniu sveciu. Kam tos deklaracijos? Lengvatikei liaudziai mulkinti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų