REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neeilinis nusikaltimas Alytuje – įtariama, kad jauni tėvai nužudė savo naujagimį. Kol kas įtarimai šiuo nusikaltimu pareikšti tik 25-erių vyrui.

Neeilinis nusikaltimas Alytuje – įtariama, kad jauni tėvai nužudė savo naujagimį. Kol kas įtarimai šiuo nusikaltimu pareikšti tik 25-erių vyrui.

REKLAMA

Naujagimio motina dėl pablogėjusios sveikatos yra gydoma ligoninėje. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Kauno apygardos prokuratūra dėl įtarimų motinai apsispręs artimiausiomis dienomis.

Vyras – jau teistas

Alytaus apskrities policijos atstovė Kristina Janulevičienė tv3.lt pasakojo, kad policija informaciją gavo iš vaiko teisių apsaugos specialistų:

„Buvo sulaikytas galimas kūdikio tėvas. Jam 25 metai. 20-metė vaiko motina, pablogėjus sveikatai, perduota medikams, ji yra gydoma. Įtarimas pareikštas dėl kūdikio nužudymo.

Įtariamasis anksčiau buvo teistas, bet už nesunkų nusikaltimą. Kaimynai pastebėjo, kad moteris yra nėščia, bet po kurio laiko ji jau atrodė pasikeitusi. Moteris neteista, policijai nežinoma.“

REKLAMA
REKLAMA

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Simona Snitkaitė-Kareivienė papildė, kad vyras buvo teistas dėl melagingo įskundimo ar pranešimo apie nebūtą nusikaltimą:

REKLAMA

„Įtariamąjį teismas leido suimti 3 mėnesiams. Šiuo metu įtarimai pareikšti vienam asmeniui. Moteris šiuo metu yra gydoma ligoninėje, dėl įtarimų jai bus apsispręsta vėliau. Dėl to, ar įtariamasis pripažįsta kaltę, kalbėti dar per anksti.“

Neigė nėštumą

Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė Alytuje Vija Kudzienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad sureaguota sulaukus pranešimo apie įtartiną tos šeimos elgesį:

„Pranešime teigiama, kad šeimoje, kuri jau augina mažametį vaiką buvo pastebėtas galimas nėštumas. Bet po kurio laiko nėštumo jau nesimatė, tačiau kūdikio apie tai pranešęs asmuo taip pat nepastebėjo.“

REKLAMA
REKLAMA

Vaiko teisių gynėjams šeima iki šiol nebuvo žinoma. Tarnybos atstovai iškart nuvyko nurodytu adresu. Jie bendravo su tėvais.

„Per pokalbį su tarnybos atstovais tėvai neigė, kad laukėsi kūdikio. Specialistams įtarimų sukėlė moters sveikatos būklė. Jie iškvietė medikus, moteris buvo nugabenta į ligoninę. Tada specialistai kreipėsi į policiją“, – pasakojo V. Kudzienė.

Pranešimas apie įtartiną šeimos elgesį buvo gautas sausio 25 d. Nėra tiksliai aišku, kada galėjo būti nužudytas naujagimis.

Šioje šeimoje auga vos 1 metukų mažametis. Vaikas šiuo metu yra saugioje aplinkoje, jis perduotas močiutei.

Gyvybės langelis

V. Kudzienė pridūrė, kad po tokių skaudžių atvejų, norisi dar ir dar kartą priminti apie Lietuvoje veikiančius „Gyvybės langelius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primename, kai vaikas paliekamas „Gyvybės langelyje“, įstaiga rastą vaiką nuveža į sveikatos priežiūros įstaigą, kad būtų patikrinta jo sveikatos būklė. Kol vaikas bus apgyvendintas šeimoje, vaiko laikinoji globa nustatoma globos centre ar globos institucijoje išskyrus tuos atvejus, kai vaikui yra būtinos sveikatos priežiūros paslaugos.

Jeigu randamas vaikas, prie kurio nebuvo palikta dokumentų iš sveikatos priežiūros įstaigos arba vaiko gimimo pažymėjimo, kurie leistų nustatyti vaiko motinos tapatybę, kviečiami teritorinės policijos įstaigos pareigūnai. 

Teritorinis vaiko teisių apsaugos skyrius organizuoja vaiko gimimo registravimą ir per tris paras nuo vaiko radimo dienos pateikia pareiškimą civilinės metrikacijos skyriui dėl rasto vaiko gimimo įregistravimo – vaikui suteikiamas vardas, pavardė, įrašoma medicininiais tyrimais nustatyta galima gimimo data. 

REKLAMA

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, gavusi informaciją apie „Gyvybės langelyje“ rastą vaiką, atsižvelgdama į geriausius vaiko interesus, parenka labiausiai vaiko poreikius atitinkančią galimų įvaikintojų šeimą. Teritorinis vaiko teisių apsaugos skyrius, informuodamas šiuos asmenis apie galimybę globoti rastą vaiką, įspėja, kad vaiką bus galima įvaikinti tik, kai vaikui sueis 3 mėnesiai. 

Galima susigrąžinti

Taip pat primenama, kad vaiko tėvai turi teisę jį susigrąžinti iki teismo sprendimo dėl įvaikinimo įsiteisėjimo dienos. 

REKLAMA

Procedūra siekiant susigrąžinti vaiką paliktą „Gyvybės langelyje“: 

1 žingsnis: Kreiptis į savo gyvenamosios vietos Tarnybos teritorinį vaiko teisių apsaugos skyrių; 

2 žingsnis: Teisminis procesas. Pagrindinis įrodymas teisme DNR tyrimai. Motinystės (tėvystės) nustatymo tyrimas vidutiniškai trunka 10 darbo dienų. Nustačius motinystę arba tėvystę, vaiko gimimo įrašas yra ištaisomas. Svarbu žinoti, kad motinystės (tėvystės) nustatymas ir pripažinimas, tai dar ne pagrindas vaiką grąžinti biologiniams tėvams. 

3. žingsnis: Jei, nustačius motinystę ir arba tėvystę, vaiko motina arba tėvas pareiškia norą susigrąžinti vaiką, inicijuojamas atvejo vadybos procesas, vertinamos motinos ir (arba) tėvo galimybės auginti vaiką ir (ar) sprendžiamas vaiko grąžinimo motinai ar tėvui  klausimas. Tokiais atvejais yra vertinama asmens (asmenų) gyvenimo būdas, gyvenimo sąlygos, psichologinė būsena, sveikata, galimybės pasirūpinti vaiku. 

Nors tokioms byloms yra teikiamas prioritetas, visgi visa procedūra gali užtrukti iki 3 mėnesių laikotarpio ar dar ilgiau – tai reiškia, jog tuo laikotarpiu galimiems biologiniams tėvams gali būti nesuteikiamos jokios teisės – lankyti, matytis su vaiku ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų