Nauja tvarka nuo Naujųjų: gydytojo specialisto konsultacijos – nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos

Nuo Naujųjų įsigaliojus naujai tvarkai pacientai sveikatos priežiūros paslaugas galės gauti bet kurioje šalies gydymo įstaigoje, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos. Tai pacientams nebuvo draudžiama ir anksčiau, tačiau nauji pokyčiai leis sumažinti popierizmą ir pagerinti paslaugų prieinamumą.

Kreiptis specialisto konsultacijos bus galima į bet kurią šalies įstaigą, turinčią sutartį su bet kuria teritorine ligonių kasa (TLK). 

Tai yra, pavyzdžiui, privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui, gyvenančiam Vilniuje, išrašomas siuntimas dėl gydytojo specialisto konsultacijos. Pacientas sužino, kad artimiausioje poliklinikoje šios paslaugos turės laukti 25 dienas, tačiau Šiaulių gydymo įstaigoje, kur ketina vykti po savaitės, pas tą patį specialistą eilių nėra, tad joje užsiregistruoja.

Taigi reikiamą paslaugą pacientas gaus greičiau, o tai reiškia, jei būtina, bus greičiau pradėtas gydymas.

Taip pacientas įgyja teisę pats laisvai pasirinkti, kur gauti planinę sveikatos priežiūros paslaugą. Iki šiol buvo reikalaujama, kad gydymo įstaiga būtų sudariusi sutartį su paciento gyvenamosios vietos TLK.

Tiesa, išimtis – pirminės sveikatos priežiūros paslaugos, tad į šeimos gydytoją reikia kreiptis toje įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs.

Pokyčiai susiję su tuo, kad nuo šių metų sveikatos priežiūros įstaigos dėl paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), su TLK, kurios veiklos zonoje yra gydymo įstaigos buveinė, pasirašys tik po vieną sutartį.

Šis dokumentas gydymo įstaigoms paslaugas leis teikti visiems šalies gyventojams nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos. Taigi, kitaip nei anksčiau, kai gydymo įstaigos dėl specializuotų paslaugų teikimo pasirašo sutartis su skirtingomis TLK, bus pasirašoma tik viena sutartis.

Tikimasi, kad nauja paslaugų teikimo tvarka pacientams gerės paslaugų prieinamumas, mažės įstaigų administracinė našta, didės teisinis apibrėžtumas, o taikoma vienoda praktika suteiks daugiau aiškumo.


Rašyti komentarą...
S
STASE
2021-01-17 14:24:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai taip ir buvo.Su siuntimu buvo galima registruotis kur norime.
Atsakyti
-4

R
R.G.
2021-01-17 14:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū už galimybę rinktis, bet juk čia ne ekskursija po Lietuvą. Į kitą miestą turi trenktis sergantis žmogus, kuris gal tam ir jėgų neturi.
Atsakyti
-17

a
as
2021-01-17 14:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
vistiek be siuntymo ,kitoje poliklinikoje ir kitame mieste niekas uz dyka neregistruos, be apilinkes gidytojo malones
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų