naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva įrodė, kad yra stipri ir įsipareigojanti sąjungininkė, sako NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas viešosios diplomatijos klausimais Tacanas Ildemas.

Lietuva įrodė, kad yra stipri ir įsipareigojanti sąjungininkė, sako NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas viešosios diplomatijos klausimais Tacanas Ildemas.

REKLAMA

„Lietuva ne kartą tiek žodžiais, tiek darbais įrodė, kad tai yra stipri ir įsipareigojanti sąjungininkė“, – Seime minint Lietuvos narystės NATO 15 metų sukaktį sakė T. Ildemas.

NATO atstovas minėjo pernai partijų pasirašytą susitarimą ne vėliau kaip iki 2030 metų finansavimą gynybai padidinti iki 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Nuo pat jūsų narystės pradžios jūs įgyvendinote savo įsipareigojimus dalyvaudami misijose Afganistane bei kitose misijose padėdami aljanso sąjungininkėms vykdyti kitas misijas kituose pasaulio kraštuose“, – pažymėjo ambasadorius.

NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovas pulkininkas leitenantas Keithas Alexanderis Moody's teigė, kad Lietuva ėmėsi išskirtinių investicijų ne tik į savo karinius pajėgumus, bet ir sąjungininkų priėmimą.

REKLAMA

Anot jo, tai „aiškiai parodo Lietuvos įsipareigojimų NATO tvirtumą ir didžiulį integracijos į NATO laipsnį“.

Premjeras Saulius Skvernelis sako ruožtu pažymėjo, kad Lietuva per 15 metų buvo „visada pasirengusi prisidėti prie sąjungininkų tarptautinių operacijų, nešančių taiką ir demokratiją, skirtų žmonių teisėms apginti ten, kur to labiausiai reikėjo“.

REKLAMA

„Ir toliau mūsų ginkluotosios pajėgos turi aktyviai dalyvauti tarptautinėse operacijose ir taip išpildyti pagrindinį NATO aljanso – solidarumo – principą bei užtikrinti tinkamą kovinę patirtį“, – sakė S. Skvernelis.

Buvusi krašto apsaugos ministrė, delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje vadovė Rasa Juknevičienė prisiminė Lietuvos kelią į narystę aljanse. Anot jos, ypač svarbus buvo aštriai viena kitai oponuojančių partijų 1993 metais pasirašytas susitarimas dėl narystės siekio.

REKLAMA

„Toks susitarimas, kurį pasiekė labai aršiai viena kitą kritikuojančios vidaus politikoje partijos, buvo svarbus lūžis kelyje į NATO“, – sakė R. Juknevičienė.

Vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje bus pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos, parodomąją programą surengs Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras.

Šiemet NATO mini įkūrimo 70 metų sukaktį. Lietuva šio gynybinio aljanso nare tapo 2004 metų kovo 29 dieną Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų